Forum Song Contest - Pravilnik

Bukvalno pobednik više zaslužuje DF od organizatora. Svaka čast svima na trudu, ali to je tako..
 
Glasao sam za NE, već sam pisao (doduše i malo više lupetao nepotrebno prozivajući forumaše, sad me sramota :( ), ali ako je većina izglasala ovu opciju mogu samo da se složim.
 
Sad ispadne da smo samo Stefan28, Bebi i ja glasali za DA i da nasi glasovi vrede kao 9.

Drago mi je sto smo izglasali da organizator ide u DF. Ne vidim sto bi to umanjilo "nagradu" pobednika. Jednom sam pobedio i ne vidim sto bi mi bila umanjena pobeda na sledecem izdanju kada bi i organizator bio DF.
A i ti rasporedi oko pf-a, uopste ne bi bilo komplikovano. Uvek se moze random koristiti. Meni bi to bio najmanji problem.
A opet se ne slazem da bez sve te grafike, gifova, slika, evo sad i rekapitulacije bilo zanimljivo drugima i da budu samo brojke i slova. Ne kazem da treba da bude vrh vrhova, ali mnogo je lepse za gledanje i ucestvovanje sa tim stvarima; a i privlacnije.

A opet sa druge strane, ono sto najvise volim kod FSC-a su preslusavanje pesama, glasanje i taj takmicarski duh; i to mi je dovoljno. I ova anonimnost mi je odlicna, jer se vise daje prednost pesmama.
 
Što na Second Chance ne bude pravilo da ne mogu da se apliciraju pesme koje su završile u top 10?
Malo glupo da se šalju pesme koje su ostvarile visok plasman, a samo nisu pobedničke.
 
Šta znam, ne bih imao ništa protiv te opcije, ali poenta Second Chance je da izaberemo pesmu koja nam se izdvaja kao najdraža, nevezano za plasman koji je ostvarila.
 
Meni malo glupo da se šalju pesme koje su osvojile tipa drugo mesto, više mi nekako bolje da neka pesma koja nije baš nešto zapaženo prošla da dobije tu drugu šansu.
 
Ja se držim toga da šaljem ove koje nisu prošle dobro ili uopšte, nekako mi je ljepše tako, ali opet, ako neko želi top 3 pjesmu da šalje, na volju.

I na čast!!!
(šalim se)
 
Ja bih dao samo prijavu pesama koje su ostajale u PF 🤣 to je zapravo "druga šansa" 😂
 
Možda neko želi da ispravi nepravdu i pošalje pesmu za koju smatra da je trebala da pobedi, a ne da ostvari top 3 plasman. :LOL:
 
Ja sam uvek slao pesme koje nisu prošle dobro jer nekako kada je Second Chance mi i jeste poenta da šaljem pesmu koja nije dobro prošla i želim da je forum čuje ponovo. Izuzetak je bio samo jednom kada je forum birao za mene od tri ponuđene. Ali i tada je to bila pesma van top 10.

Ali neka šalje u principu ko šta želi, nemam problem sa tim. Ionako je to Specijal i nemam neke takmičarske ambicije.
 
Izuzetak je bio samo jednom kada je forum birao za mene od tri ponuđene.
To je bio najgori način slanja pjesama, tipa 5 ljudi je biralo ukupno, a na Specijalu glasalo 30 😄
Tako da, sami biramo, sami padamo.
 
Meni je to bilo ultra zabavno, ali kapiram zašto se to nekome ne dopada. A i oduzima dosta vremena.
 
Meni malo glupo da se šalju pesme koje su osvojile tipa drugo mesto, više mi nekako bolje da neka pesma koja nije baš nešto zapaženo prošla da dobije tu drugu šansu.

Tako sam odabrao par puta i naravno bili izgnorisani, tako da dali je ta pesma uopste dobila drugu sansu?
 
Imam tačno pesmu koju bih slao taman da sperete grehe sa sebe što ste je izbacili 😤😤😤
 
To je bio najgori način slanja pjesama, tipa 5 ljudi je biralo ukupno, a na Specijalu glasalo 30 😄
Tako da, sami biramo, sami padamo.

I nije baš tako, stavila sam tabelu te Druge šanse u onaj folder. 16 ljudi je glasalo u oba segmenta (nominacije + samo takmičenje), njih 9 je preskočilo glasanje za nominacije plus još mirCo i euronik koji su bili diskvalifikovani (prvi bi i pobedio da je glasao).

Što se mene tiče, nemam ništa protiv da se takva vrsta ograničenja uvede, iskreno i sama volim da mešam sa tim, mislim da sam samo jednom poslala pesmu koja je ostvarila TOP3 plasman (Pablo Lopez) ali lično više zato što mi je ona sama među dražim pesmama koje sam slala nego što sam imala neke takmičarske ambicije tada. Mada, možda bi ipak trebalo da ostane ovako kako jeste, svako po svojim nekim kriterijumima nek odluči.
 
Slažem se. Mislim da je bolje ostaviti mogućnost svakom da izabere šta hoće, bez ograničenja.
Ja svakako neću slati pesme koje su bile u top 10 jer smatram da im je to dovoljan uspeh i da im ne treba "druga šansa". Ali ako neko želi da pošalje pesmu kojoj je izmakla pobeda za poen, ima pravo na to.
 
Ma dobro, bubnuo sam 5 😄 Ali imao sam utisak svakako da nisu svi glasali pa mi nije imalo smisla, ali dobro.

Ja se sjećam da sam Kwabsa slao iako je bio 3. jer mi je to jedna od omiljenih pjesama inače, ali eto sa Uptown Funk sam ispao u pf a na specijalu zamalo pobijedio, bio drugi. Prava druga šansa 😄
 
I ja smatram da treba ostati ovako kako jeste, nekome je npr. životno razočarenje jer nije pobedio sa pesmom, a neko ipak želi bolje da se plasira sa nekom koja je ispala u polufinalu. Zašto ograničavati, neka svako šalje po ličnom nahođenju. Da li je bio SC od nastanka novog foruma?
 
I ja smatram da treba ostati ovako kako jeste, nekome je npr. životno razočarenje jer nije pobedio sa pesmom, a neko ipak želi bolje da se plasira sa nekom koja je ispala u polufinalu. Zašto ograničavati, neka svako šalje po ličnom nahođenju. Da li je bio SC od nastanka novog foruma?

Mislim da je od 2011. Specijal uveden, neka me ispravi neko od ostalih koji pamte ta vremena, a razdvojeno je na Reviju pobednika i Drugu Šansu od 2013.
 
Back
Top