Sanja Vučić

Sanja po 8283828373. put pronađena bez ukusa.
Ne znam šta je tačno radila od estetskih korekcija, ali posle njih mi se čini da joj ovaj rege stil ipak bolje stoji od stila skroz našminkane pevaljke...

Izgleda malo prirodnije...
(Inače u poslednje vreme deluje malo jeftino 😭)
 
Ali kad vidim da na promo materijalu napišu "DJ" umesto "Đ". I još devojka koja je filolog po obrazovanju. Tuga.
 
Neki fontovi nemaju Đ - možda zbog toga. Inače ja imam Đ u prezimenu. U matičnoj knjizi mi stoji DJ, u ličnoj karti mi piše Đ na ćirilici, u pasošu DJ, nemam para to da menjam, neki su mi rekli da mogu da me kazne zbog toga. Ako dođe do toga tražiću da me strpaju u zatvor jer nemam para da platim. 🙏
 
Neki fontovi nemaju Đ - možda zbog toga. Inače ja imam Đ u prezimenu. U matičnoj knjizi mi stoji DJ, u ličnoj karti mi piše Đ na ćirilici, u pasošu DJ, nemam para to da menjam, neki su mi rekli da mogu da me kazne zbog toga. Ako dođe do toga tražiću da me strpaju u zatvor jer nemam para da platim. 🙏
Pa uglavnom za pasoše ti daju opciju da biraš da li hoćeš DJ ili Đ zato što je dokument za putovanje, a u matičnoj bi trebalo da bude Đ.

Pretpostavljam da nisu imali Đ za taj font, ali to nije izgovor. Može da se napiše D i da se docrta ta linija i bude Đ. Svako ko koristi neki program za obradu slika zna kako to da odradi.
 
I kod mene je sličan problem kod slova Đ, još ih imam 2 u imenu. :ROFLMAO:
 
@MilanB a ovo za kažnjavanje? Meni je tako pogrešno upisano na rođenju, i u svim ostalim dokumentima mi stoji Đ, ne mogu da menjam sad i diplome i šta sve ne. :eek:
 
Ne verujem da mogu da te kazne. Nisi se sam tako upisao, tako da je odgovornost državnog službenika koji je napravio grešku.
 
Ja sam zamalo popio 'kaznu' od 150 evra na aerodromu jednom i od jedne avio kompanije jer sam na karti napisao Djordje a u pasošu sam Đorđe, odnosno po alfabetu Dorde te je tako, po riječima gospođe koja je pregledala karte i pasoše, ispalo kao da sam upisao potpuno novo ime koje ima još 2 slova (tj. J dva puta). Od tada apsolutno svuda u inostranstvu na tim kartama i papirima pišem Dorde, a u Grčkoj sam tokom 6 i po mjeseci života svuda upisivan kao Dorde.
Što je ok, jer ajde, neko ko ima Š ili Ž u imenu/prezimenu, isto tako piše S ili Z po engleski, a ne Sh, Zh.

Elem, očekujem odličan album iako i meni smeta to Dj*

*upisao djordje na Insti
 
A recimo ovde mi u nedostaku ć i đ pišu Djordje i prezime sa c na kraju, Dorde je samo za van ovog područja 😂

Meni je najjače kad vidim Djoković kod naših.. ako imaš Ć, sigurno da imaš i Đ, ali ušlo je u naviku ljudima davno. Gomila Španaca i stranaca se zbunila kad je na Dejvis kupu Novaku na duksu pisalo Đoković, kao pogrešno je napisano / zašto je tako napisano, zar on nije DJokoviC, pa smo im objašnjavali u komentarima 😄
 
Ako svi mediji na međunarodnom nivou mogu da koriste gomilu posebnih slova iz islandskog, švedskog, nemačkog i drugih jezika, zašto je problem sa našim đ, ž, č, ć....
 
Back
Top