ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Ako Hrvatska ne bude iskoristila ovako dobru poziciju da se istakne nastupom i da pokupi glasove publike onda je stvarno obrala bostan na Evroviziji za sva vremena.
Mogu samo traktora da kupe nazad za Zagreb 10. maja .
 
Tek sada vidim koliko je drugo polufinale lose izbalansirano, u prvoj polovini uglavnom sporije pesme a u drugoj uglavnom upbeat pesme...
 
Jedino jos ne mogu da procenim hoce li Hrvatska u TOP 5 na televotingu u finalu ili "samo" TOP 10. Cekamo probe.

Ali cim ih je EBU mafija stavila na ovako lepu poziciju znaju I oni da ce tako biti
 
TOP 3 u maju

1. Svedska
2. Finska
3. Norveska

Pretends to be shocked
Bukvalno tako nekako 'očito' izgleda da će biti te 3 a na kraju možda neko stvarno uskoči i iznenadi na trećem, ako ništa. Tako se i 2015. znalo da jednostavno Švedska, Rusija i Italija idu top 3, samo je bilo pitanje redoslijeda.

Što se tiče redoslijeda nastupa, realno mogli su Srbiji i viši broj da daju, ali ajde, valjda neće naštetiti to. Hrvatskoj upala kašika u med mada iskreno mislim da bi prošli sa kojeg god broja.

U drugom pf glupo što je Jermenija toliko rano, ali vjerujem da će se izdvojiti u te 4 prve pjesme i proći bez muke. Kipru želim sve najbolje i da iznenade pozitivno, nadam se da su spremili nešto vrhunsko i da prolaze lagano, a i Austriji naravno top 3 u pf ako ne i pobjedu u istom. A može lako da se desi to.

Imam osjećaj da će u prvom pf od broja 9 do 15 ispasti samo jedna pjesma, i to najvjerovatnije Azerbejdžan.

Kompletna predviđanja nešto kasnije :D
 
Jedino jos ne mogu da procenim hoce li Hrvatska u TOP 5 na televotingu u finalu ili "samo" TOP 10. Cekamo probe.

Ali cim ih je EBU mafija stavila na ovako lepu poziciju znaju I oni da ce tako biti
Ja sam prvo mislio da će top 5 na televotingu ali ipak sad mislim 'samo' top 10, jer su i Finska i Švedska prejake, Ukrajina će opet dobiti jak televoting, ne(eeeee)što(ooooo) mi govori da će Moldavija da prođe odlično jer Evropa voli takve pjesme, i još neko tipa Austrija/Norveška da se ugura u top 5. Kod publike u finalu u top 10 isto apsolutno još vidim Italiju koju mnogi ignorišu iz čudnog razloga, a prošetaće se do top 10 kao što i zaslužuje
 
Pogledajte vi samo ovu katastrofu:

3. 🇷🇴 Romania | Theodor Andrei - D.G.T. (Off and On) 4. 🇪🇪 Estonia | Alika - Bridges 5. 🇧🇪 Belgium | Gustaph - Because Of You 6. 🇨🇾 Cyprus | Andrew Lambrou - Break A Broken Heart 7. 🇮🇸 Iceland | Diljá - Power 8. 🇬🇷 Greece | Victor Vernicos - What They Say

Nakon ovih smorcina od pesama ide vrcava Poljska, ako se stvarno bude potrudila ide u finale. Sklonite joj suze, nije gotovo.
 
Pogledajte vi samo ovu katastrofu:

3. 🇷🇴 Romania | Theodor Andrei - D.G.T. (Off and On) 4. 🇪🇪 Estonia | Alika - Bridges 5. 🇧🇪 Belgium | Gustaph - Because Of You 6. 🇨🇾 Cyprus | Andrew Lambrou - Break A Broken Heart 7. 🇮🇸 Iceland | Diljá - Power 8. 🇬🇷 Greece | Victor Vernicos - What They Say

Nakon ovih smorcina od pesama ide vrcava Poljska, ako se stvarno bude potrudila ide u finale. Sklonite joj suze, nije gotovo.

Tu će proći dalje 6, 7. i 8.
A i Belgijanac ako odigra pametno sa nastupom može da privuče glasove budući da je to jedna od 2 uptempo pjesme u prvom dijelu
 
Ja sam prvo mislio da će top 5 na televotingu ali ipak sad mislim 'samo' top 10, jer su i Finska i Švedska prejake, Ukrajina će opet dobiti jak televoting, ne(eeeee)što(ooooo) mi govori da će Moldavija da prođe odlično jer Evropa voli takve pjesme, i još neko tipa Austrija/Norveška da se ugura u top 5. Kod publike u finalu u top 10 isto apsolutno još vidim Italiju koju mnogi ignorišu iz čudnog razloga, a prošetaće se do top 10 kao što i zaslužuje

Ja isto mislim da bi Italija mogla zabljesnuti na televotingu, a ove godine je fanovi totalno ignoriraju, a uzdizali su puno lošije njihove pjesme. Prošle godine npr. Plus nema nijedna baš dobra jednostavna balada osim nje ove godine da se ističe.
 
Ja isto mislim da bi Italija mogla zabljesnuti na televotingu, a ove godine je fanovi totalno ignoriraju, a uzdizali su puno lošije njihove pjesme. Prošle godine npr. Plus nema nijedna baš dobra jednostavna balada osim nje ove godine da se ističe.
Apsolutno, meni je uzdizanje Brividi i dalje nejasno ali ajde, do mene je, meni je to najslabija njihova pjesma otkad su se vratili, mada sam znao da će u top 10.

A Marco je em jako ime em mu je pjesma odlična em je, što kažeš, jednostavna a jaka balada koja će da se istakne u finalu sigurno. Laganini top 10 na oba fronta.
 
Super je Due Vite ali stvarno Talijani od povratka valjda nisu bili nebitniji nego ove godine, šta se desilo 👁👄👁
 
Cenere i Supereroi bi mi bili #1 ove godine, a ovako je Due vite 'samo' 4.
 
Back
Top