Košarka

Odlicno igramo basket 👍
Ovi iz moje firme na tviteru su genijalni 😁

Hahahaha nisu normalni.

Imamo momente gde tako nenormalno opadne nivo igre da ja ne vidim kako ćemo se izvući protiv jačih ekipa. Bogdanović nam strašno fali i to se vidi.
 
Da, nazalost, ovakvi padovi u igri su nam se desavali i ranije. Srecom, individualno smo dosta kvalitetniji od Ceske i uspeli smo da privedemo utakmicu kraju ali moramo da vodimo racuna jer ovakve greske kakve smo pravili u jednom trenutku mogu skupo da kostaju kada naspram sebe imamo jaceg protivnika.

Juce se videlo koliko fale neki igraci i evo bas sada se takodje videlo i koliko Teo fali. Ne bi se ocekivalo da on ima glavnu rec na terenu pored zivog Jokica, sto bi se reklo.....ali samo da je ulazio sa klupe na po par minuta kad "zagusti" pravilo bi razliku.

Jaramaz se za sada lose pokazuje, nisam zadovoljan ovim sto vidim, nadam se da ce se popraviti. Mi tehnicki nemamo alternativu kad Micic izadje iz igre, to sam pisao i ranije i pribojavam se samo da nas ova "rupa" ne kosta kad dodju najvaznije utakmice na red.

Ali u svakom slucaju, imamo prostora i vremena da ispravimo greske nadam se da ce se to i desiti. Samo moramo pod hitno da izbijemo iz glave da cemo se prosetati do finala, da nam niko ravan nije itd..........jeste, svakako prija sto i dalje imamo veliki respekt u kosarkaskom svetu ali moramo da ostanemo, sto se kaze, "sa obe noge na zemlji", jer ne daj Boze, odigramo maestralan turnir do najvaznijih utakmica, a onda nam se desi los dan, kiksnemo i ne uradimo nista. U neku ruku se to vec i desilo 2019. ali ne Saletovom krivicom.

Takodje, mislim da Spance nikako ne treba otpisivati iz borbe za zlato a novinari i ovi analiticari koje sam do sad slusao njih ni ne spominju. A ako neko zna kako da igra ovakve turniru znaju oni. Plus, nama tradicionalno ne leze, nisu nam lezali ni kad smo stvarno bili na vrhuncu i na njih moramo da obratimo paznju.

Bilo kako bilo, sutra da pobedimo Finsku i da guramo dalje.
 
Ja nemam nista protiv toga sto Teo nije tu. Ne moze Milose covek koji je cele karijere bio lider da ima samo rolu od 10-12min. Fali nam jedino Bogdan i da Milutinov odigra nesto cim se oporavi.
Padovi su bas zabrinjavajuci, ali niko sada ne blista u prvom krugu.
 
Da, u svakom slucaju imamo prostora da ispravimo nedostatke i nadam se da ce tako i biti.
 
Zasto je uvek treca cetvrtina toliko problematicna kod nasih, ostaje mi misterija...
 
Moram reci da mi se jako svidja kako igraju Bosanci.

Definitivno je moguce da budu iznenadjenje prvenstva.

Gledao sam pred prvenstvo njihovu utakmicu sa Francuzima, glatko su dobili a igrali su kao navijeni.

Takodje i sada na prvenstvu pokazuju odlicnu timsku kosarku, tako da ne cudi sto su uspeli da pobede Sloveniju koja je jedan od glavnih favorita za osvajanje titule.

Steta sto i Nemacku nisu pobedili.

Prave dosta gresaka, posebno kad se lomi utakmica i vidi se neiskustvo igranja ovakvih takmicenja. Ali ako poprave i eliminisu te grese a ujedno zadrze ovaj nivo igre, nece nikome biti lako sa njima.

Inace naravno uvek zelim da sve ex-yu ekipe prodju sto bolje a ovo sto je Bosna pokazala do sada me je zaista odusevilo.
 
