ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Interesantno da kantautori pobedjuju 3 godine za redom.
I Sanja je ucestvovala u pisanju jedne od dve ESC pesme za HCN (ne secam se da li je Loco Loco ili Hasta La Vista). Ako bismo onda produzili niz, Nevena je takodje radila svoju pesmu, kao i Sanja Ilic, dakle od povratka naseg nacionalnog finala, uvek je pobedjivao kantautor :)

@Marko na ovim prostorima, jedini konsenzus koji je zapravo to bio je Bejbi Lazanja. Svi ostali konsenzusi su u rangu "skupilo se preko deset forumasa koji vole jednu pesmu a ne vole pesmu koja istoj predstavlja konkurenciju".
 
Znači očigledno imamo takmičenja pevača, kad je tu IDJ odakle su izašla dvojica, a iz ZG je izašla Zorja, i postala zvezda preko noći.

A kao nema hodajuće harizme na muzičkoj sceni uopšte, samo smo nabrojali Džipsija i Džordžija, a Stefan Shy nam je simpatičan...




Nego par konstruktivnijih primedbi:
- RTS treba da natera ESC da nam zumiraju izvođače...
Mislim da je greška pravljenje većih propova posle PzE, troše se značajni resursi i posle imamo manje para za efekte, a veliki prop postaje idealan za snimanje bine i ne vide nam se izvođači...


- Proporcionalni sistem na PzE je već bio u planu, pretpostavljam da će ga uvesti...
Ove godine se verovatno odustalo iz političkih razloga, ali se nadam da sledeće godine neće biti političkih igrica...


- Na PzE bi bilo lepo da ne imitiramo ESC u dvostrukim aršinima prema favoritima i nefavoritima, i da se da dovoljno diskusije i pažnje što se kadriranja tiče posveti svim autorima, i da se ispune njihove zamisli koliko je moguće...
 
Za tako nesto bi broj ucesnika morao da se smanji na 10. RTS ne moze da osmisli toliko nastupa, a ne moze ni da ispadne isti rezultat kad neko dodje sa svojim rediteljem i budzetom za nastup a neko izvuce sofu/stolove iz RTS fundusa. Najbolji primer Teya i Zorja ove godine.

A za zumiranje... RTS je uvek zahvalan host-u na odlicnom kadriranju, ne daj Boze da imaju neki komentar ili zamerku. To tesko da ce se promeniti.
 
Za tako nesto bi broj ucesnika morao da se smanji na 10. RTS ne moze da osmisli toliko nastupa, a ne moze ni da ispadne isti rezultat kad neko dodje sa svojim rediteljem i budzetom za nastup a neko izvuce sofu/stolove iz RTS fundusa. Najbolji primer Teya i Zorja ove godine.
Mislila sam na to kad više njih dođu sa svojim rediteljem, da se nekima usvaja 80% predloga, a nekima 25%.

Pretpostavljam da je nemaju baš vremena za sve...
 
Sljedeće godine Svicarska, a taman je 10-ta godina od Mirele hmm🤔 vidimo se sljedeće godine?😎🤷
 
Koja je ta Mirela?
Kakashi je potencijalni predstavnik Hrvatske na ESC 2025 u Cirihu madam se a Mirela je njegova pjesma valjda stara 10 godina.. Koliko sam ja upamtio i svi mu već deset godina dajemo suporting ovdje. Više manje, ja sam mu jednom naposao da popravi pjevanje na neku pjesmu. Baby Lasagna je dokaz da se sve može i kad nisi ničiji da se može uspjeti. Sjećam se na Dori prije par godina pjevala neka cura da joj je tata bio Predsjednik?Zaboravio sam koja .Da li je to kćer od Milanovica ili Plenkovica?
 
Što se mene tiče bio sam i ostaću PZE botulja. Jedino što bih menjao je da se smanji na 20 pesama pošto je 28 previše.

Sistem kao sistem sam po sebi nije loš, već to što ne izrodimo pesme sa potencijalom za vrh (zadnje dve godine).
 
Ove godine su mi bile solidne pesme i ne znam ni koju bih izbacio da se svede na 20... Prosle dve godine su mi bile losije pesme pa mi je bilo previse
 
To jeste, ali opet je i 28 mnogo.

Moglo je da se izbaci par pesama, one što su ljubile dno polufinala i recimo Bujaković / Radošević. Ne vidim potrebu za takvim pesmama na ovom festivalu, iskreno.
 
Ajv gara nju vidio, ajv gara nju vidio... 🤣 krenulo da mi se vrti u glavi danas pa razmisljao odakle mi je to i setim se
 
Back
Top