Košarka

Ne znam koliko ste ispratili sastave reprezentacija za EP, ali po svemu sudeci ovo ce biti bas prejako EP. Bukvalno sve glavne zvezde ce igrati. Jedino Vucevic je izjavio da nece da igra, hoce da odmori. Bogdanovic i Rubio ne igraju zbog povrede. Meni licno najjace EP je bilo 1995. mada i ovo kod nas 2005. je bilo bas jako. Mismo blagi favoriti, ali mislim da ima jos najmanje 7-8 reprezentacija koji bi mogli na tron.
 
Ispratio sam. Kad sam video Dončića Gianissa i Jokića sve mi je bilo jasno. Biće EP za uživanjeeee.
 
Meni je neshvatljivo da se Pesic zahvalio Teodosicu tj. precrtao ga sa spiska. Prvo, takvoj legendi se ne radi tako. Drugo, mi na poziciji pleja imamo samo Micica (ne racunam Jokica), jer Avramovic izgleda zbog povrede nece igrati. Trece, izostankom Bogdanovica, mi nemamo klasicnog sutera, a on u kombinaciji sa Micicem bi mogao dosta dobro da odigra tu rolu. Cetvrto, ovo bi moglo da narusi dobru atmosferu u timu, ali sreca je sto do pocetka stvari se mogu stisati i imati vremena da se prevazidje ova situacija.
 
Пето, Теодосић је своје лидерске роле завршио. Нама треба неко ко може да буде лидер целог турнира, а не на једној утакмици. А Тео одавно више није оно што је био. Мени је ово чак и разумљива одлука Пешића, имајући у виду његове испаде
 
Ja se nadam nekom uspehu na evropskom ali mislim da će nama dugo trebati da se posložimo kao reprezentacija i da opet budemo na vrhu.
 
Meni je neshvatljivo da se Pesic zahvalio Teodosicu tj. precrtao ga sa spiska. Prvo, takvoj legendi se ne radi tako. Drugo, mi na poziciji pleja imamo samo Micica (ne racunam Jokica), jer Avramovic izgleda zbog povrede nece igrati. Trece, izostankom Bogdanovica, mi nemamo klasicnog sutera, a on u kombinaciji sa Micicem bi mogao dosta dobro da odigra tu rolu. Cetvrto, ovo bi moglo da narusi dobru atmosferu u timu, ali sreca je sto do pocetka stvari se mogu stisati i imati vremena da se prevazidje ova situacija.


Potpuno se slazem sa ovim, to se uopste ne radi na ovakav nacin. Mi smo u nekoj perspektivi trebali da budemo najjaci na pleju a na kraju cemo biti deficitarni i bez prave alternative za Micica. A plus, Teodosic je jedan od najzasluzunijih igraca za nase uspehe u prethodnoj deceniji i uvek se odazivao pozivu i davao maksimum. Imao je periode kad su ga hvatale "bubice" ali njegov doprinos je nemerljiv. Bas ruzan nacin da se oprosti od nacionalnog dresa.


Licno, ne ocekujem nista na ovom prvenstvu. Odokativno mislim da nam je prolazak grupne faze plafon. Ali sacekacu da vidim rasplet. Ima dosta stvari koje mi se ne dopadaju ali, kako rekoh, za sad podrska pa za dalje cemo videti.
 
Пето, Теодосић је своје лидерске роле завршио. Нама треба неко ко може да буде лидер целог турнира, а не на једној утакмици. А Тео одавно више није оно што је био. Мени је ово чак и разумљива одлука Пешића, имајући у виду његове испаде
Ne bi on imao lidersku ulogu, sto mislim da je i on svestan sto je prihvatio da se odazove pozivu. U ovoj generaciji pored Jokica i Micica nema potrebe da bilo ko treci bude u opticaju liderstva. Njegova uloga bi bila manja, ali itekako znacajna.

I pored svega ovoga, izostanka 3-4 igraca, mislim da imamo sanse za visok domet. Ali generalno, ovo EP ce biti bas prejako i neko ce morati "kiksnuti". Grupnu fazu ocekujem lagano 5 pobeda uz odmaranje glavnih igraca, jer realno grupa nam je najslabija. Samo da zadrzimo dobru atmosferu.
 
Тео је и кад је био у топ форми неретко знао да својим понашањем сјебе ствари у тиму, шти је касније утицало на резултат. А очито је да је и сада направио неко срање чим је изазвао овакву Пешићеву реакцију
 
RTS prenosi Eurobasket... 🤮 Znaci neka nam je Bog u pomoci. Neka nas Bog spase bruke i sramote kad vec ne idemo na Svetsko 2023.
 