Bas mi drago sto su dobili, zakuvace se u toj grupi opasno 😁
 

Attachments

  • Screenshot_20220904_204703_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_20220904_204703_com.twitter.android.jpg
    559.6 KB · Views: 9
Ovo za Zvezde Granda nisam znao (ne pratim) :ROFLMAO:

Car :D
 
Bosna je opasna ali moram reci da su sve ekipe na neki nacin podbacile. Svi takozvani favoriti. Belgija ojadila Spaniju, Slovenija gubi od Bosne, Francuzi se celo prvenstvo muce, jedna Nemacka vlada nad celim prvenstvom a svi znamo da Nemacka i kosarka ne idu uvek u jednu recenicu. Ali eto ovo prvenstvo stvarno ne mozemo reci ko ce osvojiti i da budemo 100 posto sigurni u to. Svi imaju sanse i bice zanimljivo videti kako ce se stvari odvijati.
 
Da, poraz Spanije od Belgije mi je najveci hit prvenstva do sada.

U ovoj fazi je svakako jos rano predvidjati, najjace ekipe dizu formu u kasnijoj fazi sampionata, tako da ovakvi kiksevi jos uvek ne moraju nista nuzno da signaliziraju.

Svakako, danas da pobedimo Finsku i da se spremamo za naredni duel.
 
E da se pohvalim i ovde onima koje možda nemam na društvenim mrežama, ali bio sam u Pragu na ove prve dve utakmice Srbije protiv Holandije i Češke. Nevjerovatna atmosfera i doživljaj koji ne može da se poredi ni sa jednim do sad, iskreno.

Išao sam i na Evroviziju u BG, i gledao i m i ž reprezentacije Srbije u košarci, fudbalu, vaterpolu, Novaka, Lasla, Kecmanovića na SO ove godine, ali je sve bilo 'na domaćem terenu', dakle ili Beograd ili Banja Luka, i koliko god je to sjajno, još je jače kad dođeš u stranu zemlju na EP i ulaziš u metro a vidiš da ulaze desetine/stotine, a poslije meča, i hiljade srpskih navijača, i bez straha da će neko da pravi sra*e, nego je sve apsolutno u duhu navijanja i normalne, sportske atmosfere kako i treba da bude.

Prije utakmica i poslije samo poštovanje sa protivničkim navijačima iz tih utakmica a i sa navijačima drugih ekipa iz grupe (Fincima i Poljacima koje smo sreli usput). Toliko da smo sa Holanđanima skandirali 'Tadić on fire, your defense is terrified' a oni nama na kraju tapšali 'Thank you, Serbia'. Ma vrh :D

Utakmice odlične, Holanđane smo nadjačali kao navijači a i ekipa je, što i nije bio problem, Čehe već nismo mogli a i igrači su im stisli da smo se na momenat zabrinuli, ali dobro je sve prošlo.
Prebzo prošle 4 četvrtine oba puta, ali se radovalo, navijalo i uživalo. Bio onaj pad protiv Čeha, ali dobro, treba malo 'buđenja' kad sve izgleda da ide savršeno.

Tako da, sjajna atmosfera i nadam se da idemo do kraja i osvajamo, iako će biti teško, naravno.

Što se Teodosića tiče, čovjek je legenda repke i tu nema šta, ali vjerujem Pešiću i da zna šta radi. Navijanje na najjače, logično, i idemo po medalju!
 
Da ne bude da pišem samo kad odigramo lošije. Juče je sve bilo na svom mestu. Ali čekam jače ekipe da bi smo baš ovakvu igru pokazali. Nije Finska za bacanje ali eto juče smo im održali čas košarke.
 
Da, super su odigrali juče, mada je opet bio mali (standardno) pad u trećoj četvrtini. A što se favorita tiče, mislim da tu nijedna ekipa ne igra još punim gasom (što bi se reklo), gledala sam Grke protiv Italije, lagano su mogli da izgube, samo da su Italijani odigrali malo pametnije tu utakmicu. Mene više plaši to da se ne ispucaju naši u ovim tako reći manje bitnim utakmicama, a onda da bude problema kad dođe nokaut faza. Pošto bih rekla da većina, tako reći "favorita" gleda samo da odigra koliko je potrebno da ima siguran prolaz, a onda će verovatno krenuti punom snagom.
 
