Kako se danas osećate?

Od Vojvođana nisam očekivao guranje po džepovima!
Nemam naviku + ne volim da mislim da li ću negde zaboraviti, da li će ispasti iz džepa i sl.
Lk i karticu/nešto keša imam uvek u džepu uz telo, a i tu ne mogu da me opelješe, a da ne osetim 😀
 
200.gif
 
Ja sam se dolaskom u Češku sve više navikao na plaćanje karticom, retko se desi da negde ne primaju, a bogami od kako sam i uzeo NFC telefon, ni karticu maltene ne nosim nigde. Čak i sve ove loyalty cards od DM-a, Tesco marketa itd sve imam u Google digitalnom novčaniku.
 
Maštam o utopijskom cash-free društvu. Isto sam se potpuno odvikao od plaćanja kešom - imam tek toliko sa sobom samo za kafiće i frizeraj jer su to bukvalno jedine dvije stvari gdje ne mogu plaćati karticom. Čudni su mi ljudi koji i dalje zaziru od plaćanja karticom i nose tonu keša stalno lol
Draga, opisali ste Estoniju.
 
I ja sam u Google novčanik strpao sve loyalty kartice, a fizičke kartice istog momenta izvadio iz novčanika i više ni ne znam gde su. Sjajna aplikacija.
 
Ja nemam naviku da imam keš, često mi se desi da krećem negde a nemam dovoljno para za prevoz i onda kopam po džepovima da skupim jer nemam vremena da odem do bankomata. I taj bankomat mi je gadna stvar, ko sve to dira, pa šta su sa tim rukama pipali ranije 🤣 I dalje mi je nejasno kako neke usluge ne možemo platiti karticom, recimo juče sam posle faksa svratio do Stepinog vajata u Bg-u i oni ne primaju kartice što me je šokiralo, a poznati su i prometno je mesto. E sada da li je bolje podići keš i imati uvid u to kako i gde trošiš, ili nesvesno provlačiti karticu. Neki zato vole više keš, navodno manje troše.
 
Vrlo depresivno se osećam nakon tragične smrti u mojoj porodici, plus još jedan život visi o koncu. Osećam se kao da je sve palo na mene jer moram da brinem o okruženju da budu pri svesti, toliko da zapostavljam sebe i svoje potrebe.
Mislio sam juče kada sam se pojavio na forumu da će mi to pomoći da skrenem misli na nešto pozitivnije, al dočekao me itekako negativan momenat i ovde. Tako da, izgleda da nema nigde safe zone gde možeš naći mir osim ako ne odlučim zvanično da odem u pećinu bez telefona da me iko kontaktira.
 
Back
Top