ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Meni se od do sada izabranih pesama jedino malo sviđa Norveška. Ovo ostalo sve krš do krša.
 
Kako idu godine, sve gora i gora Evrovizija…sta ces, trenunto krs muzika u svetu, pa mora i na ESC.
 
A ja sama baš stava da mi Evrovizija bolja sad nego recimo pre 10-15 godina kad niko nije smeo da pomisli da pošalje nešto čudno a da očekuje dobar rezultat.

Danas žena opere ruke u lavoru i dobije peto mesto.

Meni više odgovara ova Evrovizija 😀

Od dosadašnjih izabranih slušam pomalo Španiju, Sloveniju, Norvešku i ponekad nalete ovi s Kosova pa me nešto dirne u balkanski deo moje duše.
 
Meni je evrovizija super trenutno, msm ja to nikada nisam gledao da bih video remek delo neko na sceni.
 
Meni je Evrovizija neuporedivo bolja sad i na znatno višem standardu od 2016. Ljudi samo pamte pobednike i neke visokoplasirane pesme ali je 90% pesama pre 15 godina bilo skandalozno očajno.

1998-2011 je mračni vek Evrovizije.
 
Last edited:
Posle pobede Loreen Evrovizija postaje nešto drugo
Apsolutno. Mislim da su Lena i Lorin najviše doprinele podizanju standarda.

Znam da su ljudi podeljeni kada je u pitanju Lenina pobeda, ali je Satelite bila neka prva prekretnica. Iza te pesme je stajala jaka producentska kuća koja je lobirala i promovisala i pesma je postala hit u Evropi još pre samog takmičenja. Pokazala je da pobednik ne mora da bude neka pesma veoma specifičnog žanra ili formata svojstvenog za Evroviziju, već ako je pesma dobra onda je dobra i samim tim konkurentna za pobedu.

Euphoria je postigla još veći hajp u Evropi pre same Evrovizije i nastup je ponovo stavio umetnost u prvi plan i bio je za to vreme prilično nekonvencionalan. Pre Lorin su mnogi nastupi bili dobri, ali i veoma očekivani i šablonski sa većim akcentom na kostime i koreografiju umesto na sam koncept.

Producenti su shvatili da Evrovizija ne mora da bude čudno, niche takmičenje posle kojeg 95% pesama bude zauvek zaboravljeno, već može da bude unosno i komercionalno, naročito ukoliko se iskoristi moć društvenih mreža koje su u to vreme počele da cvetaju. Evrovizija je mnogim izvođačima lansirala karijere na međunarodnom nivou.
 
Украјини на кладионицама падају квоте, тако да су колико јуча њихове шансе за победу скочила са 16 на 19%. Они ако победе и ове године са оном будалаштином онда стварно треба преиспитати поенту учествовања у свему томе.
P. O. T. P. I. S.
 
Meni je Evrovizija neuporedivo bolja sad i na znatno višem standardu od 2016. Ljudi samo pamte pobednike i neke visokoplasirane pesme ali je 90% pesama pre 15 godina bilo skandalozno očajno.

1998-2011 je mračni vek Evrovizije.
Upravo to, samo sto bih umesto 2011. stavio 2009. kao prekretnicu, izmedju ostalog i zbog povratka zirija (ma koliko god isti imao mana).
Plus, kvalitet ESC se popravio i zbog toga sto je mnogo manje jeftinih treskavaca nego recimo 2005.
 
Meni je nekako nova era polako počela 2011.
 
Sezona dosta dobro krenula. Već imam tri favorita, a nemamo niti pola pjesama.

1. Norveška
2. Češka
3. Španjolska
 
U San Marino NF, povećan broj polufinalista sa 60 na 80... Ko sluša?? 😃
 
Okay, 1. Mrm, 2. Stefan28.. Idemo dalje.. 🤓
Ja ću verovatno poslušati pesme koje ste istaknu kao favoriti i možda još koju, nema teorije sve da slušam, nisam još ni sva druga NF poslušao 🙂
 
  • Like
Reactions: Mrm
Back
Top