ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Svajcarska smesno niska gledanost, zemlja veca za 2,5 miliona stanovnika od Srbije je imala oko 3 puta manju gledanost.

Njih ESC u principu ni ne interesuje.
Zaboli njih ona stvar za ESC. Njima je isto bili zadnji u polufinalu ili pobijedili. Bolje usporediti kolike su im prosječne plate i životni standard. U Srbiji se gleda skandal da se ima o čemu da se priča Gnezdo Orlovo, svađe srpskih pjevačica, Zadruge i slično. Svajcarci za to vrijeme jedu čokoladu i zabole ih ,bre🤣 U Hrvatskoj se slavilo kao da su pobijedili doček na Trgu u Zagrebu
 
Slažem se u potpunosti, stabilnija zemlja i boli ih za svee, veca sirotinja, teza finansijska situacija i odmah se mnogo vise razglaba o glupostimam rijalitima, politici, nacionalizmu i ostalo, Svajcarci taj problem nema, ova Evrovzija je njima kao hobi, lagano, kao u Americi sto navijaci u NBA ligi su "lagani" skroz.. piju kolu, cepaju čips i kobaje i hotdog i toop...
 
Što se tiče finalnih rezultata ove godine, pobjednikom sam generalno zadovoljan jer je jedini donekle imao winner vibe, pjesma nije moj đir uostalom kao nijedna druga pjesma iz ovogodišnjeg top-a 5 (vjerovatno prva godina da skoro nijedna od mojih 10 omiljenih nije bila u top 10 lol). Švajcarac je bio suvi žiri materijal i niko drugi mu tu nije mogao parirati (sem Francuza) dok su se s druge strane Izrael, Ukrajina i Hrvatska poklali oko glasova publike tako da je Nemo profitirao u cijeloj toj matematičkoj zbrci i izašao na pijadestal.

Francuska je neočekivano dobro prošla s obzirom da sam mislio da će im se ponoviti Zarin scenario sa televotingom, Jermeni više poena dobili od žirija nego od publika lolčina, drago mi je zbog njih kao naroda ali realno ona pjesma u ovakvoj godini nije smjela tako visoko završiti, Bambi Irkinja je bila ovogodišnja Konstrakta - zaštitni znak ovog izdanja.

Portugal od žirija 139 a Srbija 22 i poslije neko kaže da su pravedni - ćao zdravo, publika ih je sahranila što se moglo i pretpostaviti, 0 za Britaniju od teleglasanja baš i nisam očekivao ponajviše je jer je jako ime u pitanju ali eto nikad se ne zna.

Luksić i Kipar od bopova bolje prošli nego Austrija i Gruzija - tome se baš i nisam nad'o, Grčka da nije ugovarala žiri poene ne bi ni bila na lijevoj strani no hajde neka su se malo trgli nakon prošlogodišnje tragedije.

Iskreno tipovao sam da će Letoniju žiri napuniti između ostalog i radi toga da im požele dobrodošlicu povratka u finale a oni zapravo natovariše Njemačku - dislajk, za Finsku sam pretpostavljao da će znatno više televota pokupiti a oni manje od Teje lol, Norveške mi je malo žao jer nisu zaslužili posljednje mjesto al' jbg mora neka i na njemu ostati, premračna i pjesma i nastup pa su se sumnje i obistinile.

Dakle, nekakvih šokova u suštini nije bilo, osim naravno što je Srbija po ko zna koji put bila kriminalno potcijenjena a dodao bih još i Gruziju koja bi bila top 10 da je predstavljala neku zvučniju zemlju. 🤷‍♂️
 
Slovenija 2013. nije loš nastup, njen glas je kritičan.
Malta 2019. i Izrael 2013. takođe nisu loši nastupi za te pesme.
 
A mislim ta riba izgleda više ko sekretarica nego pevačica.
 
Pa ovo je neko moje mišljenje što se tiče Srbije....

Bolji nastup nego pesma...
2009, 2019

Ok nastupi.... ne bih menjao ništa...
2007, 2011, 2012,

Neiskorišćeni potencijali....moglo je i bolje...menjao bih ponešto...
2008, 2015, 2016, 2018, 2021, 2022, 2023, 2024

Uništeni performansi... ja bih to uradio skroz drugačije...
2013, 2017
 
Manje više sam saglasan, s tim što je kod 2019. sve kako treba da bude po mom mišljenju.

2018. nije bilo spasa.
 
Meni Konstraktin nastup top, režija svakako nije bila na nivou PZE nastupa, ali mi je to neprimetno bilo jer je opet bilo dobro, mislim da je maksimalni potencijal te pesme svejedno iskorišćen i da bolje od 5. mesta nije moglo. Prebacio bih je u Ne bih ništa menjao grupu.

2016. lično volim nastup, ali svakako je moglo bolje.

2018. bi stavio u grupu Ni pesma ni nastup

Ostalo se manje više slažem
 
Meni Konstraktin nastup top, režija svakako nije bila na nivou PZE nastupa, ali mi je to neprimetno bilo jer je opet bilo dobro, mislim da je maksimalni potencijal te pesme sve jedno iskorišćen i da bolje od 5. mesta nije moglo. Prebacio bih je u Ne bih ništa menjao grupu.

2016. lično volim nastup, ali svakako je moglo bolje.

2018. bi stavio u grupu Ni pesma ni nastup

Ostalo se manje više slažem
Upravo tako, svi nastupi su linearno bili slabiji zbog sunca. Mi smo tu cak i manje trpeli od mnogih.
 
Kod nas se to odsustvo LED ekrana nije ni primetilo jer su svetla vrhunski odrađena, i stvarno svaka čast Konstrakti i timu jer su uspeli u tako kratkom roku tako dobro da se adaptiraju. Prva proba je bila haos jer tad još uvek nisu stigli da sve to izmene
 
Meni je malteški nastup iz 2019. baš bio dobar, jedino što je ona bila sva izgubljena, ali i to je davalo neki šmek.

Ispadanje Rak bishvilo je najveća sramota u povijesti polufinala, mislim da tu ništa nije odmogla ni haljina ni ništa slično nego su ljudi iz nekog neobjašnjivog razloga jednostavno bili gluhi za tu pjesmu.
 
I meni je Konstrakta bila odlična u svakom smislu, ali nisam ipak zadovoljan 100%... dvoumio sam se kod nje, jer je i do domaćina velika pogreška...Režija, malo rad kamere, animacije su mogle biti još bolje, pravilo sa vodom...Uglavnom mi je ona na vrhu te grupe svakako...

P.s Ali mislim da bi nju i ekipu mogli u delegaciju svake godine da rade nastupe i animacije...
 
  • Like
Reactions: FFM
Pa vode je bilo koliko toliko da može da pokvasi ruke, to svakako nije ni bitno jer je željeni efekat postignut. Animacije su mi odlične bile, samo naravno nisu se videle toliko zbog sunca, ali nije mi smetalo sunce na kraju. Režija i rad kamere u poređenju sa PZE nastupom su mogli bolje, ali ako gledamo samo ESC nastup bez poređenja sa PZE, bilo je bez greške.
 
Back
Top