Dečja Pesma Evrovizije 2022

Ma gledanost bi bila sigurno prilično veća (duplo, troduplo ako ne i više) da je direktan prenos išao na RTS1, ne znam šta su to imali puno važnije da emituju tokom tog nedjeljnog poslijepodneva na njemu pa su takmičenje u kom Srbija učestvuje prikazivali na RTS2 koji je zanemariv u odnosu na ''prvi kanal'', da se mi kao država ne takmičimo pa da i razumijem...
Pa čak i ja skoro svake godine smetnem sa uma na dan održavanja da je emitovanje na ''drugom'' jer obavezno prvo prešaltam na ''prvi'' iz navike. :p
Po pitanju popularnosti Dječije Evrovizije kod nas - marginalizovano je iz prostog razloga što ne postoji nikakva promocija istog kroz medije kao ni želja ni trud za istom, ni na samom javnom servisu a ni na ostalim televizijama bilo bez ili sa nacionalnom frekvencijom (kroz dječija muzička takmičenja, kvizove i ostale talent show-e), u Srbiji bukvalno rijetko ko uopšte zna da ovo i postoji osim nas evrovizijskih fanova i bliže/dalje rodbine i prijatelja samog predstavnika lol.
Treba birati ove poznatije klince koji su već bili u ''Neki novi klinci'' ili ''Pinkove zvezdice'' pa će se samim tim i zainteresovanost u narodu povećati (poput onog malog Ljube Stankovića recimo), umjesto što smjenjuju jedne te iste autore pjesama svake godine mogli su angažovati možda i neki strani tim sa pjesmom na engleskom eventualno, svašta je izvodljivo a najbitnije je imati želju da se nešto konkretno učini.
Ukoliko se nismo povukli nakon one godine kada smo završili posljednji mislim da nećemo ni dalje, jedino možda kada bi se Makedonci povukli za stalno pa bi se možda zapitali ima li smisla da i mi nastavimo kao jedina ex-yu zemlja (ako ne i balkanska).
 
Ja, od kad znam za sebe, ne pamtim da sam ikada dečiji evrosong gledao na RTS 1
Zato što si mlad i zelen. Mi matori pamtimo prenose na prvom programu.
Ali definitivno je da je potrebna bolja i veća promocija, ne nužno i stranih autora (eg. In too deep).
 
A koji je to JESC isao na RTS1? Kolko znam uvek bi islo na RTS2.

Ukoliko se nismo povukli nakon one godine kada smo završili posljednji mislim da nećemo ni dalje, jedino možda kada bi se Makedonci povukli za stalno pa bi se možda zapitali ima li smisla da i mi nastavimo kao jedina ex-yu zemlja (ako ne i balkanska).
Videli smo 2020. godine kad je Srbija bila jedina koja ucestvuje i nismo se proslavili.
 
2020. godina je izuzetak. Ne treba je uzimati za primer.
 
:ge: 2014 i dalje ostaje večita misterija i posle 8 godina..:D Dok im aktuelna predstavnica nije završila ni u TOP10..
Aktuelni pobednik na 10. mestu i samo jedna od poljslih pesama se zadržala u TOP10. Drago mi je zbog :mk: 2021.

 
Domaćin Dečije Evrovizije biće dvorana Palais Nikaïa u Nici :love: Takmičenje će se održati 26. novembra.
 
Last edited:
Upravo je počela nova sezona Pinkovih Zvezdica, verovatno će naš predstavnik biti neko od njih.Nadam da ćemo u Nicu poslati neko stvarno moćnu pesmu,koja nema reč svet u nazivu,možda čak i bolju od Samo mi se spava,ostvarimo prvi TOP 5 od Sonje Škorić,a JESC dobije popularnost kod nas onakvu kakvu ima u npr. Poljskoj,Španiji,Gruziji ili Jermeniji.
 
Super i termin i mesto održavanja. Bravo!
 
Što tako rano? Obično bude krajem decembra..
Kako obicno? Samo 2021. i 2022 je bilo u decembru i to u periodu od 2013-2020 sve je bilo u novembru. Kako su 2017. i 2023. kalendarski iste, logicno je da ce biti 26. novembar. 2021. je bilo najkasnije kad se JESC odrzao (19. 12.) pre toga je najkasnije bilo 2007. (8. 12.) Najranije je bilo 2003. i 2014. (oba puta 15. 11.)
 
A mi da pošaljemo power baladu posevećenu nevino stradaloj deci u nedavnom masakru O.Š. Vladislav RIbnikar,i da je otpeva neko sa vrhunskim vokalom,i eto nas u TOP 5,možda čak i prva naša pobeda na ovom festivalu.
 
Back
Top