ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

Nisam prokomentarisao Jermenku. Jermenija se oštro nameračila da šalje preslatke devojke sa bopovima izgleda, iskreno ako je sudeći po prošlogidišnjoj organizaciji Jesc-a kako bi tek izgledao Esc. Ako bude dobra pesma ,može može ☝🏻 Onaj promo video obećava
 
Wiwibloggs jos nije objavio clanak da su izasle pesme ... kakva diskriminacija :ROFLMAO:
 
Tuguju što neće moći da se prate probe u pres centru, sem prve generalne, niti sme da se slika u areni, a kamoli snima. Pa moraće da love izvođače po Euroklubu i okolo naokolo. Za PZE nemaju još vremena.
 
Dobro izgleda scena (barem ovako na klipovima i slikama), baš djeluje moćno i svjetski (doduše tako mi se činila i pozornica u Torinu pa nam je u maju tokom live-a utisak bio skroz drugačiji, znamo iz kog razloga), vidjećemo kako će se uspjeti show ekranizovati ali ako od ikoga očekujem vrhunsku režiju to je onda BBC, nadam se da ništa neće prepustiti slučaju i imam prilično visoke kriterijume o njima kao domaćinima... Zanimljiv mi je ovaj kružni dio bine na sredini, green room-ovi u obliku mini svemirskih brodova su malo smorili al' hajde, zapravo mi se prošle godine najviše od svega svidio green room koga su bukvalno kreirali kao ''zelenu sobu'' od kojekakvog rastinja. :p

Inače, povlačenjem Sjeverne Makedonije i Crne Gore je Srbija najviše oštećena (doduše i Albanija je djelimično pogođena), odoše naših 48 poena u nepovrat... Kod publike taj gubitak možemo koliko-toliko kompenzirati od drugih država koje su nam ''sigurica'' ali kada je riječ o žiriju to nas stavlja u prilično nezahvalan položaj jer i ovako s istim kuburimo već godinama a njihovih 20-24 poena su nam itekako značili (Uraganke bi recimo bez makedonske 12-ice imale 'ladno svega 8 žiri poena - i to od Albanije i Hrvatske, koja ironija lol).
Nadam se da će se barem Bugarska vratiti u dogledno vrijeme i da im je ova pauza prolaznog karaktera usljed ekonomskih poteškoća, oni bi nam dobro došli zbog televotinga... S druge strane, Sjeverna Makedonija i Crna Gora su se očigledno povukle zbog niza loših rezultata (bilo je samo pitanje vremena), Makedonci se možda i pojave opet u skorije vrijeme ali Crnogorci vjerovatno ne (nažalost tako mi miriše), bojim se da ćemo njihov nedostatak i odsustvo tek osjetiti na svojoj koži kada sa nekom vrh pjesmom nam budu ''zafalili'' njihovi glasovi za neki top plasman (Konstrakta ne bi bila u top 5 lani da nije bilo ove 3 zemlje npr.) al' jbg. :confused:
 
Valjda neće da ugrađuju delove od alfa romea kao prošle godine.
 
  • Like
Reactions: FFM
Pomešana su mi mišljenja u vezi sa binom. Konceptualno izgleda zanimljivo, međutim me brine što izgleda malo kao kutija, sa sve ovim zidovima sa strane i plafonom. Plašim se da će da izgleda klaustrofobično i da će osvetljenje da bude previše jako. Mada sa druge strane, izolovanija bina možda može da znači da će lakše da kontrolišu osvetljenje. Videćemo.
 
