es Španija 2024: Nebulossa - Zorra

Da, prepotentan i umišljen do zla Boga. Uvek mi je odavao takav utisak, iskreno.
 
Vidim da neko ovde piše kao šta sada hoće znao je na kakav festival i šta je Evrovzija aludirajuci verovatno kao evrovzija je kao grand u Srbiji i kao evrovzija je neki treš festival gde dominira kič i šund, a zapravo to i nije skroz tačno, ok za kostime ili nastupe to već duže vreme jeste slučaj, ali Evrovzija je do sada imala i mnogo svetslih momenata, nekada je bio tamo orkestar, pesme su bile neuporedivo većeg kvaliteta a mnoge pesme su postale i veliki hitove baš nakon evrovzije, dok zaista u poslednje vreme posebno, sve manje imamo hitova i kvaliutetnih numera koje zažive u Evropi, svetu itd, bukvalno vecinu pesama poslednjih godina čuješ jednom na evrovziji i ništa ti pevaci i pesme ne postignu na svetskom nekom nivou posle Evrovzije.

U pravu je da festival jeste takav, ali ja ovo sto on govori baš vidim i kao ujedno apel umetnicima i pravim kompozitorima i izvodjacima da se potrude da se promeni slika o Evrovziji, da više kvalitetnih numera, i raznolikost žanrova bude sve više zastupljena a ne da mahom kada kažeš evrovzija ljudima u glavi Netta kokoška...
 
A šta je rekao sad? Ja ne razumijem španjolski 😢
U fazonu:
tenor.gif
 
Kakvi bi ESC pobednici bili kao odeljenje u skoli:

Emeli de Forest - pametna, talentovana bila u nizim razredima. Kasnije pocela da bleji po kaficima i izostaje sa casova. I dalje je pametna pa voli da pomogne slabijim ucenicima (citaj bila ziri na rumunskom nf)

Koncita - mnogo htela, malo zapocela. Druzi se uglavnom sa slicnima sebi iz drugih odeljenja. Neki je mrze, neki je obozavaju.

Mons - trebalo bi da bude glavni smeker u odeljenju, bar po izgledu, ali niko ga ne gotivi previse. Konstantno pokusava da postane predsednik odeljenja.

Dzamala - glavni desnicar u odeljenju. Dolazi u majici Kosovo je Srbija. Sa gnusanjem gleda na Koncitu. U slobodno vreme izlistava svoj pasos.

Sobral - ide paralelno u muzicku skolu. Jednom su ga naterali u klub. I danas se sa prezirom seca tog dana. Ne voli vecinu odeljenja

Neta - glavni organizator i navigator gdegod da se ide, na ekskurziju, prvi maj... Cesto zalutaju zbog nje.

Dankan - normalac. Dobar sa svima. Okupljanja i druzenja su cesto kod njega kuci. Sobral ga gotivi.

Maneskin - popularna deca. Svi ih vole jer su autenticni. Gube nevinost jos u osnovnoj skoli. Uprkos tome, nisu na glasu da su promiskuitetni. Prati ih srecna zvezda.

Kalus - Deca bogatih roditelja kojima se tolerisu razne gluposti. Pozivaju ih svuda na silu, retko ko ih gotivi. Pasce u zaborav odmah nakon mature.

Lorin - dete-projekat. Vode je na sva takmicenja, kazu da je multitalentovana. Ipak, ponekad se cini da je mogla bolje. Ne vole je iz drugog odeljenja, zato sto je njihov najbolji djak Karija zbog nje ostao bez nagrade na republickom takmicenju.
 
Sve super, jedino još si zaboravio da je i Netta desničar, ima i ona itekako tih fora oko pasoša teritorija i desinčarenja itekako, itekakooo ;) :D
 
Prvo sam bio razočaran izborom pobednika, sada mi je nekako sve jedno. Mislim da će ova pesma naći svoj put i uzeti deo kolača glasova publike, ponešto i žirija. Neki ovo podcenjuju, drugi precenjuju a doslovno će istina biti negde na sredini.
 
Poseća li nekog onaj deo pre refrena na pesmu Milice Majstorović Savršeni par onaj deo kad kaže "zavidi nam društvo celo, dve smo duše jedno telo"? 😂
 
Njegova pobeda mi nije po ukusu, ali opet nisu mnoge. Međutim, on je u nekoliko navrata imao vrlo ružne opaske na račun takmičenja koje mu je donelo prepoznatljivost van Portugala. Ne pratim ga, pa ne znam da li je imao koristi od toga, ali ovi peckajući komentari su krajnje tupi. Znao je na kakvo takmičenje odlazi i šta je Evrovizija, a sada glumata neko ludilo.
Covek lepo iskoristio Evroviziju da dobije pare za operaciju srca i onda poceo da je pljuje. ODVRATAN pobednik iako mi se njegova pesma mnogo svidja.

@Scooby Slaziem se. Pesma je o zenama i duplim standardima. Sta mi homoseksualci imamo veze s pesmom? Bolje da je stavila zene ili jos bolje STARIJE zene da djuskaju.

Aj kontam da je njen spot omaz na onu transrodnu opersku pevacicu ali onda su trebali da stave trans plesace/cice. Nekako mi nastup sa ta dva lika ne znam, neukusno. Mozda bi ne bi bio problem da su zgodni I guess ali i dalje mi je nekako odbojan nastup. Pesma je topina tho 🥰
 
Last edited:
  • Angry
Reactions: Mrm
Back
Top