Тео је и кад је био у топ форми неретко знао да својим понашањем сјебе ствари у тиму, шти је касније утицало на резултат. А очито је да је и сада направио неко срање чим је изазвао овакву Пешићеву реакцију
Moguce je da je tako, jer ne verujem da bi Pesic tek tako precrtao sa spiska. Ali nema neke drame na relaciji Pesic-Teodosic, osim nas koji sa strane posmatramo situaciju i tako reagujemo.

Mi drugu televiziju nemamo na kojoj bi se prenosilo EP a da svi mogu da gledaju, bez obzira da li su ili ne pretplaceni kod bilo kog operatera.
 
И РТС и СК ће преносити Еуробаскет 2022. На почетку је било предвиђено да само СК преноси, али РТС није желео да ову прилику испусти имајући у виду да Шаренац мора да до пензије да одради бар још једно велико репрезентативно такмичење како му се каријера не би сводила само на вођење Шаренице.
Што се тиче РТС-а, нигде у јесењој шеми нисам видео у плану СП за кошаркашице 2022, што значи да ће само СК преносити то такмичење. Иста прича би требало да буде и са СП за кошаркаше 2023.
Вести заокружујем са информацијом да РТС неће преносити пријатељску утакмицу наших кошаркаша против Словенаца 17. августа, већ ће то чинити СК.
 
RTS prenosi Eurobasket...
Нормално... не знам шта људи очекују. Да пола Србије гледа утакмице на ТВ-у (СК), а пола Србије на разним сајтовима и по кладионицама?
 
Kako god opet smo jaki sa Teodosićem ili bez.. Da je tu i Bogdan duboko bi verovao da uzimamo zlato, ovako ne znam, videćemo, možda grešim, ali mislim da će da nas saplete prva ekipa koja zaustavi Jokića, a neko će uspeti u tome.
 
Чак и ако освојимо ЕП, оно нам овог пута ништа неће значити јер нам неће гарантовати директан пласман на ОИ у Паризу 2024.
 
Pa ne igra se EP samo zbog plasmana na neko dalje takmičenje. Uvek je lepo videti ako reprezentacija ostvari neki zavidan rezultat u bilo kom sportu i na bilo kom takmičenju.
 
Чак и ако освојимо ЕП, оно нам овог пута ништа неће значити јер нам неће гарантовати директан пласман на ОИ у Паризу 2024.

Svejedno bi bilo lepo da konačno osvojimo Zlato na EP. U prošlosti naši momci su kidali na svakom takmičenju bez obzira na to šta je ono donosilo. Išli su na zlato to im je bila najveća nagrada.

Ja ne vidim da možemo da uzmemo baš zlato ali mislim da do finala možemo. Slažem se sa Sivim, da je Bogdan tu i eventualno Bjelica ja ne bih sumnjao u zlato a ovako sumnjam.

Baš mi se zgadilo sve ovo sa teom, tako da niti ću da gledam utakmice niti želim da ostvarimo bilo kakav uspeh

Što se Tea tiče ja ga kao igrača jako volim i nikada neću zaboraviti njegovu trojku sa parkinga 2010e protiv Španije, njegov ludački meč protiv Slovenaca 2009e gde je dao ja mislim 32 poena i odveo nas u finale kad smo gubili do 15 razlike taj meč ako ne i više. Zadužio nas je i 2014ste kad se ekipa menjala i kad smo ulazili u neka nova poglavlja kao reprezentacija. Bio je pravi lider ali opet razumem i Pešića. Pozoveš Tea a ne možeš da ga upotrebiš jer jednostsvno na toj poziciji svi su bolji od njega. Da ga zoveš samo iz poštovanja nekome zauzima mesto. Krstić je uvek dolazio da igra za nas kao centar i kao vođa i ako nije bio više tako dobar ali nam je bio potreban vođa, ali to je bila potpuno druga situacija pošto on i nije nekome zauzimao mesto. Uglavnom - razumem obe strane i žao mi je da ne vidim Tea, ali to me neće automatski isključiti kao navijača.
 
U ovom slucaju, po mom misljenju, ne bi oduzeo nikom mesto, posto na toj poziciji nemamo alternativu. Dobro je sto Bjelica ne ide, jer on ne bi nista mnogo doprineo. Jagodic-Kuridza i Ristic, bar mogu da naprave 5 faula i nece se buniti ako ne igraju ili ne dobiju loptu u napadu. A tu je jos i Davidovac.
Za sada smo bili dobri. Grupa nam je takva da bez vecih problema zauzmemo 1. mesto. A dalje, sve je otvoreno.
Francuska je "kiksnula" od Nemacke i to sa losom igrom, ali ne znaci da nisu i dalje jedni od favorita. Ima tu jos koje kakvih mina.
 
Odlicno igramo basket 👍
Ovi iz moje firme na tviteru su genijalni 😁
 

Attachments

  • Screenshot_20220903_184144_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_20220903_184144_com.twitter.android.jpg
    298.1 KB · Views: 12
Back
Top