Filmovi

Pogledaj Miriam's Big American Adventure + sve epizode The Real Marigold Hotel On Tour sa njom su urnebesne.

Edit: Ima još nekoliko putopisa koje nisam ispratio i par tih nazovi docu serija o npr. smrti i gojaznosti valjda, koje je snimala za BBC. Sve je na torentima.
 
Last edited:
Ovo ću ispratiti. Sećam se da sam obožavao 'Pored tebe'
 
Na sajtu MojOFF tokom avgusta traje letnji filmski maraton u okviru kojeg možete da besplatno (iz Srbije) pogledate dvadesetak, uglavnom festivalskih, filmova. Selekcija je odlična. Mislim da je potrebna registracija, ali to je par minuta posla.

I pretplata je prihvatljiva (preporučujem Gold), a jedina zamerka je što se lista sa filmovima ređe ažurira.
 
Odgledao sam Drakulu: Buđenje zla (The Last Voyage of the Demeter). Priča je o trgovačkom brodu Demeter, koji je unajmljen za prevoz privatnog tereta - drvenih sanduka koji plove od Rumunije do Londona. Na tom putovanju posadu napada zlo u vidu Drakule iz jednog od sanduka. Nije loš, mada Drakula je više ko neko krilato stvorenje bliže životinji nego ljudskom biću, traje oko dva sata, pa ko voli horor i temu vampira, može da pogleda.
 
Danas sam gledao domaći film "Pored tebe". Dopada mi se, nadovezuje se na prethodni film "Pored mene", ima kritički odnos prema društvu u kome živimo, prilično je kritičan i prema aktuelnoj vlasti. Tabloidna novinarka Ksenija ulazi u svet kriminala pišući o škakljivim temama, te se nalazi u situaciji da pomogne u rešavanju smrti bivšeg druga iz odeljenja. U filmu ima i rijaliti scena, gde između ostalih glumi i Zorica Marković, samo je za potrebe filma umesto Zadruge to rijaliti "Versailles". Novinarka je tokom filma rastrzana između potrage za istinom i njene baka Vere koju glumi Miriam Margolis iz Hari Potera, koja završava u bolnici zbog korone (inače je scene snimala u UK, sve su takve da se ona javlja video pozivom i priča na engleskom, uz nekoliko reči na srpskom, a ljubitelj je stare Jugoslavije).

Sledeće godine izlazi i "Pored nas", kojim će biti zaokružena trilogija Stevana Filipovića.​
 
@Miloš Pored mene mi se nije dopao, tema filma da, gluma nikako.
Ušao sam da vidim poster filma, jer mislim da je davno bio neki tizer da će taj drugi deo biti kao survivor, igre gladi, tako mi je delovalo xD
Nego na vikipediji vidim uloge Novice i Relje, da li je to neko preplitanje Šejtanovog ratnika/Šišanja?
 
Da, povezan je sa Šišanjem, Nikola Rakočević (Novica) ima tu neku jasnu ulogu.

Inače, gluma mi je ok, ima i jedna scena gde glumi Svetlana Bojković, borbeno nastrojena :LOL:
 
Domaći filmovi me nažalost ne golicaju dovoljno da bih pratio scenu, ali sada se nekako namestilo da me jako zanima da pogledam Bjelogrlićev Čuvari formule i Lost Country Vladimira Perišića. Od najavljenih zanimljivi su mi Majka Mara Karanovićke i film Vuka Ršumovića Dwelling Among the Gods, mada se tu snimanje prilično odužilo, zapravo ne znam ni da li je završeno.
 
Pred početak filma u bioskopu uvek vrte trejlere filmova koji uskoro izlaze, pa su prikazali i nekoliko domaćih, između ostalih i te "Čuvare formule", zatim film Milorada Milinkovića "Što se bore misli moje" koji prati poslednje dane srpskog kneza Mihaila Obrenovića, „Heroje Halijarda“ Radoša Bajića čija je premijera u oktobru...
 
Bjelogrlićev film je dobio nagrade na festivalu u Lokarnu, a čitam da ga traže festivali i da je i u glavnom programu u Palm Springsu. I kritike su dobre, navode čak i neke paralele sa Oppenheimerom, doduše, verovatno zbog tematike.
 
Svakako deluje primamljivo, verujem da vredi pogledati.
 
Je li gledao neko Lilya 4-ever? Ponovo sam ga gledao nakon par godina i opet me je razorio i sahranio 😭

IMG_1576.jpeg
IMG_1575.png

Osim što je priča odlična, mnogo mi se dopada kako je prikazana turobna sovjetska beda 90-ih sa beskonačnim blokovima zgrada, sivilom, sveprisutnom izmaglicom, blatom i naravno gomilom Adidas trenerki 😂 Muzika u filmu je 10/10 i gluma mlade Oksane Akinšine je odlična, naročito imajući u vidu da joj je ovo bila prva uloga i da je imala 14 godina kada su krenuli sa snimanjem.

Jedan je od najbeznadežnijih filmova koje sam gledao, ali bih svakako preporučio zbog umetničkog kvaliteta i priče.
 
Je li gledao neko Lilya 4-ever? Ponovo sam ga gledao nakon par godina i opet me je razorio i sahranio 😭

View attachment 10137
View attachment 10138

Osim što je priča odlična, mnogo mi se dopada kako je prikazana turobna sovjetska beda 90-ih sa beskonačnim blokovima zgrada, sivilom, sveprisutnom izmaglicom, blatom i naravno gomilom Adidas trenerki 😂 Muzika u filmu je 10/10 i gluma mlade Oksane Akinšine je odlična, naročito imajući u vidu da joj je ovo bila prva uloga i da je imala 14 godina kada su krenuli sa snimanjem.

Jedan je od najbeznadežnijih filmova koje sam gledao, ali bih svakako preporučio zbog umetničkog kvaliteta i priče.

Nisam gledao ali pogledaću večeras. Hvala za preporuku!

Ali kad smo već kod beznadežnih filmova, meni je Detachment ubedljivo prvi na listi. Pretežak film. Lepa sela lepo gore i Rane bi isto po težini bili na toj listi.
 
Nisam gledao ali pogledaću večeras. Hvala za preporuku!

Ali kad smo već kod beznadežnih filmova, meni je Detachment ubedljivo prvi na listi.
Nadam se da će ti se dopasti 😍

I da, Detachment je takođe odličan.
 
Back
Top