Tenis

Ben Bramble is a philosophy lecturer at ANU and a former nationally ranked junior tennis player

Meni je ipak ovaj deo najbolji:

If Carlos Alcaraz goes on to win 30 slams across eras when other candidate greats are playing as well, then we might be able to say, with plausibility, that Alcaraz is the greatest player of all time. But we don’t have to say this about Djokovic just because he has notched up his 23rd slam.

Sva moguca mentalna gimnastika, samo da Sloven ne bi bio najbolji.
 
Ja stigoh do ovog dela:
Consider next physical advantages. Djokovic isn’t 10 feet tall but he is extremely fast and flexible. He is, as they say, “the rubber man”. This is an immense physical advantage. It allows him to extend points and grind his opponents down. His abilities as a returner and defender, and indeed a strategist who runs his opponents around, are part of his greatness. But his physical advantages, at the same time, reduce the greatness of his achievements.
Ali da fleksibilnost i fizičke predispozicije umanjuju veličinu dostignuća... 🤣🤣🤣

U budućnosti sav sport da igraju neatletski midžeti da bi im se računala dostignuća 😂😂😂
 
"Čak i posle svega toga, mnogi hejteri i dalje mrze Đokovića. Ali Đoković je sve to prevazišao. Kao Muhamed Ali, njegova veličina se definiše tako da prevaziđe toksičnu politiku, diskriminaciju i mržnju u svojoj eri. Možete da mislite da je Federer bio lepši kao igrač ili da je Rafa Nadal bio najveći ratnik ili da je Bjern Borg trebalo da osvoji više titula, ili da je Rodl Lejver osvojio sve te slemove 1962. i 1969. Ali svet nikada nije bio protiv njih. Đoković je srušio njihove rekorde jer ništa nije moglo da slomi njegov duh - ni zvaničnici vlada, ni turnira, mediji, navijači koji zvižde u Njujorku, Parizu, bilo gde. Zato je Novak Đoković najveći šampion svih vremena u bilo kom sportu", zaključio je Džonson. Bravo za novinara Kristofera Dzonsona...ovo je samo deo onoga sto je reako za najveceg sportistu.
 
Ja stigoh do ovog dela:

Ali da fleksibilnost i fizičke predispozicije umanjuju veličinu dostignuća... 🤣🤣🤣

U budućnosti sav sport da igraju neatletski midžeti da bi im se računala dostignuća 😂😂😂

Ceo tekst je u manje ruku jadan.

Nemoj priznati da je najbolji. Ok je da to ne uradiš ali nije ok osporavati sve uspehe Đokovića zbog nedostatka drugih tenisera. Šta ćemo sa Federerom i godinama od 2003e pa do recimo 2008e kad je izrazito dominirao jer nije imao konkurenciju? To se neosporava jer se ni ne spominje. Važno da mora ceo tekst o Novaku da se napiše da nije najbolji jer eto, mora da se zna da postoji način da mu se i to ospori.

Da nije tužno bilo bi smešno.
 
Ali argument da nije najbolji jer ima fizičku prednost 😭 neka im neko kaže da svaki pravi sportista mora da bude fizički spretan. Da je bilo ko drugi na njegovom mestu ne bi tako pisali.
 
Fizicku spremu spominje jer je Alkaraz sa 20 godina otkazao a ovaj sa 36 spreman da igra 10 setova. Da ne spominjem Nadalove večite probleme s povredom i federerovu starost. Za sve je to kriv Novak što je fizički spreman.

Stvarno teška glupost od teksta.
 
Jako bih želeo da opet imamo neku top igračicu, obožavam drame na ženskim mečevima. Stvarno bi bio red, prošlo je više od 10 godina od kako su JJ i Ana bile u samom vrhu i od tada ne znam ni top 10 na WTA turu. Kada se samo setim kako sam ustajao noću da pratim JJ koja vodi 5-2 i onda izgubi lol
 
O daaaa..
Mada, ne znam i takva mi je bila draža od Ane. :D Na kraju mi ipak krivo što nije uspela da osvoji barem jedan GS.
 
Ja sam voleo da gledam i Jelenu i Anu, pa i Bojanu Jovanovski ono kratko što je imala dobre rezultate.
Ali Jelenini mečevi su stvarno bili kidanje živaca. Bukvalno je mogla i da dobije i da izgubi bilo koji meč.
 
JJ da igra danas, u ovoj konkurenciji imala bi jedno 10tak grand slemova. Ona je u onakvoj konkurenciji bila number 1 na svetu, svaka cast. Uvek sam Jelenu vise voleo od Ane, bila je mnogo srcanija, a Ana hladnija.
 
Ko zna da li bi stvari bile drugačije da je pobedila Serenu u finalu US Opena? Tu je pojela trema, a sećam se da je u jednom trenutku valjda bila jedina aktivna teniserka (ili među malobrnojnim) koja je imala pozitivan skor protiv obe sestre Williams (i dalje pamtim kako je izbacila Venus sa Wimbledona). Ni sa trenerima se nije proslavila.

Voleo sam da gledam i Aleksandru Krunić, ali ona je priča za sebe i prava šteta da nije našla tim po sopstvenoj meri.
 
Jelena Jankovic je jedna od retkih teniserki koja je na jednom turniru pobedila obe sestre WIlliams. Jednom je Ricard Williams izjavio da je Sereni i Venus veliko mucenje kada igraju sa Jelenom, da je kao zid, sve vraca. Uvek ce ostati upamcena ta cuvena backhand paralela, kao jedna od najboljih na svetu. Jelena Jankovic je bila ogroman talenat, i nazalost nisu se sklopile kockice da ostvari jos vise u karijeri, ali uradila je ona dosta za srpski tenis.
 
Back
Top