md Moldavija 2024: Natalia Barbu - In the Middle

Moldavija
Pa mislim stvarno... isti ljudi su se ponovili na više od polovine njihovih učešća, tačnije na 11 izdanja od ukupno 20. :D
 
Au, šta je ovo? Nisam pratio moldavski izbor, tako da prvi put čujem pesmu. Engleski left the chat + Srećna nova 2001. Takođe, naslov pesme jemči fore o potencijalnom plasmanu sam po sebi.

Elem, saglasan sam sa forumom da Moldaviju treba otpisivati samo na sopstvenu odgovornost. Iako instinktivno zvuči kao NQ, ne bih se iznenadio da i se i sa ovim uvuku u top 10 kod publike 💀
 
Ne znam kako ali im gotovo ukev uspeva.
Samo ću reći da je ovo odlična stvar ( u smislu esca kao takmičenja) i da će imati sasvim izvesno podasta glasoa uz jedan kvalitetan, adekvatan i specifičan nastup. A znamo da su sposobni za to i da iz ničeg često naprave čak i najbolje scenske finese i efekte.
Jako lepo uklopljen etno i moderan bit. Finale neupitno.
 
Nije mi jasno samo što se ova jadnica nije u potpunosti osigurala i kupila i televoting nego je moralo ispasti ovako.

Šteta je što se EBU ne petlja u nacionalne izbore.
 
Šta je ovo? Aleksandra Perović Moby Dick snimila pesmu za Moldaviju?

Ma šta se cimamo oko Moldavije, idu oni u finale oni su nova stara Rumunija.
 
Odgledah sada nastupe. Pa pored Natalije koja mi je bila favorit, jedino je bilo logično da Valeria ode. Jedina dva izbora sa kojim možda nešto mogu i da urade.
 
Msilim da od govana ne možeš napraviti pitu, pa tako ni od ove pesme prolaznika ma kakav nastup bio, pogotovu ne iz prvog pf

Ranije pesme nisu isto, Suga je bio keči, Trenuletul zabavan, a Soarele si luna jednostavno odlična pesma sa dobrom produkcijom
 
A jbg, volio bih i ja da se Moldavci mogu otpisati tek tako i da nam malo olakšaju situaciju u našem polufinalu u kom ima da bude krvi do koljena ali nažalost oni fakat jesu u stanju da od govana naprave pitu s obzirom da iz svojih skromnih studija a la Palma plus Jagodina TV i nepostojećih nastupa znaju da naprave ludilo na evrovizijskoj sceni kao da se ne radi o istoj pjesmi i izvođaču...

Zanimljiva i pomalo misteriozna je ova numerica a i niko ništa žanrovski slično vjerovatno neće poslati ove godine, ostavlja prostora za neobičan scenski nastup i da glavni fokus bude na njoj i violini, Natalia je veliko ime u Moldaviji i Rumuniji a i da nije, muž joj je neki tajkun koliko sam upućen i iskeširaće joj kupovinu kartica po zemljama iz istog polufinala kao što je Kirkorov sredio Nati Gordienko hahah! 😬

Sve u svemu, ukoliko i prođe dalje u finalu ne mogu zamisliti da se bolje plasira od Paše, ovdje mi je najviše krivo što se dotična vratila sa nečim što je prilično nekonkurentno u odnosu na ''Fight'' koja mi je bila u top 2 te godine, ispred nje samo ''Molitva''.
 
Meni je baš žao Valerie, godinama se trudi i par puta je bila blizu pobjede i sad kad su joj se napokon poklopile kockice desi se Natalia Barbu, njen bogati deda i korumpirana Teleradio Moldova. Baš bih volio da istjera ovo do kraja, iako mi pjesma ništa posebno, al' je trebala biti odabrana.
 
Dobar dan, isfolite?! Kako vam mogu pomoći? :coffee:

DSCF6890.width-1025.jpg
 
@Petar
Da. U principu su rekli da je sve u skladu sa regulativom. Jer bez obzira što u samom konkursu vezanom za glasanje nema reči o tome ko ima prednost u slučaju nerešenog rezultatu u nekom drugom dokumentu stoji da "TRM ima jedinstveno pravo da izabere predstavnika". 😂
 
Back
Top