gr Grčka 2024: Marina Satti - ZARI

Kako nije dospela? U odnosu na konkurenciju i kvalitet pesme prošla je zaista fenomenalno!
Koliko pesama koje su neuporedivo teže vokalmno i neuporedivo bolje pesme i izvodjači i nastupi su završili ispod Grčke..
Realno mislim da su Grčka, Jermenija i Švedska u odnosu na realan kvalitet plus vokalne mogućnosti prošli mnogo bolje nego što zaslužuju..
Pogledaj kako je ove godina prošla Norveška, kako je prošla Slovenija? Srbija?
Poludecu 🤦‍♂️
 
@ Nemanja97

Zbog čega? Zbog toga što je tebi odlična pesma Grčke, a postoji neka osoba na forumu koja ne sluša i ne voli grčku( a zapravo i srpsku posto smo im maznuli sve pesme) folk ili turbo folk muziku, ili zbog toga što neko realno govori o kvalitetu pesama i realno govori o plasmanu svake države?

Daa, Norveška je Betovenova sonata u odnosu na pesmu Grčke u svakom pogledu, jer pevačica bolje peva, pesma je kvalitetnija, izuzetno su se potrudili oko nastupa, Slovenka je takodje vokalno pojela Grkinju i ima kvalitetniju i lepšu pesmu, Slovenci nikada neće dobro proći na Evroviziji i da pošalju neku svetsku zvezdu loše bi prošli, čak i San Marino sa treš pesmom ali onom svetskom zvezdom su doživeli debakl, jer su mali i nebitni San Marino....
 
@ Nemanja97

Zbog čega? Zbog toga što je tebi odlična pesma Grčke, a postoji neka osoba na forumu koja ne sluša i ne voli grčku( a zapravo i srpsku posto smo im maznuli sve pesme) folk ili turbo folk muziku, ili zbog toga što neko realno govori o kvalitetu pesama i realno govori o plasmanu svake države?

Daa, Norveška je Betovenova sonata u odnosu na pesmu Grčke u svakom pogledu, jer pevačica bolje peva, pesma je kvalitetnija, izuzetno su se potrudili oko nastupa, Slovenka je takodje vokalno pojela Grkinju i ima kvalitetniju i lepšu pesmu, Slovenci nikada neće dobro proći na Evroviziji i da pošalju neku svetsku zvezdu loše bi prošli, čak i San Marino sa treš pesmom ali onom svetskom zvezdom su doživeli debakl, jer su mali i nebitni San Marino....
Covece ja ovogodisnju grcku ne volim, ali mi je mnogo drago sto su poslali nesto svoje ove godine. Ali te price o vokalu, i ko je koga pojeo su mi stvarno vise dosadne…Uzivaj u vanvremenskom hitu, i reci mi jel ti se svidja moj novi avatar?
 
@ Nemanja97 Kao što i ti imaš pravo izneti svoj stav, tako imam i ja, napisao sam komentar, a ti si mi sam replicirao i umešao se, da je ova pesma zaista dobra, rekao bih da je dobra..

O kakvom vanvremenskom hitu mi ovde govorimo? Niti je pesma nešto što nikada nismo videli ni čulu, niti je veliki svetski hit, ne znam o kojoj pesmi govoriš? :D

A što se tiče vokala, to je valjda jasna da pored grozne pesme, ovde je i vokal problem svakako, tvoje mišljenje je da je ovo vanvremenska pesma i veliki hit i da je bila sjajna, moj stav je da je ovo po kvalitetu najlošija pesma ovogodišnjeg izdanja Pesme Evrovizije i to je to, imam pravo na svoje mišljenje...
 
moj stav je da je ovo po kvalitetu najlošija pesma ovogodišnjeg izdanja Pesme Evrovizije i to je to, imam pravo na svoje mišljenje...
Imaš pravo na mišljenje isto koliko i mi imamo pravo na naš stav da je ovo tvoje mišljenje totalna glupost. Čuj, najlošija pesma ESC, pa mislim stvarno. Još u tu grupu "nezasluženih plasmana" guraš i Jermenku iako je po mom skromnom mišljenju bila jedna od najharizmatičnijih i najrazigranijih osoba tamo na sceni.

