il Izrael 2024: Eden Golan - Hurricane

Fanovima je sumnjivo jer je to jedini pobednik televotinga u finalu da je u pf bio tek četvrto mesto na televotingu.
 
Digla se ogromna prašina oko te pesme još kad je objavljena, šta znam. U pf ionako glasaju samo fanovi.
 
kao sto zele da predstave sebe zrtvom u sukobu u kom su agresori isto im je ponasanje bilo i na ESC... provocirali druge, namestali glasove, uzasno se ponasali i sad su zrtve a svi drugi krivi. Odleteli bi da se ja pitam 5 godina sa ESCa ako ne i svih 12 koliko smo i mi cekali posleratni povratak
 
Malo ste postali bolesni
Otpjevala je to na trgu, na protestima koji traze oslobađanje talaca i prekid vatre
 
Meni je samo zao sto je ova fenomenalna pesma zapala bas Izraelu, protracena. A neku drugu zemlju da je predstavljala, ubedljiva pobeda i kod zirija i kod publike. Posle duzeg vremena da mi se jedna pesma na ESCu toliko svidi, ako gledamo pesmu nevezano za okolnosti i zemlju.
 
Meni je samo zao sto je ova fenomenalna pesma zapala bas Izraelu, protracena. A neku drugu zemlju da je predstavljala, ubedljiva pobeda i kod zirija i kod publike. Posle duzeg vremena da mi se jedna pesma na ESCu toliko svidi, ako gledamo pesmu nevezano za okolnosti i zemlju.
Ove godine pored Švice, Hrv, Francuske i Ukrjaine ne bi imala šane za pobedu i da je “normalan” situacija.
 
U prvom minutu ĵe rekao sve - da se Izrael povukao ni do jedne od ovih situacija ne bi došlo.

Znaš da dolaziš na takmičenje čiji strastveni fanovi više naginju levim ideologijama (što znači pro-palestinski), znaš da je užaren trenutak, znaš da postoje bezbednosni rizici - i opet ostaneš da učestvuješ.

Dakle, došli su da provociraju iliti da se inate. Da pokažu da će ugroziti celo takmičenje samo da bi ljudi videli da su dovoljno bitni i da bez njih neće biti fešte.

Ovime su pokazali da imaju ekstreman kompleks više vrednosti i šovinistički narativ prema svima koji se opiru toj ideji.

Na ovoj temi je stvarno bilo onih koji su preterivali u posipanju pepela, ali na kraju ispade da su bili skroz u pravu po pitanju toga kako će se Izrael ponašati.

Da ne ulazimo u to koliko sebe medijski viktimizuju kao da su jedina država koja je trpela ovakav hejt i kao da Rusija 2014.-2021. na ESC ne postoji. Ako ništa, Rusi su se bar pomirili sa time da ih većina ostatka Evrope prezire i nisu pravili galamu.
 
Last edited:
Back
Top