Offtopic

U EU si barem za istim stolom i kako god sudjeluješ u nečemu. Putin se ponaša kao Hitler. I bojim se da je Ukrajina samo prvi korak. Svi do NATO saveza će ići pod pritisak Rusije. Gruzija i Moldavija su sljedeće.
 
Pa eventualno se još mogu nameračiti na Moldaviju, iako naravno ne daj bože da se to desi. U Gruziji su svoje odradili, Bjelorusija je to što je, sad Ukrajina i to je to. Baltik neće dirati (tu bi se onda izravno umiješala i Poljska i Njemačka prvenstveno što je samo po sebi već dovoljno, a onda i ostali), a ostatak Kavkaza i srednja Azija su ionako ruske marionete
 
Evo, povrh svega, čečenska vojska se mobilizira i spremni su za odlazak u Kijev da se bore na strani države koja ih ne jednom, nego DVAPUT tukla u devedesetima. Što reći više?

Strašno. Te radikalne i krvožedne ruske republičice su zaista plač majke božje. Jad i bijeda
 
Kolko sam razumeo ovo je borba izmedju neduznih civila i vlade s ispranim mozgovima od strane zapada?
 
Ovdje više nema strana Rusija, NATO... Ovdje je sve sada ili dobro ili zlo.. Biti na strani agresora je sramotno, i ravno nekoj dijagnozi. Toliko nevinih ljudi umire u Ukrajini civila, vojnika i naroda koji brani svoje domove, pa čak i te Ruske vojske, ta mladost koja gubi živote radi politike.. Ovo je toliko tužno, mene glava boli, a tek je drugi dan. Ljudi moji 21. vijek, Evropa. Ma kakva Evropa, daleko je to do civilizacije, očito.
Nadam se da se neće nastaviti u Moldaviji, na Baltiku, a ne vidim što će ga spriječiti ako opustoši Ukrajinu uskoro, nažalost.
 
Nadam se da se neće nastaviti u Moldaviji, na Baltiku, a ne vidim što će ga spriječiti ako opustoši Ukrajinu uskoro, nažalost.
Ovo je zaista jezivo, ali apsolutno tačno...🙁
Baltik teško zato što je u NATO-u, ali zato Moldavija i Gruzija... ko zna.
 
Ja ne vidim zašto bi išao dalje od Ukrajine, koliko sam shvatio Putin ima problem samo sa Ukrajinom i to je to, nekako mi je to toliko nerealno da bi napao i ostale zemlje, mada nisam ni ovo očekivao tako da ono... uglavnom žao mi je naroda, ovaj svijet je lud već dobrih 5-6 godina, a zadnje 2 godine su bile kulminacije toga
 
Baš me zanima šta će Vučić da odluči.Mada mislim šta god odluči da gubi izbore.

Takođe šteta je i u Crnoj Gori što nisu uspjeli da maknu Đukanovića za ovih godinu i nešto dana.Sad se bohim da DF i ostali neće imati šansu da ponovo budu na vlasti.
 
Meni je šokantno da je Srbija, jedina uz Bjelorusiju, europska zemlja koja nije osudila napad na Ukrajinu. I da vaše novine pišu da je Ukrajina napala Rusiju. U kojem svemiru oni žive??

Josipa, EU i NATO imaju zavezane ruke i ne mogu ući u Ukrajinu jer to znači 3. svjetski rat i nuklearni napad s obje strane. S druge strane, mislim da će crvena linija u Europi biti točno gdje EU završava. Baltičke zemlje, Poljska, Mađarska, Rumunjska.

Najelegantniji izlazak iz ovoga sranj* za Ukrajinu bi bilo da potpišu potpunu neutralnost kao što su Finska i Švicarska te da se vrate odmetnute pokrajine. Krim je naravno u potpunosti izgubljen.
 
U slučaju Srbije malo je nezgodna situacija. Srbiji treba podrška Rusije u savetu bezbednosti UN vezano za Kosovo, a sa druge strane ako ne osudi napad, ostaje jedina u Evropi koja to nije učinila. Tako da ne valja u svakom slučaju. I sad Vođa vaga šta mu je činiti.
Novine u Srbiji, one režimske, pišu ono što im se naredi. Da sutra Vučić izađe sa stavom protiv Rusije, odmah bi te novine promenile priču.
 
Strašno mi je koliko gadnih komentara vidim kod nas, koliko se ljudi slade ovim što se dešava, bolesno bukvalno... Nadam se samo da će ovo proći što pre i da će što manje naroda nastradati. Sve u svemu, Rusija i dalje nema opravdan razlog za ovo, ne postoji opravdan razlog, a plašim se da Ukrajina neće biti kraj. Ne mogu da verujem da kao ljudska rasa ništa nismo naučili iz prošlosti.
 
Svi pisu da je Rusija napala Ukrajinu. Nisam nasao nigde gde je napisano obrnuto.

E sad zasto nije osudjeno? Zato sto nasiu politicari sede na dve stolice. Razlog: ni Rusija ni Ukrajina ne priznaju tzv. Kosovo.
 
Pa dobro nisu svi srpski mediji,ali ima ih.Pa ima Srba koji su za Rusiju šta god oni radili.Isto kao što ima i ostalih naroda koji su za NATO što god oni radili.

Sad vidim da je vlada Srbije navodno odlučila da ne osudi Rusiju.
 
Josipa, EU i NATO imaju zavezane ruke i ne mogu ući u Ukrajinu jer to znači 3. svjetski rat i nuklearni napad s obje strane. S druge strane, mislim da će crvena linija u Europi biti točno gdje EU završava. Baltičke zemlje, Poljska, Mađarska, Rumunjska.
Znam ali koliko će naroda da umre dok Putin ne ostvari svoje političke ciljeve? (kao što sam rekla sumnjam da će ostati na Ukrajini, jer sam izgovor za agresiju na Ukrajinu 'da očisti je od nacista lol' smiješan i tragičan.
 
Back
Top