ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Pa nije toliko loše za Teodoru. Dobro, jeste loše da je dobila statistički grozno mjesto, ali lijepo će se istaći između Litvanije i Kipra, a možda su i htjeli da se konačno razbije prokletstvo drugog mjesta u prvom polufinalu. 😀
 
Mogli su onda Ukrajinu da stave drugu. Ali ne, ona je iz godine u godinu rezervisana za najbolje pozicije, kao i miljenice Australija, Švedska (ove godine nisu imali sreće sa izvlačenjem, karma), Holandija...
 
Baš i ja pomislih, pa što ne stave Ukrajinu na #2, i oni su lagana i mirna pjesma bez propova.
Ovo za Australiju se slažem i ja da zaslužuju ispadanje, volio bih jednocifren broj poena da imaju, prije svega zato što mi je pjesma najgora a drugo zato što ih favorizuju koliko mogu i ove godine
 
Nije problem da se favoriti stave na "povlašćene" pozicije.

Mislim da je osnovni problem što kladionice već neko vreme diktiraju stavove većine i da se gubi taj smisao neizvesnosti, tu su i produkciji malo vezane ruke. Iskreno suludo je da se kladionice otvaraju tako rano za događaj koji je tek u maju, pre prvih proba ne vidim uopšte smisao klađenja, ali nažalost znamo da neke zemlje svesno manipulišu time.
 
Da vidimo kakav redosled je Australija dobijala u poslednje tri godine:
2022: Predzadnji u svojoj polovini
2023: Zatvarali polufinale
2024: U poslednjih troje

Uopšte nije sumnjivo.
 
Isti oni koji su glasali za Belgiju prošle godine
Ok, nisam fan Belgije cak kada sam je cuo prvi put sam bio u bzv fazi, jer nije pobedila u Belgiji ona cura, ali realno nemojmo preterivati toliko, zapravo Belgija je na kraju meni uzivo i vokalno i ovako zvucala sasvim solidno, bukvalno i u finalu dok sam ga slusao pomislih da ce mozda bas dobro proci i nisam se prevario, podigla je pesma raspolozenje i nastup i vokalno je bio bas dobar lik..
 
Back
Top