ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Moj top
1. 🇪🇦
2. 🇸🇯
3. 🇸🇮
4. 🇦🇱
5. 🇧🇪
6. 🇺🇦
7. 🇮🇪
Prve 4 volim, 5 mi je samo ok, a 6 i 7 no me gusta
 
Nakon što smo saznali većinu NF ponude, mogu samo zaključiti da je ovo baš dobra sezona, puno sjajnih pjesama od kojih većina naravno neće vidjeti ESC. Top 40:
  1. :ee: Ollie - Venom
  2. :no: Atle Pettersen - Masterpiece
  3. :lt: Monika Linkyte - Stay
  4. :fi: Benjamin - Hoida mut
  5. :fi: Käärijä - Cha cha cha
  6. :lt: Gebrasy - Saw your ghost
  7. :be: The Starlings - Oceanside
  8. :hr: Eni Jurišić - Kreni dalje
  9. :no: Maria Celin - Freya
  10. :ee: Carlos Ukareda - Whiskey won't forget
  11. :hr: Hana Mašić - Nesreća
  12. :rs: Princ - Cvet sa istoka
  13. :mt: Klinsmann - Piranha
  14. :es: Alfred Garcia - Desde que tu estas
  15. :no: Ulrikke - Honestly
  16. :es: Jose Otero - Inviernos en Marte
  17. :dk: Nicklas Sonne - Freedom
  18. :rs: Filip Baloš - Novi plan drugi san
  19. :mt: Brooke - Checkmate
  20. :fi: Kuumaa - Ylivoimainen
  21. :lt: Petunija - Love of my life
  22. :ie: Adgy - Too good for your love
  23. :is: Silja Rós & Kjalar - Together we grow
  24. :es: Rakky Ripper - Traccion
  25. :rs: Boris Subotić - Nedostupan
  26. :es: Blanca Paloma - Eaea
  27. :hr: Meri Andraković - Bye bye blonde
  28. :pt: Edmundo Inacio - A festa
  29. :mt: Haley - Tik tok
  30. :is: Dilja - Power
  31. :be: Cherine - Ca m'ennuie pas
  32. :pt: Cláudia Pascoal - Nasci Maria
  33. :md: Pasha Parfeny - Soarele si luna
  34. :ua: Demchuk - Alive
  35. :lt: Beatrich - Like a movie
  36. :es: Aritz Aren - Flamenco
  37. :md: Aliona Moon - Du-ma
  38. :ee: Andreas - Why do you love me
  39. :lv: Raum - Fake love
  40. :pt: Bárbara Tinoco - Goodnight
 
@Marko

Znači Edmundo Inacio ti je glavni u FdC za sada..zanimljivo... :)
 
Da, baš me vozi dobro ta pjesma, baš mi je nekako univerzalna, odnosno takav prizvuk, čak na momente kao i da nešto balkansko čujem u njoj. Tebi bješe nije nešto?
 
DISCORD TOP 7 (612 glasova)
1 Norveška 5769
2 Slovenija 5707
3 Španija 5257
4 Ukrajina 4077
5 Albanija 3954
6 Belgija 3772
7 Irska 3288
 
Da, baš me vozi dobro ta pjesma, baš mi je nekako univerzalna, odnosno takav prizvuk, čak na momente kao i da nešto balkansko čujem u njoj. Tebi bješe nije nešto?
Pa nije mi u samom vrhu, ali većina mi je dobra na FdC u studijskoj verziji, ovih dna ću obaviti još jedno "inspekcijsko" slušanje, moram njega podrobnije malo..
 
Šta mislite, da Turska učestvuje u Liverpulu,da li bi i oni pobedili iz sažaljenja zbog ovog zemljotresa,kao Ukraijna prošle godine zbog rata?
 
Pa moguće, ali nadam se da ove godine neće biti slučaj da neko pobedi iz sažaljenja, tačnije opet Ukrajna... U tom slučaju nadam se da će da upadnu u EBU, uzmu kasete sa Evrovizijom 2008. i da ostalo sve poruše
 
Pobediće neko drugi ali vezano za Ukraijnu, na primer Vesna iz Češke ili Maria Sur, Ukrajinka koja će se takmičiti za Švedsku... :D
Ne, ne verujem u ovo zapravo...
 
Украјини на кладионицама падају квоте, тако да су колико јуча њихове шансе за победу скочила са 16 на 19%. Они ако победе и ове године са оном будалаштином онда стварно треба преиспитати поенту учествовања у свему томе.

Ми смо на 2% што је феноменално за наше стандарде, пошто у задњих сто година нас кладионице углавном спуцају на последње место
 
Opet cu reci, ovogodisnja pobeda Ukrajine, dovesce do kremacije ESCa.
 
Tvorchi - "Heart of steel" je sve osim budalaština.. :)
 
Jednostavno ukrajinska pesma nije pobednicka, i ove godine ako pobede, nista ne moze da spreci masakar Evrovizije.
 
Ne verujem da će pobedi. Mislim da pesma nije dovoljno efektivna da bi ponovo ponovo pobedili. Stefania je zbog cele situacije izvukla neku emociju iz ljudi i time su došli glasovi saželjenja, ova pesma nema takav efekat. Top 10 sigurno, top 5 moguće, ali pobeda ne.
 
i ja mislim da neće pobediti, ali je za visok plasman zasigurno, i bez "simpatija" ikakvih..
 
Last edited:
Kako bez simpatija? Pa ova pjesma da nije direktan finalist bi se borila i rukama i nogama za prolaz u finale, i ako završi u top10, i to će bit jezivo, mada ajde vidjet ćemo kakva će godina bit što se tiče pjesama
 
Kako bez simpatija? Pa ova pjesma da nije direktan finalist bi se borila i rukama i nogama za prolaz u finale, i ako završi u top10, i to će bit jezivo, mada ajde vidjet ćemo kakva će godina bit što se tiče pjesama
Dobro ako zaslužuje nizak plasman u finalu, neka bude tako.. :)
 
Meni se pesma sviđa, ali sumnjam da bi sad dobro prošli da nije rata. Ono u šta čvrsto verujem je da će dobiti 12 od žirija baltičkih država, Poljske, Rumunije, Moldavije..
 
Back
Top