ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Je l' to za sponzore nagadjanje ili smo negde dobili potvrdu? Mislim, ako mogu za PZE da prime "poklon" od raznih produkcija, sto ne bi npr. pirotehniku za ESC.
 
Ma Teya Dora je bila divna predstavnica. Može se nekima pesma ne dopadati, ali sve je to subjektivno mišljenje šta je prosečno, a šta ne. Nije izvučen maksimum iz nastupa i to je to, a ovo mračenje i špekulisanje kako bi pola konkurencije sa PZE prošlo bolje od nje je zaista smešno. Stvarno svake godine moramo da imamo generale posle bitke...
 
Je l' to za sponzore nagadjanje ili smo negde dobili potvrdu? Mislim, ako mogu za PZE da prime "poklon" od raznih produkcija, sto ne bi npr. pirotehniku za ESC.
Dobili smo potvrdu 2021. Rekao je Zoran da je nudio novac, da su odbili i radili kako su oni hteli.

Što smo zapravo oduvek i znali.
 
Teya je pričala da idemo visoko sve dok nije skapirala da neće moći da uloži novac koji nije RTS-ov.

2+2 = 4
U principu je najavila visok plasman samo tokom pobednickog govora.

Inace, nekih, koji su bili cisto muzicka prica, poput Lazanje ili Slimana, mi je zao sto su se pojavili u ovoj idiotskoj godini bas.
 
Jeste, generalno je bila optimistična nakon pobede na PZE, ali onda je to stalo kad je videla kako stoje stvari lol

Uglavnom, ova tvrdnja da se drugačije mišljenje nije moglo izneti je apsolutna nebuloza. Pa mi koji smo podržavali Teyu pre PZE smo najgore u tom periodu najgore i prošli, jer se Teyi tad sve osporavalo, a mi smo bili okarakterisani kao botovi jer smo je od tog osporavanja branili, i bili smo u manjini.

Ne razumem Boxijev post, iz kog iz nekog razlika toliko zrači negativa i mržnja. Mogao bih odgovoriti na ceo post, ali iskreno me mrzi i ne treba previše tu pridavati pažnje.
 
Pa mi koji smo podržavali Teyu pre PZE smo najgore u tom periodu najgore i prošli, jer se Teyi tad sve osporavalo, a mi smo bili okarakterisani kao botovi jer smo je od tog osporavanja branili, i bili smo u manjini.
Apsolutno se slažem. Za Teyu su se takve gluposti pisale, da ne zna da peva zbog samo jednog nastupa na Music Week - u, pojedini su joj redovno pljuvali izgled i stajlinge, dovodili u pitanje da li zna da priča i daje intervjue (????), ne znam koji drugi učesnik je doživeo toliko osporavanje (uz izuzetak Breskvice, iz očiglednih razloga) i onda kada njeni podržavatelji zauzmu iole radikalniji stav zbog toga odmah se kreće sa pričom da su botovi i da drugačije mišljenje od njihovog ne sme da se iskaže. Važi, lol.
 
Bila je osporavana sve do nastupa u polufinalu. Najjače mi ono Bolje da je došla kao autor. 💀 Od momenta kad je izašao spisak do polufinala je svaki deo njene ličnosti doveden u pitanje.

Pesma ima potencijal, sa RTS kreativnim timom smo videli koji joj je maksimum i to je to.
 
I da, nakon nastupa na PZE su skoro svi bili oduševljeni i prešli u njen tim i glasali za nju, uključujuću i te koji "nisu smeli da iznesu svoje mišljenje", a sad odjednom je tim istim ljudima to pesma kojoj ni bolji nastup ne bi pomogao, Teya je neharizmatična i pobedila je navodno isključivo zbog nameštanja.
 
Ma Boxy voli nanogicu, Breskvicu... Itd. On je u tom fazonu nego ne sme da kaže, valjda se boji da ćemo ga pojesti.
Lakše je da kaže 'ne volim ja Breskvicu ali bi bolje prošla'.
Samo reci volim više Gnezdo Orlovo i kraj. I tako smo prevazišli tu priču izborom Teodore, tako da više nije ni bitno.

