md Moldavija 2024: Natalia Barbu - In the Middle

Moldavija
Anti-Princess je bolji izbor, ali nema šanse da je pošalju i priznaju da su muljali.
 
Moldavija korumpirana drzava? Molim? Pa kako to? U procesu su ulaska u Evropsku Uniju, hahahah. x'D
 
TRM je na svom sajtu objavio da je organizacioni komitet takmičenja odlučio da prednost da takmičaru koji je dobio više poena stručnog žirija, a u skladu sa tačkom 4.9 Uredbe u vezi sa sprovođenjem nacionalnog izbora, donete 17. novembra, koja glasi "U bilo kojoj fazi takmičenja, TRM ima pravo da odluči da li će organizovati i sprovesti sledeću fazu i/ili će na drugi način imenovati predstavnika Republike Moldavije na Pesmi Evrovizije". Dakle, mogli su u suštini nakon glasanja da odluče da pošalju i petoplasiranog i to bi isto bilo u skladu sa tim stavom uredbe. :D

Članovi žirija u finalu bili su:
  • Liviu Ştirbu - kompozitor, narodni umetnik
  • Paul Gamurari - predsednik Saveza kompozitora i muzikologa Republike Moldavije;
  • Elena Stegari - šef odeljenja TRM-a;
  • Aliona Moon - predstavnica Moldavije na Pesmi Evrovizije 2013;
  • Andrei Zapşa - zamenik generalnog direktora za razvoj TRM-a.
Zanimljivo da se Aljona najpre povukla sa izbora kao takmičarka, a potom dospela u žiri.
 
Uvek se utešim kad se setim da ima većih banana od nas.
 
TRM je na svom sajtu objavio da je organizacioni komitet takmičenja odlučio da prednost da takmičaru koji je dobio više poena stručnog žirija, a u skladu sa tačkom 4.9 Uredbe u vezi sa sprovođenjem nacionalnog izbora, donete 17. novembra, koja glasi "U bilo kojoj fazi takmičenja, TRM ima pravo da odluči da li će organizovati i sprovesti sledeću fazu i/ili će na drugi način imenovati predstavnika Republike Moldavije na Pesmi Evrovizije". Dakle, mogli su u suštini nakon glasanja da odluče da pošalju i petoplasiranog i to bi isto bilo u skladu sa tim stavom uredbe. :D

Članovi žirija u finalu bili su:
  • Liviu Ştirbu - kompozitor, narodni umetnik
  • Paul Gamurari - predsednik Saveza kompozitora i muzikologa Republike Moldavije;
  • Elena Stegari - šef odeljenja TRM-a;
  • Aliona Moon - predstavnica Moldavije na Pesmi Evrovizije 2013;
  • Andrei Zapşa - zamenik generalnog direktora za razvoj TRM-a.
Zanimljivo da se Aljona najpre povukla sa izbora kao takmičarka, a potom dospela u žiri.
Tacka 4.9 Uredbe u vezi sa sprovodjenjem nacionalnog izbora :ROFLMAO: jel su to isti clan i tacka po kojima je teta Olja odlucila da ne dozvoli Breskvy da pobedi na pze :ROFLMAO:
Moldavija i Srbija- dve sestrinske pravoslavne banana zemlje
 
Nisam čuo pesme sa izbora, pustih samo Nataliju da čujem malo, i slažem se sa većinom već rečenih konstatcija, ok je, ne preterano zanimljivo, ali ima materijala za provlačenje do finala, i ne treba Moldavce nikad otpisivati kad je stejdžing u pitanju.
 
Nisam čuo pesme sa izbora, pustih samo Nataliju da čujem malo, i slažem se sa većinom već rečenih konstatcija, ok je, ne preterano zanimljivo, ali ima materijala za provlačenje do finala, i ne treba Moldavce nikad otpisivati kad je stejdžing u pitanju.
Ako stejdzing bude bezidejan kao na nf, tesko ce u finale
 
Ma kad su Moldavci na NF inali stejdžinge? 😀 Kao da ne znamo da će do maja nastup dobiti revamp lol to je maltene sigurno koliko i revamp pobednika FiK-a
 
Tacka 4.9 Uredbe u vezi sa sprovodjenjem nacionalnog izbora :ROFLMAO: jel su to isti clan i tacka po kojima je teta Olja odlucila da ne dozvoli Breskvy da pobedi na pze :ROFLMAO:
Moldavija i Srbija- dve sestrinske pravoslavne banana zemlje
Kod nas su tu daleko jasnija pravila, ne možeš poistovećivati.
 
Ma naravno, kod nas su pravila daleko jasnija i preciznija. Ovo je baš slobodna interpretacija, kako im padne na pamet.

Mada smo i mi imali 2023. da na takmičenju učestvuje i pobedi pesma koja nije u skladu sa tada važećim pravilima vezanim za jezik pesme.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Pravila su odredili proizvoljno, jasno kao dan. Sumnjam da će žalba uroditi plodom, iskeširaće Nata i mužić joj još, bez sumnje.

Moldavci su inače jako smorili sa ESC ponavljačima, mislim da ih imaju najviše od svih zemalja učesnica. Zdob si Zdub 3x, Gordienko 2x, Pasha 2x, SunStroke 2x, sad ova drugi put. Mislim stvarno, nije da su SM. 💀
 
Bukvalno nemaju zašto da ponavljaju iste ljude.
 
Ja vas molim da ovo ne poredite sa Fight nikako.
Fight mi je bila najbolja pesma 2007.godine i cak jedna od najboljih pesama, nastupa i vokala svih vremena na Evrovziji, zasluzila je dosta bolji cak plasman od 10.mesta, mada i u finale je usla te godine kao tek 10.mesto jedva pa je super sto je usla u finale makar.

Ove godine zelim Moldaviji ispadanje, zbog nameštaljke ocigledne, inace najjace mi sto Aliona Moon odustala od takmicenja dan posle izlaska spiska, da bi sinoc bila predsednik zirija glasala poslednja i dala 12 poena upravo Nataliji kao i ostalo cetvoro clanova, to mi je bas zapalo u oci, Aliona i Natalija jako jadno postupile..
 
Back
Top