rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Neki retard iz Holandije brze bolje napisao kako mu je tesko da prijateljima objasni kako je esc ozbiljan festival, i onda se pojavila pesma o kosi Megan Markl pa mu je jos teze 🙄
Evo ga dobili smo novu verziju 'kako svojoj djeci da objasnim dve tete zagrljene' itd.

I ne bih da pravim žrtvu od nas (ne samo nas Srba nego cijele Istočne Evrope), ali svaki put od ljudi sa zapada stiže gomila tvitova i komentara u kojima se ponižavaju predstavnici iz ovog dijela, svi se 'trude previše haha', 'Beyonce wannabes' i Hurricane i Natalia a i Anxhela, stiže 'treš iz IE' i tako dalje, Slovenija 2019. je imala 'dve psihopate' po riječima jedne britanske voditeljke... ali kad je njihovo, onda je kvalitet.
 
Neki retard iz Holandije brze bolje napisao kako mu je tesko da prijateljima objasni kako je esc ozbiljan festival, i onda se pojavila pesma o kosi Megan Markl pa mu je jos teze 🙄
Takvih komentara će biti mnogo.
Jedan je razlog što ne mogu svi biti intelektualno „dobro situirani”, niti istog senzibiliteta. A drugi, mnogo prisutniju u svetu ESC fanova, je taj što je „duhovitost” koja se svodi na bitchy komentare prosto u trendu. Jeftini poenčići i jeftini lajkovi.
 
Evo vam i ostali trending:

Austria #1
Bosna i Hercegovina #1
Hrvatska #1
Crna Gora #1
Severna Makedonija #1
Srbija #1
Slovenija #2
Norveška #2
Švedska #8
Švajcarska #9
Nemačka #13
 
Ja se ne sjećam da li je LL nastup bio #1 u Austriji? Znam da je Tuturutu bila #1 i da su mediji austrijski pisali o tom fenomenu da pjesma iz Srbije bude prva, a ne znam da li je uspio njihov nastup da to dostigne isto.

Ovo je do sad ubjedljivo najbolji 'odjek' koji je srpska pjesma imala u proteklih 10 godina nakon objave sigurno, čak i jače nego Hurricane sa HLV i LL.
 
Ovo bi osim dijaspore zaista moglo privući određene ljude u Skandinaviji i na Baltiku da glasaju, podseća na stil koji je popularan tamo..

Već neki porede sa Islandom lani, videćemo..
 
Inače, znam da je iTunes nikakvo mjerilo jer je u većini zemalja dovoljno da prodaš 2 kopije pjesme i upašćeš u top 100, ali pjesma je bila u top 60 u Danskoj jutros, top 30 u Izraelu, sad u Irskoj i Norveškoj oko 70. mjesta, Sara 98. tamo isto.

Nije neki podatak, ali naše pjesme mnoge nisu ni nakon učešća u finalu uspjele da dođu do toga...
 
Poslao mi poznanik iz Norveške, naš čovek, skrinšot i kaže da nema pojma kako se ovo desilo jer tamo nema ni blizu dovoljno Srba da pesma ovoliko visoko ode u trending.
 

Attachments

  • 20220306_231914.jpg
    20220306_231914.jpg
    172.4 KB · Views: 28
Poslao mi poznanik iz Norveške, naš čovek, skrinšot i kaže da nema pojma kako se ovo desilo jer tamo nema ni blizu dovoljno Srba da pesma ovoliko visoko ode u trending.
Znaš kako, na prethodnom referendumu u Januaru za glasanje iz inozemstva nisu bila otvorena biračka mesta u mnogim našim konzulatima Nemačke koja će biti na izborima svakako (potrebno minimum 100 prijavljenih birača kako bi se otvorilo biračko mesto u konzulatu ili ambasadi), a bilo je otvoreno u ambasadi u Oslu, izgleda da sve više naših ljudi odlazi upravo u Norvešku..
 
U svakom slučaju, i da su većina naši ljudi koji su gledali, znači da su angažovani i nadam se da će biti spremni da glasaju u finalu :D
 
E sigurno je to, a nisu Norvežani gledali.
 
Ma neću da advokatišem za Konstraktu kao što to ovde neki rade za naše predstavnike svake godine. Sve ste u pravu, u Norveškoj se formira nova Republika Srpska.
 
Ja radim u ministarstvu baš to oko glasanja u inozemstvu., tako da znam to. :)
A radio sam i na ispomoći u našem konzulatu u Štutgartu gotovo dve godine... :)
 
Back
Top