ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
Kod mene ovo sve varira, ali trenutan top 10 🤭

IMG_0623.jpeg
 
Ne znam zašto, ali nešto mi govori da bi možda Portugal i Irska mogli dobro oceniti makar na samoj evroviziji našu pesmu i da bi se publici u tim zemljama mogla dopasti naša pesma.
Portugal mozda, od Irske sumnjam. Oni su kao i Britanci operisani od nasih melodija.
 
Zapravo i ne baš..

Irska nije ista kao UK, recimo njihov žiri je umeo nagraditi više puta kada smo bili konkurentni makar Srbiju i na evroviziji za odrasle, a posebno na dečijoj evroviziji, čak su Konstrakti iako je i brža pesma i nije njihov fazon dali čini mi se fazon 4 ili 5 poena od žirija, Australija 8 poena, od publike isto jedno 2 ili 3 poena valjda nam Irska dala, za polufinale sam zaboravio ali u finalu nešto smo dobili i od žirija i publike i iz Portugala i iz Irske, a naša ovogodišnja pesma zvuči kao nešto što bi se i jednima i drugima moglo dopasti, oni umeju prepoznati i osećati emociju, melodiju, kvalitet, ne daju nam 12 ili 10 poena, ali nesto nam daju ili u polufinalu ili finalu neretko..
 
Ма како Француска не гласа онда је Њемачка је ли 😂 живим у заблуди мјесецима
 
Litvanija dobija 12 i od Irske i od UK, cak mozda i ubedljivo to vec sada znamo. Hrvatska ce dobiti poene od Irske ali mozda ne bude ni 10 ni 8 poena, nego 7 bodova recimo, Srbija moze maks do 4-5 poena od Irske i eventualno tako koji bod od UK. U finalu Srbija tesko bilo sta od UK i od Irske, Hrvatska tesko od UK, ali od Irske i u finalu ih vidim sa šansama za koji bod od Iraca zbog dijaspore malo barem..
 
Kakva je to Boze nebuloza da direktne finaliste uglave medju pesme za koje se glasa i da uticu na utisak o istim. Ajde da su ih stavili u blok na pocetku ili na kraju da bude jasno da nisu trenutno u konkurenciji. Ovo sada zivi haos.
Pa da zbune prosecnog gledaoca.
 
Meni se iskreno dopada ideja da direktni finalisti nastupaju u polufinalima, ali bih voleo da nastupaju u revijalnom delu, nakon svih polufinalnih nastupa. To je 10 minuta programa i mislim da bi tako izbegli bilo kakvu konfuziju.
 
слика_2024-03-26_164931757.png


слика_2024-03-26_165124450.png


miljana-kulic.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top