Sanja Vučić

To je ono što i meni smeta. Nemam ja problem ni sa folkom, ni sa komercijalom, ali ovde više nema Sanje. Da čujem na radiju pesmu nikada je ne bih povezao sa Sanjom.
 
Pa to što je snimila, to se danas sluša, a s obzirom da joj je prvi solo album, logično je da će akcenat staviti na ono što je isplativo i od čega može da živi. Šta je za vas Sanja, kako se sa njom povezujete i šta vas najviše asocira na nju kada jedva i da je imala solo fazu? Ono što je snimala sa ZAA očigledno nije dovoljno slušano kod nas, pomerila se od Hurricane stila taman koliko je potrebno da se razlikuje, a opet snimila komercijalnu muziku i to je to. Možda kada dođe na nivo popularnosti da nije bitno šta snima, a da će opet biti slušano, snimi i nešto gde bi se više osetio njen lični pečat, mada je malo i nejasno šta bi to bilo jer se snalazi u raznim žanrovima.​
 
Đerdan i Hanuma, a naročito ova druga, je ono što očekujem od Sanje. Dakle spoj tradicionalnog i modernog. A ne da zvuči kao Prijovićka.
 
Neko je nazvao ovde njen žanr dok je bila na početku solo karijere, mislim da je Stole, "urbani turbo folk" i to joj je stvarno stajalo, u tu grupu bih i svrstao 2 spomenute pesme.
 
Hanuma je snimljena za "Južni vetar" i prilagođena filmskoj industriji, dok se u diskaćima verovatno sluša više ovo što je sad snimila, bez obzira što je i meni Hanuma super.
 
Miloše, znamo i mi da je snimila komercijalno da bi zaradila za 'leba. Al' to ne znači da ne možemo da kažemo da nam se ne sviđa to što je snimila lol
 
Sad mi se sviđa i Đene Đene... još nekoliko puta ako preslušam album sve će mi postati Guilty pleasure. 🥰
 
Miloše, znamo i mi da je snimila komercijalno da bi zaradila za 'leba. Al' to ne znači da ne možemo da kažemo da nam se ne sviđa to što je snimila lol

Pa niko ti nije rekao da ne možeš da kažeš. I ja bih nešto drugačije, ali i ovo mi je dobro i razumem zašto tako zvuči. Nekad se čini da pojedinci viču kako su razočarani jer im neko nije ispunio određena očekivanja, a suštinski su im pesme možda i bolje od nečijih za koje će reći da su ok jer eto kod njih nisu imali ta očekivanja.
 
Sve su pesme dobre, mozda je previše izgubila sebe u želji da album prodje maksimalno dobro, ali mi deluje da nema hita ni blizu kao Omadjijan
 
Ali peva - ubija, za razliku od Edite kojoj ne znam šta se desilo, kakvo je ono prenemaganje, jaukanje, fejk promuklost, ah kako je lepo pevala u TLZP 🙏. Poslednja pesma gde mi je ok zvučala je duet sa Tropiko bendom.
 
Pa niko ti nije rekao da ne možeš da kažeš. I ja bih nešto drugačije, ali i ovo mi je dobro i razumem zašto tako zvuči. Nekad se čini da pojedinci viču kako su razočarani jer im neko nije ispunio određena očekivanja, a suštinski su im pesme možda i bolje od nečijih za koje će reći da su ok jer eto kod njih nisu imali ta očekivanja.
Pa sve je do očekivanja. :D Ti si možda imao drugačija očekivanja, pa su ti ispunjena.
 
Ali peva - ubija, za razliku od Edite kojoj ne znam šta se desilo, kakvo je ono prenemaganje, jaukanje, fejk promuklost, ah kako je lepo pevala u TLZP 🙏. Poslednja pesma gde mi je ok zvučala je duet sa Tropiko bendom.
Zašto spuštati jednu da bi drugu uzdigli?

Kako god pevala Edita, opet je dosledna sebi i ne menja se previše kako bi kupila publiku.
 
Slušali smo Editu uživo na Slušamo FSC, dobro je zvučala. 😳
 
Voleo bih da Edita peva kao što je ranije - ipak je pohađala muzičku školu Aleksandre Radović. Prihvatam da se i ovaj manir dopada ljudima, meni ne.
 
Ja volim kod Edite što se ne plaši da izbaci muziku koja možda neće najbolje proći kod publike, zato mi je možda i omiljena domaća pevačica, a opet uspe da kombinuje taj njen zvuk sa komercijalom. Na albumu Ljuštura joj je verovatno i jedina prava komercijalna pesma.


Plavi mi je jedna od najboljih pesama ove godine, u svakom smislu. Volim sve što je artsy i to bukvalno opisuje pola njene diskografije.

A što se glasa tiče, možda su ljudi navikli na njen stari dublji glas, ali to nije bio njen pravi glas jer je imala problema i morala je da operiše glasne žice.
 
Kod Edite je još izraženije, sve pesme sa albuma je otpevala na sličan način, jeste da se vokal razlikuje od nekih drugih, ali je nekako i agresivan, meni više ne prija nego što prija, ali ima finih pesama.
 
Back
Top