Apropo autorstva: smatram da imamo vrlo talentovane producente i muzičare. Najveći problem je izvođač. Luke Black ima fenomenalne stvari, ali on kao izvođač nema šta da traži na ESC. Volela bih da se ponovo prijavi na PZE ali samo kao autor jer je fenomenalan muzičar.

Teya obavezno da se vrati kao autor btw. Kao izvođač mi nije smetala, više je pesma bila malčice ravna, trebalo je malo više dramaturgije.

Trenutno ne mogu da se setim nekog izvođača koji prosto pleni scenom. Možda se izrodi neka podrumara kao što je bio tipa Džipsi.
Fale Srbiji talent takmičenja (tu ne ubrajam ZG, jer, LOL). Slimane, Duncan Laurence, Nemo su svi izašli iz talent takmičenja. Nama fali the voice, jer se iz takvih takmičenja najjači potencijali za internacionalnu muzičku scenu izrađaju. Ali nećemo mi nikada dobiti tu franšizu.
Samo Hrvati.

Albina & Filip imaju najviše pregleda od svih cover pesme Lovely u The Voice. Ona ih je i predstavljala, jbg ispala, ali je imala vrlo lep i moderan nastup.
 
Pa videli smo kako smo prolazili sa ljudima koji su nastupali samo pred svojim ogledalom. Ovako bar znaš šta da očekuješ od neke osobe. A ne da se treseš do pze jel zna da peva ili ne zna da peva. Pa kad dođe ESC, biće bolji. I onda 23. mesto.
 
Volim ova kukanja dok Srbija ima impresivan niz finala...

Sad kad izaberete "dobrog pevača", pa ostanemo u polufinalu 😭
 
Ne znam ko kuka? Ja zadovoljna ovogodišnjom pesmom. Samo kažem da se dugo nije pojavio neko ko je hodajuća harizma, ne samo od naših predstavnika, već na našoj muzičkoj sceni uopšte.

Samo hoću da kažem da su npr Stefan Shy i Džordži sasvim lepo prošli kod publike i da to nije slučajno, već su se ranije istakli svojom pojavom negde, a to je npr IDJ Show.

Niz graničnog prolaženja u finale nije baš neki flex btw.
 
Samo hoću da kažem da su npr Stefan Shy i Džordži sasvim lepo prošli kod publike i da to nije slučajno, već su se ranije istakli svojom pojavom negde, a to je npr IDJ Show.
Ali Stefan Shy .. lik sedi zaključan u nekom podrumu od 5.3.2023., odmah nakon PZE-a 23 😂😭😭
 
Samo da se ne namece prica o konsenzusu posle pf i bice sve ok 😂 Ove godine se jedan forumas isticao kacenjem na skoro svaki post koji je nekoga sem Teye dovodio u kontekst pobede (nakon pf) i jeste bilo iritantno.

Prosla u finalu, jedan od lepsih nasih nastupa, ne moze joj se nista zameriti. Pesma nije postala hit u zemlji, prosla neprimetno van zemlje i sta sad. Bice bolje sledece godine.
Posle bitke svi generali, kako bi prosao neko drugi ne mozemo znati. Vrv slicno.
 
Ali Stefan Shy .. lik sedi zaključan u nekom podrumu od 5.3.2023., odmah nakon PZE-a 23 😂😭😭
E znala sam da će neko ovo da kaže, samo se nisam nadala da će dracarys lol. Pa on je baš zato što je takav kakav je privukao pažnju ne samo u IDJ show već i na PZE. Ljudima je očigledno simpatičan, a recept za dopadanje ne postoji.
 
Slažem se sa Boxy oko većine stvari, osim da je pesma Teya Dore bila uzasna i prosečna, to baš i ne stoji.
Ona ima zanimljivu i specifičnu boju glasa i verujem da bi ona sa dosta boljim nastupom uz bolje kadriranje i vokale prošla bolje i mogla biti na primer oko top 10 kao ona Bugarka pre 3 godine.

Za Konstraktu je jasno da bi bolje prošla, ali ne bi bila u top 5 verujem, zato što je imala jako sličan nastup i foru kao 2022.godine.
 
Back
Top