hr Hrvatska 2022: Mia Dimšić - Guilty Pleasure

Problem hrvatske glazbene scene je što je 99% identična. Svi su isti ili se kopiraju međusobno. Stali u istom žanru i ne ide dalje. Ono Dora je baš dosadna. Ako se jedan izvođač smisleno priprema za Eurosong onda smo puno dobili. Svi rade neke dubokoumne balade i koješta u lokalnom rangu i naravno da ne mogu isplivati u Europi. Iako mislim da je Dora ipak napravila korak naprijed i napredovala s mlađim izvođačima. Ali očito nedovoljno.
 
Pa najveći problem je po meni u Hrvatskoj što nema novih autora kao što su bili Dujmić,Runjić,Hulljić (dobro on je još uvijek). A ovi mlađi uglavnom manje poznati pjevači nemaju para da plate strancima pjesmu pa uzimaju vjerovatno nešto što su drugi već odbili kao što je npr Bernanda prošle godine.
 
Pa Bernarda je rekla da je i ona radila tu pjesmu 😅
 
To sam zaboravio.A da sad se sjetih da je ona radila i pjesmu za Destiny 2020.
 
Mihaljević je dobar (nije imao sreće s Eurosongom većinom). Huljić je kralj hr. glazbe što god mislili o njemu. Babić je nestao. Ante Pecotić je interesantan (napisao Stotinama godina). Ima skladatelja ali to je sve nekako slabo. Bolje da se ide interno pa se uloži u pjesmu i pjevača.
 
Dora kakvu želimo:



ezgif-3-9f64d83780.gif
 
Mihaljević je dobar (nije imao sreće s Eurosongom većinom). Huljić je kralj hr. glazbe što god mislili o njemu. Babić je nestao. Ante Pecotić je interesantan (napisao Stotinama godina). Ima skladatelja ali to je sve nekako slabo. Bolje da se ide interno pa se uloži u pjesmu i pjevača.
Ajde bogati, nismo u devedestima. Ne prolaze više ni švedski autori, ni Milanov koji su harali 2014. - 2019. Sve je to ispričana priča.
 
Niti u HRT-u niti u RTS-u potpuno kapiraju šta i na koji način moraju da rade. Nešto su zgrebali po površini.
Istina da je u CRO muzička scena sve samo ne scena. Nema je, slaba je. Muzika koja se sluša u CRO je prevashodno srpska i strana muzika. To se vidi na razne načine.
Kao da je neko došao tamo i namerno ugasio skoro sve. U CRO je nestalo elena da se krieira nešto novo i da se ide koliko može u korak sa vremenom.
Elem u SRB ima opet previše svega. I mnog otoga što se sada pojavljuje stvarno je teški krš, bez obzira što ima hiljade lajkova i milione pregleda. Govorim o YT sceni ponajviše o nekim čudnim facama koje nešto kao pevaju, neki bunt, neki protest u tim pesmama, neka p-čka materina ..svega tu ima zaista. Ali zato iz svega toga možeš da izabereš nešto. Nešto se stalno dešava. Ima i dosta dobrih stvari.
Hrvatska mi se tu danas svela na nivo jedne Slovenije i Makedenije.
 
Mihaljeviću treba zakonom zabraniti da se ikad više približi Eurosongu. Triput je ispao, pa dosta je :ananikolicgif: Najbliže što ga treba pustiti je da izvlači kuglice za ždrijeb kao ove godine
 
Mislim da HRT-u nije nešto bitno napraviti iskorak. Više da se ima gledanost i možda napravi finale. Kao da nemaju ideju što bi. I to se vidi godinama... Ali, opet ne možeš sam kada je glazbena scena sterilna i nikakva. Ili nezainteresirana. Ne može mi netko reći da se jedna pjesma ne može namjenski napraviti za Eurosong. Suradnja HRT-a i glazbene scene je 0.

Nego Grašo i balada, nešto kao Providenca... :love:
 
Mihaljeviću treba zakonom zabraniti da se ikad više približi Eurosongu. Triput je ispao, pa dosta je :ananikolicgif: Najbliže što ga treba pustiti je da izvlači kuglice za ždrijeb kao ove godine
Nemoj tako. Ubost će jednom. 🤞
 
Mihaljeviću treba zakonom zabraniti da se ikad više približi Eurosongu. Triput je ispao, pa dosta je :ananikolicgif: Najbliže što ga treba pustiti je da izvlači kuglice za ždrijeb kao ove godine
potpis, pečat

To sam rekao odmah čim je Albina ispala.
međutim nažalost evo ga već na sledećoj Dori sa poznatim manirom...vrlo je prisan sa Prisavljem, to smo uočili.
 
Ne možemo mi toliko puta ispasti koliko on ispadaka može komponirati
 
Pa on je i ove godine slao pjesmu koja nije prošla.
 
Neke Hurricane za siromašne. Ne sjećam se kako se zovu.
 
Back
Top