Kako se danas osećate?

Osećam se zahvalno mom šefu koji mi je dozvolio u poslednji momenat (ranije jutros) da uzmem dva dana slobodno jer sam u Pragu do sutra a zaboravio sam punjač za laptop kod kuće.
ovaj svet se polako popravlja, ima nade! :love:
 
Anksiozno. Mnogo anksiozno. Zato sto pocinjem konacno radit u struki. No dobra je stvar sto su se anksa i panika makle sa srca i premjestile na zeludac 💩
 
  • Love
Reactions: Mrm
Katastrofa, jutros pre nego što sam izašao napolje nisam mogao da nađem novčanik, i sigurno je tu negde u stanu samo nisam imao vremena previše da tražim. Juče sam ga nosio u jakni, a džepovi na jakni su jako duboki i ne postoji šansa da bilo šta ispadne iz njih. Uglavnom tu su mi lična i kartice u novčaniku, a lična mi je prekopotrebna sad, na svu sreću imam vozačku kod sebe. Generalno nemam sreće sa dokumentima, jer sam i prošle godine izgubio novčanik u prevozu, ali sad niti sam bio u prevozu niti sam previše pešačio juče, plus duboki džepovi. Jedva čekam da dođem kući da ga nađem, sigurno je tu negde, ali ovakve stvari mi stvaraju preveliku nervozu.
 
Ne brini, 100% je kod kuće na osnovu ovoga što si rekao. Meni uglavnom bude u rancu ili u džepu pantalona i onda se nerviram što nisam izvadio iz džepa i stavio na neko vidljivo mesto.
 
Sve je to super još da svuda primaju karticu. 80% stvari plaćam karticom preko telefona, ali jbg trafike i neke manje radnje, ekspres/fast food restorani i dalje primaju samo keš. I to je problem, jer sam se odvikao od podizanja gotovine na bankomatu.

Ja se osećam umorno danas.
 
Maštam o utopijskom cash-free društvu. Isto sam se potpuno odvikao od plaćanja kešom - imam tek toliko sa sobom samo za kafiće i frizeraj jer su to bukvalno jedine dvije stvari gdje ne mogu plaćati karticom. Čudni su mi ljudi koji i dalje zaziru od plaćanja karticom i nose tonu keša stalno lol
 
Maštam o utopijskom cash-free društvu. Isto sam se potpuno odvikao od plaćanja kešom - imam tek toliko sa sobom samo za kafiće i frizeraj jer su to bukvalno jedine dvije stvari gdje ne mogu plaćati karticom. Čudni su mi ljudi koji i dalje zaziru od plaćanja karticom i nose tonu keša stalno lol
U Švedskoj ti je cash-free definitivno..
A i London nije daleko..
Kako je u Irskoj? Bio si skoro..
 
Moj kolega je taj što se plaši kartica, kaže država upravlja nama ako nam je sve na kartici, distopija, uuaa 👌🏼
 
Kako je u Irskoj? Bio si skoro..
Tamo zapravo ništa nisam ni plaćao jer nam je sve bilo pokriveno, tako da uopće ne znam haha

Nisam znao da još ima kafića koji ne primaju karticu?
Kod nas većina kafića ne prima kartice. Restorani da, kafići ne. To mi je i dalje misterija, ne kontam zašto 💀
A trgovine bukvalno sve, od najvećih šoping centara do najmanjih seoskih radnji.
 
Nisam znao da još ima kafića koji ne primaju karticu?
Tako sam se jednom ispalio da sam prebirao po torbi i džepovima sitninu da napapirčim za piće. U zemlju dobro da nisam propao, ali iskoristio sam priliku da prebacim tenziju na njih kako nisu napomenuli da ne primaju kartice u 2023. godini :ROFLMAO:
 
U životu nisam imao novčanik, sve nosim po džepovima 🙆‍♂️
Ja danas, nagurao u džepove keš, dokumenta koja sam imao, druge stvari koje inače nosim u džepovima, i onda mi treba 5 minuta da se saberem i nađem u džepu ono što mi treba
 
Back
Top