5 imena koja su ušla u najuži krug u Azerbejdžanu:

1. Azer Nasibov
2. Humay Aslanova & Amrah Musayev
3. Leyla Izzatova
4. Mamagama
5. Turan & Tural Bağmanovlar

Desilo se da je svih pet pesama od domaćih kompozitora, žiri naime nije ni slušao strane kompozitore ovaj put što je dovelo do sukoba određenih učesnika sa novom delegacijom... 😱

Tako bih voleo nešto prelepo, zaista s izvornim elementima, nešto magično, kvalitetno, sa bogatom i koloritnom orkestracijom... 🥰😍

Ovo je napisao neko iz Azeebejdžana:

"So there is this singer called Rauf who submitted his song “Sad Disco” into the selection and he claims that the song had Eurovision winning potential lol. He is pissed off right now because his song was rejected immediately and he says the delegation is corrupt, they had already selected the artist etc etc haha. According to the answer we got from the delegation they just eliminated songs by foreign songwriters right from the start and the team behind “Sad Disco” was American. So yeah, there is some drama going on backstage. :D "

Tako da, bilo je drame ovde izgleda..
Unervozio se Azerbejdžan nakon rezultata televotinga lani, a sad 100% tvt u polufinalu.. :D

PS Spojite ovo sa prethodnim postom, hvala.. :)
 

Iru Khechanovi je pobednica Georgia Voice 2023 i predstavljaće Gruziju u Liverpulu. Deluje da može da bude obećavajuće... :)
 
Meni Mamagama baš dobri, iako me ne bi čudilo da su radile i "veze i vezice", pošto im je menadžer povezan sa nekim iz same delegacije (ili tako nešto). Mada i oko njih ima nekih kontroverzi pošto je vokal grupe učestvovao pre neku godinu u ruskom "The Voice" pa sam nešto čitala kao da bi izmenili sastav grupe, ne znam koliko je istina. Ide se do toga da tvrde da je i namešten izbor i da su oni verovatno već i izabrani, iako mi pomalo bzvz. Ako su planirali da odstrane pesme stranih kompozitora, trebalo je u startu da stave u uslove da autori moraju biti iz Azerbejdžana.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Scena izgleda zaista dobro. Nije teško biti bolje od onog propaliteta od prošle godine, ali svejedno.
 
Dakle, sa San Marinom i Gruzijom smo bili u istom polufinalu godinama unazad (što nam je bilo olakšanje jer su vazda najslabije karike, sa prvom imamo rekord od 5 a sa drugom 4 godine uzastopno), sada se konačno prekinuo taj niz... Isto i sa Poljskom 4, sa Estonijom 3 a evo i sa njima smo ove godine razdvojeni po polufinalima. Jedino smo opet zajedno sa Finskom i Češkom i to četvrti put po redu, pri tom smo dobili Norvešku i Holandiju nakon 5, kao i Hrvatsku poslije dugih 6 godina, dosta zemalja se promiješalo ove godine po polufinalnim večerima koje dugo nisu bile u istom ''košu'' a naročito su se nama izmiješale karte...
Jermenija ostaje zemlja sa kojom najduže nismo nastupali u istoj grupi i to već 8 godina, dok je na drugom mjestu Litvanija - 6 godina. :p
Sada vidim da ''rest of the world'' može glasati i u polufinalima (ne znam što sam mislio da to pravilo važi samo za finale) što je super, tako da treba na vrijeme angažovati se na informisanju ljudi iz BiH, Sjeverne Makedonije i Crne Gore po društvenim mrežama da postoji ta aplikacija preko koje i oni mogu glasati.
 

Iru Khechanovi je pobednica Georgia Voice 2023 i predstavljaće Gruziju u Liverpulu. Deluje da može da bude obećavajuće... :)

Ocekivano. Ajde nek spreme nesto dobro napokon, ova djevojka to moze
 
  • Love
Reactions: Mrm
Što je najgore od svega, mnogi izvođači su ostali uskraćeni za nastup koji su planirali, a to je nedopustivo u doba tehnoloških inovacija.
 
Sad kad imamo nešto da rangiramo:

1. :es:
2. :si:
3. :no:
4. :ua:
5. :be:
6. :ie:
7. :al:
 
Back
Top