243. FSC - Molim te budi Bebi!

Poštovani, do kog vremena želite da traju prijave za FSC u subotu?


  • Total voters
    29
  • Poll closed .
A jeste bilo ipak napeto, niste baš očekivali 202 poena da će iskočiti.
 
Ispada ko da je redosled nastupanja uticao na plasmane.
 
Takodje, Petar i Stefan su mi na nos izasli sa "hajpovanjem", jos kad se to prosirilo i na druge teme, bas je bilo bljuc. Mogu da zamislim kako je bilo onima koji stvarno ne vole pesmu.
Džanum se hajpuje svuda već brat bratu mesec dana, daleko pre ovog FSCa.

Poslao si ga i treba da očekuješ da će deo ljudi biti ogorčen zbog tvojeg izbora.
 
Ja mogu da ti pričam iz svoje perspektive, ne mogu za sve. Samim tim što si dobio toliko poena od ljudi znači da je zasluženo.

E sad što se mene tiče, Džanum znam od kada je izašla i slušao sam je dosta. Onda je splasnulo i pre otp mesec dana je krenuo hajp i sve ovo sa spotify-jem, pa sam je iznovao čuo po hiljadu puta.

Pesma je evidentno trenutno najveći hit ovde i samim tim je nefer da se stavlja u poređenje sa drugim pesmama, nemaju isti tretman. Pogotovu nemaju isti ako će sad da ispadne da mi omalovažavamo "prvi srpski internacionalni hit" tako što mu ne damo top poene.

Druga stvar, da takva pesma pobedi, to bi motivisalo ljude da se ne iscimaju nimalo da šalju nešto novo na FSC, već će samo da šalju ono što je trenutno aktuelno i onda samo takmičanje gubi draž i smisao.
 
Last edited:
Ja mogu da ti pričam iz svoje perspektive, ne mogu za sve. Samim tim što si dobio toliko poena od ljudi znači da je zasluženo.

E sad što se mene tiče, Džanum znam od kada je izašla i slušao sam je dosta. Onda je splasnulo i pre mesec dana je krenuo hajp i sve ovo sa spotify-jem, pa sam je iznovao čuo po hiljadu puta.

Pesma je evidentno trenutno najveći hit ovde i samim tim je nefer da se stavlja u poređenje sa drugim pesmama, nemaju isti tretman. Pogotovu nemaju isti ako će sad da ispadne da mi omalovažavamo "prvi srpski internacionalni hit" tako što mu ne damo top poene.

Druga stvar, da takva pesma pobedi, to bi motivisalo ljude da se ne iscimaju nimalo da šalju nešto novo na FSC, već će samo da šalju ono što je trenutno aktuelno i onda samo takmičanje gubi draž i smisao.
Takmicenje gubi draz i smisao ako ljudi ne glasaju za ono sto vole i sto im se svidja, vec kalkulisu i bojkotuju iz ovog ili onog razloga. Ti si jedan od onih koji doprinose tome.
 
Takmicenje gubi draz i smisao ako ljudi ne glasaju za ono sto vole i sto im se svidja, vec kalkulisu i bojkotuju iz ovog ili onog razloga. Ti si jedan od onih koji doprinose tome.
svi smo mi ljudi i imamo svoja mišljenja šta valja, a šta ne.

kada bi seli za sto i krenuli da se dogovaramo oko univerzalnih pravila bojkotovanja i nebojkotovanja pobili bi se za 2 minuta.

tako da je najbolje da bude "u se, i u svoje kuse", svako gleda svoja posla i navija za ono što smatra da je pravedno.

ko zna koliko razloga može da se uzme i za bojkot "Pei piva", neko može da je bojkotuje zato što je neozbiljna, neko zato što promoviše alkohol, neko zato što je ruska (a znamo kakvo je trenutno stanje s tim) itd. i skoro sigurno da su neke od tih činjenica uticale na nečije glasove.

uglavnom poenta je da svako treba da radi šta misli da je najbolje
 
svi smo mi ljudi i imamo svoja mišljenja šta valja, a šta ne.

kada bi seli za sto i krenuli da se dogovaramo oko univerzalnih pravila bojkotovanja i nebojkotovanja pobili bi se za 2 minuta.

tako da je najbolje da bude "u se, i u svoje kuse", svako gleda svoja posla i navija za ono što smatra da je pravedno.

ko zna koliko razloga može da se uzme i za bojkot "Pei piva", neko može da je bojkotuje zato što je neozbiljna, neko zato što promoviše alkohol, neko zato što je ruska (a znamo kakvo je trenutno stanje s tim) itd. i skoro sigurno da su neke od tih činjenica uticale na nečije glasove.

uglavnom poenta je da svako treba da radi šta misli da je najbolje
Bojkota bez?
 
Pokret Bojkotara dodje nešto poput Obraza.
 
Tek sam sad uspeo da isčitam sve što je napisano. Čestitke Stefane, odlična pesma pobedila, od mene 7 poena.
Bebi, bravo na organizaciji. Sve je bilo maestralno, uspeo si da održiš hajp celo izdanje.

Znao sam da Eva neće proći sjajno, ali zadovoljan sam i ulaskom u finale. S obzirom da na prethodna tri učešća nije uspela da prođe u finale, ovo je uspeh. 😁
 
Čestitke pobedniku, mojih 8 poena, i super za Grke, moja 12-ica.

Bebi, super FSC i drago mi je da sam se vratio uz tvoju organizaciju.

Hvala svima na glasovima za Turkinju :D
 
Bebi, bravo na organizaciji. Sve je bilo maestralno, uspeo si da održiš hajp celo izdanje.
Hvala ti 💕 Evo obećavam da će sledeće godine biti još bolje, taman se osmisli neka "sveža" tema :D

Bebi, super FSC i drago mi je da sam se vratio uz tvoju organizaciju.

Takođe i hvala ti na tome, još draže mi je što si uspeo da prođeš u finale sa veoma interesantnom pesmom! Bilo je u pf veća ocena nego u finalu zbog paklene konkurencije, al to ne umanjuje činjenicu da ću pesmu sebi puštati i dalje 😍
 
Juče sam ostala dužna novu listu uspešnosti, na kojoj je i posle desetog izdanja u godini izgleda sve podložno promenama osim pozicije #1. :D Mada su se približili pobednici poslednja dva izdanja, pa videćemo kako će se dalje razvijati situacija. :D Novi forumaš na listi je Vax'ildan, zahvaljujući 3. mestu na ovom FSC-u.

EDIT:Još nešto sam zaboravila da napomenem. Na prethodna dva izdanja, imali smo naknadne izmene i skraćenja rokova za prijavu u vreme kada su isti već dosta dugo bili u toku. Zato vam skrećem pažnju da pre postavljanja istog, dobro promislite i procenite težinu teme prema većini učesnika i tako i postavite rok. Znači, ako je nešto što za većinu ne bi trebalo da predstavlja problem, onda je sasvim dovoljno pet dana. Ukoliko pak, tema, sama po sebi zahteva malo više istraživanja i odnosi se na neki žanr/državu/kontinent sa kojima baš i nismo upoznati ili su malo teži zadaci su u pitanju ili je nešto drugo, onda bi trebalo dodati taj jedan dan. Pošto, za ubuduće više nema izlaženja u susret i biće poštovani rokovi koji su zadati prvog dana.

lista.jpg


zadaci.jpg
 
Last edited:
Back
Top