mt Malta 2023: The Busker - Dance (Our Own Party)

meni ovo mlako i šuplje, ne vidim ga u finalu, malta ionako uvek očaj stoji sa televotingom, jedino što je lep mu ide u prilog
 
Razočarenje. Brooke je zaslužila da ide.
Izdvojio bih i:
Nathan
Ryan Hill
Maxine
Svideli su mi se uživo i imali su potencijala. Na kraju krajeva nije bio toliko loših, koliko mi se činilo. Da smanje ludilo sa količinom pesmama i promene koncept biće super. U ovom slučaju se ne bih bunio da menjaju pesmu ako ne i pobednike. Krš
I po meni je Brooke zasluzila da ode. Bila mi je dobra kada sam cuo celu pesmu, ali u pf-u i f-u mi se pocelo sve vise svidjati kako je to iznela. Jeste da mi se ne dopada, sta je obukla, ali ona me je bukvalno matirala. Iako mi nije bila prva opcija, bas sam prizeljkivao da ode i pozeleo bih da napravi dobar rezultat. Meni njeno pevanje za ovu pesmu je mocno. Bravo.
Bravo i za Nathana (mislio sam da se meni jedino dopada njegova pesma). Moja prva zelja, i on mi je bio odlican. Bio je i vokalno siguran.

A sto se tice pobednika The Busker, ne svidja mi se. Pesma mi uopste nije privlacna i nadam se (verujem) da ce Malta pruziti jos jednu sansu sa novom pesmom. Nemam sta da izgubim.
 
Ako misliš na The Busker da menjaju, rekoše već da se samo radi revamp gde će biti minimalnih doterivanja. Neće menjati pesmu.
Mada, oni samo dvaput i menjali i to u godinama kada su se takmičili veliki favoriti (2016. i prošle) nije sad da im je to neka ustaljena praksa.
 
Ako misliš na The Busker da menjaju, rekoše već da se samo radi revamp gde će biti minimalnih doterivanja. Neće menjati pesmu.
Mada, oni samo dvaput i menjali i to u godinama kada su se takmičili veliki favoriti (2016. i prošle) nije sad da im je to neka ustaljena praksa.

Slažem se za menjanje pesama. Da je išao Aidan prošle godine, siguran sam da ne bi menjao
 
Ma, nada umire poslednja dok ne prodje zvanicni rok. Ako su to dva puta uradili, mogli bi i treci put.😁
Sad su mi na 12. mestu/15.
 
Nema poente da menjaju kada je feedback na pesmu od strane javnosti dobar, takođe u težem su pf i jako je rizično eksperimentisati.

Nek menjaju neke druge godine (y)
 
Sta ako mi se svidi, pa onda opet menjaju? Kao prosle godine.
Moram malo misliti na sebe. Da imam sta da slusam na ovogodisnjoj Evroviziji. 🥺
 
Fina pjesmica sa Malte, pametno je što su se odlučili za ''funny entry'' jer njih samo ovako nešto što igra na kartu dopadljivosti i umiljatosti može uvesti u finale, do daljneg da zaborave na raskošne baladetine propraćene kojekakvim skalamerijama na sceni...
Nije mi sada nešto wow i ne znam koliko interesantno ali ima chill vibe koji popravlja raspoloženje, nedostatak je i to što nema nikakve kulminacije i ništa se posebno ne događa kroz pjesmu ali možda će u revamp-u to nadomjestiti.
Moldavija ovo da pošalje imala bi 295 poena na televotingu, međutim u pitanju je mučena Malta koja je prepuštena sama sebi i ni od koga nema sigurne televote poene, mislim da ovo neće biti dovoljno za finale pogotovo što će prvo veče biti jače (da je u drugom bila bi druga priča) i vjerovatniji mi je scenario da prođu kao Letonci prošle godine (čija pjesma mi je bila i moćnija) nego da prođu kao Moldavci u bilo kojoj od svojih saksofon epizoda. I da, simpa mi je ovo što su stavili na scenu Destiny i Iru od kartona, neka ih ostave i za liverpulsku scenu. :D
Da lani nisu promijenili pjesmu mislim da bi Emma bila u finalu (na konto Azerbejdžana), ''Out of sight'' je iskrena i emotivna stvar u kojoj se svako može pronaći i nikada mi neće biti jasno zbog čega su je zamijenili za onaj plastični švedski pjesmuljak kakve štancaju svaki dan k'o na traci i za koji se vidjelo da joj je nametnut, u svakom slučaju bi je žiri puno više podržao da je ostavila prvu a možda i publika... Ali eto barem smo dočekali da i Maltežani najzad prođu bolje kod publike.
 
Za razliku od Malte, Moldavija je pokazala da ume da napravi odlican nastup i da podignu pesmu, pa se tu jos rode glasovi. Bar na mene tako deluju.

A "Out of sight" mi je bila sasvim ok, ali nekako nakon finala mi se pocela bas svidjati. A i taj "lagani" nastup mi je bio fin.

A sto se tice ovogodisnje pesme, voleo bih da osetim taj "chill vibe". Za sada nista, ali mozda bas taj revamp uspe da mi promeni misljenje.
 
Čekaj, ovaj se 'ladno pojavio u revijalnom delu nakon što su ga DSQ? :D

 
Simpatična pesma.Nego čemu im služe Destiny i Ira Losco od kartona?
 
Što se tiče Aidana, mislim da smo pominjali to da je hteo da ih tuži pošto smatra da je dobio dsq. bez razloga tako da je to njegovo pojavljivanje verovatno deo dogovora koji su postigli a pretpostavljam da je verovatno dobio barem mesto na izboru sledeće godine, iako se ne bih iznenadila i da bude interno odabran. :)
 
Ovo je baš super super pozitivna pesmai baš tera na đusku. Napokon Malta da izabere nešto što ne deluje usiljeno
 
Nisam nešto oduševljen, previše sam tih pidžama party feel good pesmica sa saksofonom (što mi samo po sebi nikad nije bilo neki koncept) čuo i video tokom života da bi mi ovo sad imalo ikakvog smisla.
Doduše, uz sve to mi je ipak ajde nešto bolje od one prošlogodišnje I Am What I Am splačine, to mi je bilo i ostalo zabetonirano kao najgora pesma prošle godine lol, ovo ipak zaslužuje malko više od toga.
 
@Petar

Jel ovo i dalje nije na spotify ili sam ja pošandrcao? 🙄
 
Snimaju spot izgleda..

LHxSsDZ.jpg
 
Back
Top