Izbori

Možda u Nemačkoj ima dosta Bošnjaka iz Srbije, pa otuda takav ishod. Recimo kod mene u naselju ima ljudi koji su poreklom iz Novog Pazara, ima i nekih Albanaca, Roma... A nijedna bošnjačka niti albanska lista nije dobila nijedan glas, romska dobila dva, tako da ni oni za koje bi pomislio da bi glasali za njih, nisu, a kamoli Srbi. Očigledno u nekom drugom vide veću korist, možda su uglavnom za AV.
 
Na temu debata i demokratije, eno u Francuskoj Makron odbio da učestvuje u debati.

Aktuelni predsednik i predsednički kandidat Emanuel Makron odbio je da učestvuje u političkom programu "Jelisejska palata 2022" javnog servisa Frans 2 sa ostalim kandidatima. Ovakva odluka naišla je na žaljenje uredništva televizije, ali i na kritiku konkurenata.

Naučni savetnik Instituta za evropske studije u Beogradu dr Slobodan Zečević kaže da francuski predsednici inače ne vole da učestvuju u debati pre drugog kruga izbora.

"Oni pokušavaju da budu iznad gomile kandidata i da odaju utisak da vode računa o interesima građana", naveo je Zečević.

Ističe i da se Makron, inače, ne slaže sa uređivačkom politikom Fransa 2 – smatra da stanje u Francuskoj prikazuju kao da je loše i previše depresivno, sa čime se on ne slaže. "Namerno nije hteo da ide na Frans 2, on se radije opredeljuje da ide na Prvi program koji je privatizovan i gde misli da ima bolji tretman", pojasnio je Zečević.

Izvor: RTS
 
Rezultati na kraju i nisu tako katastrofalni.. AV "samo" 120 mandata ipak ozbiljan pad i ozbiljno uzdrman.. Lista ispred koje sam bio kontrolor UOS Marinika Tepic je lose prosla, nadao sam se vise od 13,5% ukupno, ali u ovim uslovima to mozda i jeste maksimum, nista ne ostaje nego raditi i sledeci put pokusati biti bolji.. Moram posebno pohvaliti kontrolore ispred Moramo pristupili su svemu sa puno elana i zara, ozbiljnije nego nasi kontrolori, svakako zajedno smo uradili sta je do nas, koliko smo mogli cuvali smo volju glasaca.. Inace bilo je prijavljeno 42 za glasanje van BM, imali smo spiskove i ocekivali to, na kraju se ispostavilo da njih 25 nije zivo ili nisu u Srbiji, nismo dozvolili glasanje tih ljudi, a kontrolori Sns su se odmah povukli cim su naleteli na tvrdo, na kraju je 17 ljudi glasalo van BM.. U globalu sve je bilo koliko toliko ispostovano. Neki sledeci put se nadam da vlast makar u Bg nece zavisiti od Mice Zavetnice, raznih udbasa i Borisa koji uspeva da se blamira na svakim izborima poslednjih 10 godina..
 
Ne znam zašto bi samo oni razgovarali o beogradskim izborima. Čak ni koalicioni partneri Đilasove stranke nisu za to, što znači da ne predstavlja glas te opcije ("Ujedinjeni za pobedu Beograda").
 
Meni uopšte nije ni jasno šta se dešava s tim gradskim odbornicima i zašto njih dvojica sad treba da razgovaraju, al dobro, doznaću valjda nakon što se odvije taj razgovor
 
I naravno lazna desnicarska opozicija je glasala protiv prigovora na GIK-u, a Djilas je i dalje izdajnik i tajkun.. Stvarno je smesno koliko je nas narod glup.
Niko ne sme na nove izbore, vlast razumljivo zasto, a opozicija jer se boji da ce i ove namaknute cenzuse da izgubi, stvarno su svi odvratni.
 
Defakto su SNS i UZP najveci gubitnici ovih izbora.

Brine ovo jacanje desnice, ladno u skupstinu upale dve opcije koje se zalazu da vratimo Karadjordjevice na presto
 
Možda bude neka druga dinastija, npr. sa prezimenom Vučić...
 
Pa ja ne mislim da je desnica nešto mnogo ojačala, uvek su oni imali slično procenata, ali zahvaljujući smanjenom cenzusu dobili smo Dveri i Zavetnike u parlamentu. Recimo 2016. smo imali SRS sa 8% i Dveri-DSS sa oko 5%.
Po prvi put je Vučić sam sebe zeznuo sa tom odlukom, da je cenzus bio 5% bez problema bi imao većinu i u parlamentu i u gradu.
 
I Prvorodjeni je sastavio novu vladu.

Iskreno ne znam sta mi je najveci biser jer je prilicno jaka konkurencija ali Vulin na celu BIA je glavni favorit ovako na prvu loptu. Odmah zatim je Vesic na mestu ministra gradjevinarstva, saobracaja i infrastrukture :ROFLMAO:

A Danica Grujicic na mestu ministarke zdravlja je nevidjena sramota. Komotno je mogao i veseli doktor Nestorovic na njeno mesto, mogu pod ruku da se uhvate jer su isti. Dve moralne nakaze.........ogroman poraz za nasu medicinu ali i nauku, nazalost. Ali je veoma u "naprednom" stilu svakako.

Po ko zna koji put me sramota kakav talog predstavlja ovu drzavu. Ali kako smo sejali tako cemo i da zanjemo.
 
Vulin na čelu BIA mi je ipak favorit. :ROFLMAO::ROFLMAO:
Mada ne zaostaje ni "ministarka" medicine.

Ali, što kažeš šta smo tražili, to smo dobili (barem velika većina).

Da ne govorim o tome šta su uradili po Novom Sadu ovamo, sa sve zamišljenom obilaznicom koja ide kroz grad.
 
Sad sam pogledala pun sastav..Bome ima bisera samo takvih, tipa Gašić za ministra policije iako, to je ustvari rokada sa Vulinom, koliko se sećam on je bio na čelu BIA, ako dobro pamtim. Tako da, ne zna se koji je gori. Pa onda Gojković na mestu ministarke kulture...
 
Ja evo od kako sam sve procitao ne mogu vec nekih pola sata da prestanem da se smejem :ROFLMAO:

Osim za dr. Danicu........to mi je vec zalosno.

Strasno je na sta smo spali zaista. Ovakvu grupu diletanata zaista treba sastaviti.
 
Mene je više iznenadilo da je Tanja Miščević pristala da uđe u neki ''dil'' sa Vučićem, baš kao i Dubravka Negre, koju ne poznajem, ali deluje kao ozbiljna poslovna žena i bila je na funkciji direktorke Evropske investicione banke za ZB. Malo su mi nejasni motivi, ali ok.
 
Pa od naprednjaka se bolji sastav Vlade nije ni mogao očekivati. Što se veći ljigavac, beskičmenjak i uvlakač - bolje prolaziš. Mada sa druge strane, skroz je nebitno ko je ministar sada kada se jedan čovek pita za sve, od lokalnih, komunalnih problema, pa do rešavanja svetskih kriza.

Meni je prvo zapao u oči povratak Dačića za ministra spoljinih poslova. Da li ima zemlje u svetu koja na takvu poziciju postavi čoveka koji ne govori nijedan strani jezik?
 
Back
Top