Pa gledajući kako Pešić daje minute našima rekao bih da i mi igramo sa pola gasa. U 2 brzini i ako treba odemo u treću kao protiv Čeha. Juče niko nije igrao duže od 27 minuta na primer. Videćemo kako će to izgledati u najbitnijim utakmicama. Mi se ukrštamo baš sa tom grupom gde je Grčka. Najverovatnije nam padaju Hrvati ili Italijani.

Gledam sad moguća ukrštanja u žrebu i ako budemo prvi a recimo Slovenci ostanu 3i u svojoj grupi onda mi na njih možemo da odemo već u četvrtfinalu.
 
Last edited:
Ne znam, onda se meni verovatno učinilo (da se ogradim, jučerašnju sam jedino gledala) da igramo na maksimalnom nivou. Mada, možda i taj pad koji se dešavao učestvuje u svemu tome da se igrači "čuvaju." Mada da, videćemo u narednim mečevima. Haha, bilo bi interesantno da nam opet "dođe" Hrvatska, mada će se svakako morati igrati punom snagom koja god ekipa da nam stane "na crtu" sa druge strane. :D
 
Protiv Finske stvarno bez greske, najbolja nasa utakmica do sada. Samo ovako da nastavimo.

U medjuvremenu, Bosna na pragu da ponovo sokira Francuze. Videcemo rasplet...

EDIT: Eh, da samo nisu srljali i ponovo napravili gomilu gresaka u zavrsnici, sad bi bilo drugacije. Steta, steta :(
 
Last edited:
Da, bzvz su prokockali potpuni povratak u utakmicu, veći deo se igralo na dva-tri poseda. :( Od mogućeg iznenađenja sada će strepeti za prolaz, rekla bih da će odlučivati direktan duel sa Litvancima u četvrtak. Pošto nešto ne verujem da ima šanse da Mađarska iznenadi.

A šteta i što su Crnogorci ušli isprepadani u utakmicu sa Španijom, sad teško da mogu da unesu neku neizvesnost u utakmicu. Mada, jasno mi je zašto je Španija možda stavljena (ne)opravdano u drugi plan što se favorita tiče. Mislim da su svi zavarani ovom malo slabijom (po imenima) ekipom koju su poslali na ovo prvenstvo. Ne pamtim kada im je jedna od većih "zvezda" bio bukvalno selektor Skariolo. :D
 
Da, Bosni ce odlucivati mec sa Litvanijom. Iskreno se nadam da ce uspeti da dobiju taj mec i prodju dalje. Inace, vidi se i da im je kratka klupa, nedostaje svezine kljucnim igracima. Ali kako rekoh, nadam se da ce se uspeti da dobiju Litvaniju. Ako im zaustave sut spolja (posto Litvanci od toga zive), onda i te kako imaju sanse.

Crna Gora se nazalost unapred predala protiv Spanije :( Potpuna dominacija Spanije. Svakako, mislim da ce Spanci tek pokazati svoj pravi kvalitet u knock-out fazi i nadalje.
 
Iako sam na pocetku izmedju Karija i Tea bio 60 posto na strani Tea, posle novih dogadjanja - igra koja ima obrazac (na stranu rezultati koji su top) i sramnog ponasanja Teovog brata, tas mi prelazi na selektorovu stranu
 
Videćemo šta će se sve dogoditi do kraja prvenstva ali za sada mi se čini da su i igrači na Pešićevoj strani.

Žao mi je Crne Gore ali nisam očekivao da će oni iznenaditi Špance već sam baš očekivao da će se Španci podići i odigrati silno.

Biće jako zanimljivo gledati Bosnu protiv Litvanije. Biće jako tesno Bosancima jer Litvanci nisu za bacanje.
 
Back
Top