Dečja Pesma Evrovizije 2023

Je l se sad kao i na ESC prednost za domaćina daje pobedniku, ili i dalje to može biti bilo ko, uprkos pobedi bilo koga drugog?
 
Je l se sad kao i na ESC prednost za domaćina daje pobedniku, ili i dalje to može biti bilo ko, uprkos pobedi bilo koga drugog?
Da pobednik ima pravo da organiziju posto francuzi ce da izgleda nekom drugom imaju problem sa finasijama a plus imaju OI u Parizu .
 
ESC VS JESC 2023

ESC: 11
JESC: 5

Iako je neuporedivo..

JESC 2022 VS JESC 2023:
2022: 11
2023: 5


Imate i prazne fotke pa popunjavajte ako vam je dosadno.
 

Attachments

  • IMG_20231129_001602.jpg
    IMG_20231129_001602.jpg
    730.5 KB · Views: 5
  • IMG_20231129_001323.jpg
    IMG_20231129_001323.jpg
    1.4 MB · Views: 5
  • IMG_20231129_001304.jpg
    IMG_20231129_001304.jpg
    918 KB · Views: 4
  • IMG_20231129_001959.jpg
    IMG_20231129_001959.jpg
    1.4 MB · Views: 5
Zaboravio sam na šok da je Kazahstan bio pretposlednji prošle godine☹️
Oba favorita, i Kazahstan i Estonija pretposlednji, nije ovo više za mene 😅
 
Sve te zemlje gde je JESC mega popularan potvrđuju učešće iduće godine odmah posle završetka prošlogodišnjeg takmičenja.
 
Hajde da dam komentar na osnovu tabele.

Francuska - jedan od dva zasluzena pobednika. Prosle godine mislim da je bilo boljih opcija, ali to ne moze umanjiti tezinu ovogodisnje pobede. Prosto, pogadjaju temu iz godine u godinu. Koliko pratim fandom, vidim da je jedan od voljenijih pobednika.

Spanija - preslatko, decje. Bilo bi fer i da je ona pobedila. Lepo je videti da se zemlje evrovizijskog big 5 ovoliko trude.

Jermenija - dobro isproducirano, dobro izvedeno, ali meni i dalje smesno 😂

UK - totalno mi je kul, i one same su super stvarno. Zasluzeno visoko.

Ukrajina - preslatko. Stop this tragedy... KVITKA KVITKA 🎀🎀🎀♥️♥️♥️🦄🦄🦄🌈🌈🌈

Poljska - mozda i moj licni favorit. Raznezi pesma, emotivno i iskreno.

Holandija - stekao se utisak kao da nije deo takmicarskog vec revijalnog dela.

Albanija - ocekivano visoko kod zirija, izvedba dostojna velike Evrovizije. Veliko bravo.

Nemacka - slatko i upecatljivo, drago mi je zbog visokog rezultata na onlajn glasanju.

Malta - jako zrelo. Van domena JESC.

Italija - poceo sam da razmisljam o smislu zivota uz ovu pesmu. Jos jedna od pesama koja je van JESC domena.

S. Makedonija - krivo mi je sto iz godine u godinu Makedoniju unistava spoj losih nastupa i nezainteresovanosti publike da glasa angazovanije. A salju dobre pesme. I opet 12. mesto 😂

Portugal - nezno.

Gruzija - nazalost ocekivano nizak plasman, ali nezasluzen. Najezio sam se pri refrenu.

Estonija - mala je jako harizmaticna. Ocekivani flop, ali krivo mi je zbog toga.

Irska - vidi se razlika u kvalitetu izmedju proslogodisnje i ovogodisnje pesme. Samim tim i u plasmanu.




Nadam se da se Srbija vraca sledece godine.
 
Odgledao sam dva puta celu JESC i moram priznati da je dosta pesama i nastupa bilo na nivou JESC. Nastupi, izvedbe, pesme... Bas mi je bilo ugodno slusati i gledati.
Najpozitivniji utisak, a pri tom mislim na vokalno, mi je ostavila Albanka. Kada je bila izabrana tu mi je zvucala totalno pogubljeno, kao da je trema pojela plus sto pesma ne privlaci paznju. Medjutim, kada je ovde zapevala kao da je neka druga devojcica u pitanju. Zaista je bila odlicna. Mozda je visok plasman kod zirija, ali bar na osnovu onoga sto sam cuo mogu reci da je zasluzeno.
Ovako sveukupno, meni se najvise svidela Velika Britanija. Dopao mi se scenski nastup, devojke su bile dobre, pesma mi se dopada i drago mi je sto su tako visoko zavrsili.
Nemacka, moj prvi favorit, je nisko zavrsila. Ja sam prezadovoljan kako je sve to izgledalo. Bar je kod publike bila na visem stepeniku.
Najvise mi je zao Estonije sa jednom lepom pesmom, lep glas, nastup sveden, jednostavan i da zavrsi nidko kod zirija sa jako malim brojem poena. Nisu ih lepo docekali.
Irska mi je takodje ostavila pozitivan utisak. Ne mogu reci da mi je pesma odlicna, ali moram da priznam da sam se u nekom momentu najezio. Opet mi je nekako magicno, lepo, glasovi lepi... ali razumem da ostavlja dosadan utisak.
Spanija, prava jedna decija pop pesma, sa zanimljivim animacijama, koreografija je bas za taj nivo. Slazem se, da je ona pobedila, bilo bi zasluzeno.
Za kraj, drago mi je da je Francuska pobedila. Bili su mi drugi favoriti i pesma mi se bas dopala. Mada ona nije bila vokalno u pesmi. Bilo je klimavis trenutaka, ali svidja mi se njena energija. Prosle godine mi je Francuska bila na poslednje mesto i bio mi je sok da su pobedili. Sad mi nije.
 
Ju, jel nam se to "smeši" povratak Litvanije? :ROFLMAO:
 
O, pa lepo. :) Nisam u toku sa informacijama, pa me iznenadila prisutnost na ovim podacima.
 
Back
Top