Inače Marinin novi album je predobar, možda bi sa LALALALA čak i bolje prošla na ESC jer više "vozi" i "veselija" je od Zari.
 
Kako bi ovo Tea Tairovic pokidala, kad bi zanjihala kukom ova ne bi vise postojala
 
I bolje bi bilo bez tih visina. Tea je rasna zena, ima tu vatru u stavu. Ova je kao neka tinejdzerka
 
Ne znam, ja volim kad je pesma vatrena da je i pevacica
 
I meni je Tea vatrena, a u ovom slučaju vatrenija od ove pesme. Mislim da bi ona gorela sa pesmom i nastupom prilagođenim njenoj energiji, a i vokalu.

Ona je inače vrlo iskrena povodom toga šta i na koji način prezentuje i meni je to sjajno.
 
Imaš pravo na mišljenje isto koliko i mi imamo pravo na naš stav da je ovo tvoje mišljenje totalna glupost. Čuj, najlošija pesma ESC, pa mislim stvarno. Još u tu grupu "nezasluženih plasmana" guraš i Jermenku iako je po mom skromnom mišljenju bila jedna od najharizmatičnijih i najrazigranijih osoba tamo na sceni.

Inače Marinin novi album je predobar, možda bi sa LALALALA čak i bolje prošla na ESC jer više "vozi" i "veselija" je od Zari.
Imam pravo na svoje mišljenje, ali ti nemaš pravo tako komunicirati sa mnom i vredjati moj stav kao prvo, kao drugo nisam se nikada mešao u tvoje komentare niti stav, a ponajmanje govorio ti: "Tvoje mišljenje je totalna glupost", to je zaista nepristojno nekome koga ne poznaješ reći.
Takodje ne govori u množini, jer ne smatraju svi ovde na ovom forumu da je moje mišljenje o Grčkoj totalna glupost, već samo nekoliko osoba, nije u pitanju većina, već glasna manjina kao i na izborima...

Jermenka je sa pesmom koja nema tekst već puna 2 minuta(pesma traje samo malo više od 2 minuta) devojka ponavlja lalalalala, bukvalno kvalitet pesme je potpuno prosečan da bi osvojila 8.mesto, kapiram da ljudi vole da idu na srpske svadbe pa im ovo super, medjutim od 37 pesama da Jermenija sa OVOM pesmom bude 8.mesto i zauzme mesto neuporedivo kvalitetnijim pesmama sa jeftinom poskočicom trala la lal la, a da ozbiljnije i kvalitetnije pesme budu na poslednjem mestu u finalu jeste blam i ironija, na ovom takmičenju lakih nota bi i Betoven bio na 33.mestu od 37 pesama, tu se kvalitet pesama više ni ne ceni, niti se ceni tekst. Prosle godine Jermenija imala 100 puta bolju pesmu i bila 14.mesto, a ove godine 14.mesto, kao sto je Sanja Vucic bolje prosla sa jeftinim tresom 2021.godine, a sa remek-delom 2016.godine osvojila sramotno 18.mesto.
 
Last edited:
Meni je jermenska pesma super, nastup odličan, pevačica harizmatična, potpuno zaslužen plasman. Nije to nikakva poskočica, niti zvuči jeftino. Za razliku od nekih drugih pesama, ovde la, la, la ima funkciju u tekstu, nije tu da popuni prostor, peva kako je slobodna devojka, pleše joj se i poziva i druge da igraju. To je tip pesme gde nema dubokoumne poruke, ali je skroz poletna. Mogla je biti malo duža.​
 
Imam pravo na svoje mišljenje, ali ti nemaš pravo tako komunicirati sa mnom i vredjati moj stav kao prvo, kao drugo nisam se nikada mešao u tvoje komentare niti stav, a ponajmanje govorio ti: "Tvoje mišljenje je totalna glupost", to je zaista nepristojno nekome koga ne poznaješ reći.
Takodje ne govori u množini, jer ne smatraju svi ovde na ovom forumu da je moje mišljenje o Grčkoj totalna glupost, već samo nekoliko osoba, nije u pitanju većina, već glasna manjina kao i na izborima...

