ua Ukrajina 2023: TVORCHI - Heart Of Steel

Ma kakvi, izašli iz volje svima osim Litvancima lol
Ako bude tematika o žrtvama rata, sa potresnim scenama u pozadini dobiće puno poena.. Tek se sada otkrivaju masovne grobnice, bojim se da će tek biti problema.. :(
 
Nije imala ali sam kraj i nastup su uradili standardno zaljenje svoje drzave. Sto bi rekao Scooby neka ide Jamala opet posto je glavna sto se toga tice
 
Bukvalno to, sama pesma nije ali su zato sve oko njihovog učešća na Evroviziji (i pre i posle) ispolitizovali.
Bili su mi jedna od omiljenih ESC nacija, a sada me bukvalno nije briga šta će da pošalju i više bih voleo da ne učestvuju uopšte.
 
Ne bih hteo da mi 2023. bude upropascena kao 2022. Kao da nije ni bila. Jos kad dodam 2020. Bilo bi to previse. Ovo im je bila pirova pobeda.
Vec vidim da ce pobediti i na JESC, iako mi je odlicna pesma. :(
 
2022 godine ukrajinska pesma nije imala ni miligram politike.. Tako da je ovaj komentar potpuno netačan, ne upotrebljiv, obezvređen..
------------------------
Bila bi dobra neka pesma kao što je "Plakala kalina" od Poline Dashkove..

Ово ми доста личи на Северину са почетка каријере
 
Nikako Evrovizija bez Ukrajine, mora se pokazati na svim postojećim poljima da ta zemlja postoji i da se bori za svoj opstanak, jako je sebično želeti da ona ide sa takmičenja.. Takmičenje više i nije bitno, bitno je da odbranimo demokratiju, da odbranimo život u 21. veku, od zavojevača, od retrogradnih tiranija..
Ukrajina je doslovno odbrana Evrope, sve ili ništa, da bismo imali što danas imamo, moramo stati uz Ukrajinu..gorka istina.. :(
 
Jooj, baš mi se ne sviđa tema, i onda mi je glupo da šaljem nešto što mi se ne dopada.. Nemam ništa protiv, ali meni osobno se ne dojmi.. :(
 
Ovo je valjda spisak ljudi kojima je zabranjeno učestvovanje na Vdbiru 23. Nije mi jasno z og čega je ludača prva na listi
 

Attachments

  • FB_IMG_1664393770996.jpg
    FB_IMG_1664393770996.jpg
    36.5 KB · Views: 27
Možda je to spisak zabranjenih po više osnova, ne samo po proruskom...(?)
Džamalu možda udaljuju jer je prosto već bila u toj Vidbir priči na 101 način i dosadila i bogu i narodu + je svakako ispolitizovan izvođač (bez obzira što je proukrajinski), a možda sad kao kao žele nominalno da se ograde od politike (iako znamo da to u praksi neće tako biti).
 
Ovo je valjda spisak ljudi kojima je zabranjeno učestvovanje na Vdbiru 23. Nije mi jasno z og čega je ludača prva na listi

Presmešna lista. Nije mi baš jasno otkud ovde Džamala i Ani Lorak. Ako se stvarno ide po tom principu da ne žele autore koji su već učestvovali na vidbiru onda bi mnogo njih trebalo zabraniti.

Ali dobro. Valjda znaju šta rade.
 
Ani je zabranjena jos 2014-15. jer je zivela i imala biznise u Rusiji.
 
Ma to je neki fan pisao, videh na nekoj fejs grupi. On je to napisao na osnovu pravila koja važe valjda od 2020, a i sad su u pravilniku:

Učesnik nije izvodio koncertne aktivnosti, nastupe, učestvovao na bilo kakvim javnim i/ili privatnim manifestacijama koje organizuju državni organi, institucije, privredni subjekti i sl. države agresora ili na teritoriji države agresora, u autonomnoj republici Krim i/ili na drugoj okupiranoj teritoriji Ukrajine nakon 15.03.2014. i ne planira niti najavljuje relevantne performanse u periodu pre i tokom selekcije i u periodu nakon selekcije do finala takmičenja.​

Da im smeta Džamala, ne bi je zvali da bude u žiriju često, ali sad da li bi joj zamerali nešto iz prošlosti ili bi drugačije posmatrali njen slučaj, ako bi opet htela da ih predstavlja, to ko zna...
 
Ani živi u Moskvi već jako dugo vremena, čak je i udata za nekog lokalnog bogatuna
 
Back
Top