ESC 2023 – Liverpul, Ujedinjeno Kraljevstvo: opšte, arena, grafika, scena

To je sve jako subjektivno, nekome Hurricane nije ni zasližio finale, pogotovu ti stereotipi šalju stalno "dobre" ili šalju stalno "loše" pesme..
 
Svi pretpostavljaju da je/će I polufinale (biti) jače.
Ali to sve pod pretpostavkom da će pobediti pesme za koje se očekuje da će pobediti.
Kako je beše rekao tajni agent Izzy.
Prvo skoči pa reci hop.
Da vidimo koje će pesme predstavljati koju zemlju pa tek tamo sredinom marta da kažemo koje polufinale je jače.
To, to i to. Imali smo primer opet kazem 2018.
 
Ljudi, upravo na kanalu RTS muzika ide pesma od Joci Papaija iz 2017e

Edit: Ispalio sam se, u smisli toga da nisu oni direktno emitovali, već je išlo preko programa televizije Muzzik(ex MTS), emisija im je o Mađarskoj muzici, onoj mainstream
 
Interesantno je da posljednji put kada smo ispali bili smo u istom polufinalu sa Hrvatskom (zapravo posljednja dva puta kada smo bili s njima u istoj grupi smo ispušili, definitivno nam donose nesreću lol), pri tom se te 2017. godine u Kijevu takmičenje održavalo istih dana i datuma kao što će i ove, previše mi tu ima koincidencije, ne sluti na dobro... :ROFLMAO:
Opet gledam ovaj raspored po polufinalima, dobro je što smo u svakom slučaju iz našeg šešira izbjegli Albaniju jer od nje bi dobili malo (ili ništa), kao i Estoniju i Litvaniju čija publika nikada i nije bila darežljiva prema nama (jedna sa Baltika je i podnošljiva, doduše možda bi tako bilo i sa Izraelom da je bio u šeširu sa ostatkom Mediterana - Grčkom, Kiprom i Maltom, očigledno im se nije dalo da lijepo promiješaju države), naravno Ukrajina se podrazumijeva iz svima poznatih razloga a uostalom i Britanija i Španija od kojih dobijemo nešto jednom u 20 godina. Po ko zna koji put nam dodijeljuju prvu polovinu večeri što je smor, ustvari u ovom slučaju je možda i bolje nego da je druga koja je pravo minsko polje gledajući koje su države u pitanju, ovako su sve neki autsajderi oko nas, barem sudeći po pjesmama i rezultatima od ranije...
Slogan mi se sviđa (iako nije nešto posebno inspirativan već više kliše), logo neodoljivo podsjeća na onaj od prije 6 godina i bukvalno kao da su ga precrtali i obojili u ove drečave boje koje malo paraju oči, oko grafike su se mogli malo više potruditi jer mi izgleda kao da su rane 2000-te u pitanju. U svakom slučaju očekujem profesionalniji pristup Britanaca samoj organizaciji show-a i do najsitnijih detalja razrađen plan i program, još da i pjesme budu barem na prošlogodišnjem nivou i top.
 
Te boje su kombinacija ukrajinske i btitanske zastave...
 
Ako je verovati stats.fm/ Spotifaju, ovih 10 pesama iz sezone nacionalnih finala sam najviše slušao u januaru:

1. :fi: Käärijä - Cha Cha Cha
2. :es: Jose Otero - Inviernos en Marte
3. :be: Chérine - çe m’ennuie pas
4. :fi: Benjamin - Hoida Mut
5. :no: JONE - Ekko Inni Meg
6. :es: Bianca Paloma - Eaea
7. :lv: Sudden Lights - Aijā
8. :fi: KUUMA - Ylivoimainen
9. :ee: Ollie - Venom
10. :no: Swing’it - Prohibition

Sve različiti žanrovi i tipovi pesama 😂 Inače mi je mnogo žao što Jose Otero i Chérine neće ići na Evroviziju, jer sam prilično siguran da bi mi bili u top 10 😭😭😭

71D57B74-D164-4B76-83D0-500B52800036.gif
 
Last edited:
Interesantno je da posljednji put kada smo ispali bili smo u istom polufinalu sa Hrvatskom (zapravo posljednja dva puta kada smo bili s njima u istoj grupi smo ispušili, definitivno nam donose nesreću lol), pri tom se te 2017. godine u Kijevu takmičenje održavalo istih dana i datuma kao što će i ove, previše mi tu ima koincidencije, ne sluti na dobro... :ROFLMAO:
To sto je 2023. kalendarski ista kao 2017. ne znaci apsolutno nista.

Pa imali smo 2013. i 2019. datumi odrzavanja su bili isti i znamo kakav je bio ishod Srbije 2019...

A kako nam Hrvatska nije bila baksuzna 2011. i 2012. (dobro 2008. smo bili direktni finalisti)?

Sve ovo su samo teorije zavere.
 
To sto je 2023. kalendarski ista kao 2017. ne znaci apsolutno nista.

Pa imali smo 2013. i 2019. datumi odrzavanja su bili isti i znamo kakav je bio ishod Srbije 2019...

A kako nam Hrvatska nije bila baksuzna 2011. i 2012. (dobro 2008. smo bili direktni finalisti)?

Sve ovo su samo teorije zavere.
Ahaha, druže opusti se, ni o kakvim teorijama zavjere se ne radi, u pitanju je šaljiva konstatacija na kraju koje sam stavio cijepajući emodži... :D Naravno da ne znači ništa, ako izaberemo kvalitetnu pjesmu proćićemo pa sve da se godina poklapa kalendarski sa ne znam kakvom baksuznom, ima tu mnogo nekih propratnih faktora i drugih okolnosti na koje mi ne možemo da utičemo - zasluženo smo ljosnuli prva dva puta, sa Tijanom se ispadak mogao izbjeći o čemu se do sada više puta razglabalo no vrijeme se ne može vratiti.
 
Ovi krugovi na plafonu i grinrum top, donji deo scene mi se ne svidja zbog previse kockastog dela na koji su random stavili pistu koja se pretvara u krug.
 
  • Like
Reactions: FFM
Ovi krugovi na plafonu i grinrum top, donji deo scene mi se ne svidja zbog previse kockastog dela na koji su random stavili pistu koja se pretvara u krug.
E to, izgleda mi kao malo bolja koncertna bina
 
Imao sam veca ocekivanja od Britanaca kao organizatora, da ce biti neki level up, cak i proslogodinja scena koja je pokvarena je bila na kreativniji nacin osmisljena, po mom misljenju
 
Super sto je green room u areni a bice i publike oko stejdza. To mi se svidja
 
Odlična scena. Brinu me ovi rotirajući ekrani, flashbacks od Torina 2022.
 
Back
Top