Dečja Pesma Evrovizije 2023

Niko opsednut bivanjem iznad situacije, klasika.

Čuj, šokantno, komentarišemo rezultate JESC-a nakon finala JESC-a.
 
Pa upravo to, niko od nas ovde nije ciljna grupa publike za ovo takmicenje i malo je preterano nazivati ga recima kao 'glupost'.

Sva deca su se lepo predstavila, imali su super provod i iskustvo niz celi period takmicenje i napravio se show za decu, a to je uopsteno i poenta odrzivanja istog. To sto mi ovde preanaliziramo svakakve stvari je vise nas problem, nego problem samog takmicenja.

Niko opsednut bivanjem iznad situacije, klasika.

Čuj, šokantno, komentarišemo rezultate JESC-a nakon finala JESC-a.

Rezultate sam i ja sam prokomentarisao, ali nije toliko duboko da sad idemo u rat protiv samog takmicenja.

Malo mi je glupo da odrasli ljudi budu nezadovoljni sto se nisu zabavili dok su gledali decije takmicenje pa se odma ide na fazon 'ne trebamo ucestvovati, niti da se odrzava takmicenje', kao da se za vas odrzava takmicenje ili da zbog vas Srbija ucestvuje ili ne ucestvuje na istom.
 
Zasluzena pobeda. 👏🏻
Moji favoriti su bili Makedonija, Poljska, Holandija i Francuska. Veoma lep nastup takodje Ukrajine.
 
Nakon što su se slegli utisci od nastupa ovo bi bio moj TOP 16:

1. :am:
2. :gb:
3. :fr:
4. :es:
5. :nl:
6. :ua:
7. :de:
8. :pl:
9. :mk:
10. :ee:
11. :pt:
12. :mt:
13. :ie:
14. :al:
15. :it:
16. :ge:
-----------------------------------------------------------------
Pre nastupa:
1. :mk:
2. :am:
3. :pl:
4. :nl:
5. :es:
6. :fr:
7. :gb:
8. :mt:
9. :pt:
10. :ee:
11. :ua:
12. :ge:
13. :it:
14. :de:
15. :ie:
16. :al:

Definitivno najveći utisak za mene ostavila je Jermenija kao paket i energetski, VB i Francuska dosta bolji utisak posle nastupa, nijanse su odlučile. Kod mene na listi najveći skok doživele su Nemačka i Ukrajina jer su pravi dečji dragulji i žao mi je što sam ih potcenio malo, a neke druge precenio. Španija mi je bila dobra iako mi je malo više energije falilo, ali da su pobedili ne bih se žalio. Poljska i Makedonija su najlepše balade po mom ukusu, a Mkd bi bila viša na listi samo da je scenski nastup bio bolji, moram da priznam da mi je Poljska mnogo više prijala nego što sam očekivao. Estonija, Portugal, Malta i Irska su mi bile ujednačene po dosadnoj energiji i dobrim elementima pa su tu odlučile nijanse. Albanija za dva mesta gore, i to isključivo zbog scenskog momenta, pesma kao pesma neslušljiva. Italija neubedljiva i bleda, kao da se nije desila ali Gruziju nisam mogao ispred nje jer mi je toliko bilo neslušljivo ono "urlanje" i moram da kažem da je pratnja dvojice dečaka potpuno pokvarila utisak. Iako scenski nisu bili loši i svaka čast za vokale ali mi je Italija kud i kamo bila slušljivija. S obzirom da sam propratio i JESC NF sezonu i dopisivao se ovde sa Zokijem na temi, evo i mog konačnog utiska do sledeće sezone. Pohvale za grafiku, scenu, organizaciju i razglednice. Jedina mala zamerka su voditelji, pomalo hladni, neprofesionalni i izuzetno mi je parao uši loš izgovor engleskog jezika. Nadam se da neće ponovo biti u Parizu, voleo bih da bude neki drugi grad sada. Da su Francuzi precenjeni od žirija jesu, ali po meni je Zoe mnogo više zaslužila pobedu od Lissandra prošle godine. Vidim pobunu fanova kao i svake godine neko će naći zamerku pobednicima, ali greh bi bio da kažem da je nezasluženo.
 
Pobjedničke pjesme se uopće ne sjećam, a iskr mrzi me da čujem. Španjolsku baš neće ta pobjeda otkako su se vratili.
Drago mi je što je kvitka, kvitka upala u top 5.
 
Evo da se i ja oglasim jer kako me je groznica uhvatila ovih dana, pa da kazem nesto:

Francuzi jeste da su priredili maltene copy paste show iz 2021, ali i dalje bilo je odlicno, grafika mi se dopala, jos razglednice sto podsecaju na ESC 1998 gde formiraju zastave na samom kraju razglednice, to mi se dopalo.

Nastupi: najbolji su ocigledno :fr: :es: :ua:, :am: previsoko, ono mi nije bilo za top 3, ali ovakav flop od :ge: nisam mogao ni da zamislim. Sto se tice :mk:, kao sto sam rekao, copy paste 2018, pa i jos jedno 12. mesto. :ee: kako su zavrsili pretposlednji ne znam koliko ce ih to motivisati da nastave sa ucescem.

Muski voditelj na visini zadatka, zenska voditeljka solidna, podsetila me malo ma Celine Dion 😁. I opet me uhvati onaj osecaj da kad god se pojave prethodni ucesnici, bunim se kako su tako porasli (pre svega Anzelina i Enco).

Sto se pobede Francuske, ok je, nisam razocaran, mada pre su mi Spanija i Ukrajina bili za pobedu.

Da se ja pitam, posle ovakvog glasanja mi treba jos da odmorimo.
 
Navodno zbog Olimpijskih igara. Mada možda i zbog novca, organizovali su 2021, i sad..Neka Španci uzmu organizaciju mada iskreno ja ne bih voleo da organizujem ako nije neko naš pobedio, pogotovo što je mala Sandra bila nikad bliže pobedi..Kada vraćam snimak ona neizvesnost je bila okrutna na kraju, ipak su to samo deca. Male Jermenke su plakale nakon objave bodova publike, očekivale su možda i pobedu.
 
Ja bi voleo da Spanija bude da vidimo druge drzave .
 
Back
Top