lv Letonija 2023: Sudden Lights - Aijā

Sad kada Sudden lights bude imao najbolju obleku u polufinalu 😍
 
  • Love
Reactions: Mrm
Fotke sa prve probe (Foto: Corinne Cumming / EBU)

62Kp69P.jpg


cR6vwKl.jpg


17iuGWC.jpg


SDudhry.jpg
 
Kao i Norveška, Letonija takođe prenela nastup sa nf na liverpulsku scenu. Ove fotke deluju lepo, a nastup su generalno dobro ocenili, pogotovo Andrejsa koji je sve izveo prilično emotivno.
 
  • Love
Reactions: Mrm
Prava pesma, prava muzika, sa pevačkim elementima, sa interpetacijom.. Nadam se da imaju šanse..
 
Što se nastupa tiče, ovde nikada nije bilo prostora za neko eksperimentisanje. Pesma je takva i prosto nastup je prilagođen istoj. Ovo je od starta na mojoj listi želja za finale, kao i Malta, ali mislim da je realnost drugačija.
 
Proba Sudden Lightsa. Meni je ovo divno :love: . Mislim da ce na TVu da izgleda dobro. Cini mi se da nece biti mnogo sirokih kadrova, vec ce biti zoom na Andrejsu, sto je dobro, kako bi emocija i atmosfera pesme bila sto bolje preneta na gledaoce. Sta god da urade, nije mi bitno,jer planiram da pratim njihov rad i nakon esc, pogotovo ako budu snimali pesme na engleskom u buducnosti.
 
Skroz bezveze. Nadao sam se prosle godine da ce poslati nesto bolje sada ali (za mene) jos jedan neuspeo pokusaj da se bude originalan. Iznenadjenja su uvek moguca ali ne vidim ovo u finalu nikako.
 
Nije loša Letonija muzički ali upali su u prejaku konkurenciju.

Nema za njih F
 
Awww koliko je ovo slatko iliti sto bi se reklo cute :love: Andrejs (6 god.) i Karlis (4 god.) 2004. godine pevaju letonsku verziju pesme My star grupe Brainstorm koja je sa tom pesmom 2000 predstavljala Letoniju na debi nastupu zauzevsi visoko 3 mesto. Zanimljivo da je pesma i nakon esc 2000 ostala hit u Letoniji godinama , nesto poput lane moje kod nas. Brainstorm trenutno ima turneju po Litvaniji , a Sudden Lights je nedavno na jednom koncertu bio specijalni gost. Inace,braca su u vise intervjua navela da im je grupa Brainstorm najveci uzor.
 
Steta sto strofe nisu zanimljivije, a i nastup ne moze da pomogne. Refren je bas dobar i ukoliko prodju dalje, bice mi to prijatno iznenadjenje.
 
Bezveze je što nisu uspeli da prođu sa jako dobrom pesmom, ali zaista je izgledalo nekako prazno i utisak je bio bled. Mislim da bi imali realne šanse da su bili u drugom pf.
 
Trebaju uzeti Aminatu opet jer drugačije očigledno ne ide. Na stranu što je Aija kvalitetna pjesma, ne možeš u godini kad finaliste odlučuje samo televoting očekivati da ovo prođe u finale. Nažalost, ne ide
Želim im da se trgnu dogodine napokon
 
Back
Top