Jermenka je sa pesmom koja nema tekst već puna 2 minuta(pesma traje samo malo više od 2 minuta) devojka ponavlja lalalalala, bukvalno kvalitet pesme je potpuno prosečan da bi osvojila 8.mesto, kapiram da ljudi vole da idu na srpske svadbe pa im ovo super, medjutim od 37 pesama da Jermenija sa OVOM pesmom bude 8.mesto i zauzme mesto neuporedivo kvalitetnijim pesmama sa jeftinom poskočicom trala la lal la, a da ozbiljnije i kvalitetnije pesme budu na poslednjem mestu u finalu jeste blam i ironija, na ovom takmičenju lakih nota bi i Betoven bio na 33.mestu od 37 pesama, tu se kvalitet pesama više ni ne ceni, niti se ceni tekst. Prosle godine Jermenija imala 100 puta bolju pesmu i bila 14.mesto, a ove godine 14.mesto, kao sto je Sanja Vucic bolje prosla sa jeftinim tresom 2021.godine, a sa remek-delom 2016.godine osvojila sramotno 18.mesto.
Uf, uf, uf... aj redom
1. Nisam rekao da si glup niti mi je namera da bilo koga vređam (a da sam vređao budi siguran da bi do sad komentar bio obrisan od strane moderatora). Mišljenje je kao guzica, svako ga ima, ali ono ne mora biti nužno ispravno. Možeš ti reći da ti se Grčka ne dopada i to stoji, ali reći da je najnekvalitetnija pesma na ovogodišnjem ESC je vrlo teška kvalifikacija.
2. Nisam ni rekao da svi misle isto (a ne misle), ja sam govorio u množini jer nas ima više koji delimo isti ili sličan stav. To si ti interpretirao kao da govorim u ime celog foruma a za taj deo nisam kriv.

O ostatku tvog komentara ću reći samo da je apsolutno netačno da se kvalitet pesama ne ceni na ESC. Da je tako ne bi ove godine Nemo pobedio (a imao je odličnu pesmu - spoj opere i repa), ne bi Slimane bio 4. (a ni Barbara 2. mesto onomad), ne bi Salvador bio 1. u Kijevu. Na kraju krajeva, ne bi ni Konstrakta bila 5. (a čak 11. po glasovima žirija, naš najbolji rezultat kod njih u zadnjih ihahaj). Jednostavno, ESC ne bi bio to što jeste da nema svake godine nekih pesama sa etno motivima. To donosi raznolikost, oslikava evropski duh negovanja i promovisanja različitosti, a uz to su obe pesme imale vrlo dubok i inspirativan tekst. Jako, na primer, je pevala o stereotipima usmerenim prema ženama u jermenskoj kulturi (a ti tvrdiš da Jako čak nije ni imala tekst, toliko o razumevanju pesme koju grdiš).
 
Marina bas nize uspehe sa pesmama. Svaka joj cast! Mozda i ostale grcke zvezde vide kako ucesce na ESCu moze lepo da se iskoristi.
 

@leeethium


Ponovo kontradiktornost, napisao si "Mozes ti reci da je losa, alii, alii ne mozes ti reći da je najlosija...", pa tebi nije najlosija, meni jeste, zašto nemam pravo je okarakterisati kao najnekkvalitetniju pesmu ove godine, ko mi konkretno to pravo može oduzeti, lepo sam napisao MENI su te i te pesme loše, zbog toga i toga i to je to....

Što se vredjanja tiče, tvoj poslednji komentar jeste bio i grub, uvredljivi i diskriminišući svakako, posebno, jer mislim da nismo ni diskutovali ranije, već si se odjednom pojavio kao Nemanja juče da mi kažeš da moje mišljenje nije tačno i ispravno, ako se ja ne nadovezujem nikada na vaše komentare, niti vam solim..... onda ne želim naravno ni da neko govori: "Ne smeš napisati to..", dokle god ne vredjam nekoga smem sve, jer je to MOJE mišljenje i to je to....

P.S. nisam napisao da si rekao da sam glup, vec sam te samo citirao da si napisao da "vi" mislite ili smatrate da moje misljenje ovde totalna glupost, to je neumesno napisati bilo kome...
 
Ok, kao što rekoh, mišljenje je kao zadnjica i svako ga ima, tu se zaustavljam.

Niko ti ne brani da se nadovezuješ na moj ili bilo čiji komentar kao što to ne možes braniti drugima.
 
Back
Top