se Švedska 2024: Marcus & Martinus - Unforgettable

Pa okej je pobednička pesma 🤷🏼 Ne znam da li bih se složio da je generična iskreno?

Muzika je zapravo vrlo dobra, jeste da je u potpunosti elektronika + sintisajzer, ali ima zanimljivih i čak i nestandardnih delova u instrumentalu. Tekst mi je ovde mnogo kritičniji. Zaista ne mogu da mi prodaju ideju da ova dva dečaka koji izgledaju kao da zajedno imaju 12 godina pevaju o nekakvoj fatalnoj ženi kojoj bi sve oprostili. Naročito mi je neprijatno jer su blizanci, a pevaju o (pretpostavljam) istoj ženskoj osobi 💀

Takođe, mislim da se kraj pesme desi vrlo naglo i zvuči mi kao da se prekida usred middle 8 dela. Nekako kao da je trebalo da bude finalni refren, ali se onda samo završi.

O nastupu nema poente da pišem, jer je sve već rečeno. 10/10 nastup kakav druge države neće uspeti da naprave bar još 5-10 godina.

Svakako, solidna pesma, može čak i u top 10 ukoliko ljudi ne budu prezasićeni Šveđanima ove godine zbog prošlogodišnje pobede.
 
Takođe, mislim da se kraj pesme desi vrlo naglo i zvuči mi kao da se prekida usred middle 8 dela. Nekako kao da je trebalo da bude finalni refren, ali se onda samo završi.
Uzeo si mi reč iz usta. Bukvalno sam isto pomislio, kao da treba da ide treći refren i onda da podignu na kraju (da pukne), i samo se pesma završi.
 
Šveđani nastupaju prvi u finalu, izvukli ih danas tokom sastanka delegacija.

Prava pozicija za generičnu pesmu a la Promenada/Ušće/DeltaPlanet ili koji već tržni centar posećujete.
 
Zašto i ovo sad što nastupaju prvi u finalu posmatram kao teoriju neke zavere 🤣😩
 
15. mesto u finalu za momke
E jbg. Uz malo bolji raspored nastupa mislim da su mogli u top 10. Pogledao sam kako su prolazile pesme koje su otvarale finale poslednjih godina i uglavnom su sve flopnule kod publike. I ja mislim da će biti tu negde oko 14-17. mesta.
 
Ali glasa se od prve pjesme u finalu a Šveđani nastupaju prvi 😂 mislim da im ovo neće mnogo naškoditi, top 10 im je siguran, rekao bih.
 
Teoretičari zavjere bi rekli da su ove promjene da bi se lakše moglo manipulisati glasovima publike jer duže traje glasanje

Ne vjerujem da većina ljudi glasa odmah tokom nastupa ili poslije, ali možda je našoj dijaspori bolje tako, odmah im dojaviti kad kreće glasanje, neka glasaju masovno odmah poslije nastupa ako im se ne gleda cijeli šou 😂 pogotovo ako bude redni broj 11 u finalu
 
Ništa nisam razumeo šta su sve promenili, čekam da nam Duška sve to lepo objasni u BG Hronici ili Dnevniku. Čovek bi se zapitao kako mogu da se "pravila menjaju kad je utakmica u toku..." :rolleyes:
 
@Mrm Šta ti je smešno? Umesto da ljudi čekaju da se otvori glasanje ili da uključuju tv u određeno vreme da bi glasali, mogu prosto da glasaju odmah. To je super.
 
Švedska ne bi bila Švedska bez optužbe za plagijat 🤭


Mene ne dotiču ovakve stvari, jer je teško/ nemoguće napraviti posve originalnu kompoziciju/ melodiju za neku radio-friendly pesmu, a da neko to već nije uradio, ali mi je svakako smešno da čitam moralisanje i revolt koji ljudi osećaju.
 
Back
Top