rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

To sa proporcionalnim odnosom poena za televoting je ok. Ali u tom slučaju nikako 20 glasova sa jednog broja zato što bi to još više uticalo na kupovinu kartica i samim tim davalo prednost većim imenima. Maksimum 5 i to je to. Ako ti je pesma stvarno popularna - izdvojićeš se.
 
Ja sam protiv internacionalnog žirija prevashodno zato što smatram da nekog stranca uopšte nije briga ko će predstavljati Srbiju. Može i da dodeli poene nasumično i kaže - to je moje mišljenje.
Mnogo bi bolje bilo da se aktuelni žiri poveća i da osobe u njemu budu različite - i kompozitori metuzalemi, i mlađi popularni izvođači, i fanovi, i novinari... tek tada bi se stvorila realnija slika.
 
Ma nije kalkulisala. Nije joj se svidela Konstrakta, a sada joj glupo da prizna. Uz to je verovatno i očekivala da će publika iskulirati ICS i da će ona biti taj član žirija koji oseća puls naroda. Mnogi su bili ubeđeni da glas publike glatko dobijaju Zorja, Lukas, Sara i Angelina. Htela je da bude u trendu, a to bi i sada pa uskače u vagon Konstrakta Ekspresa.
Pricamo o osobi koja je ovde Srpkinja a kada predje u Hrvatsku postane Hrvatica.

Uvlaci se u dupe svima.
 
@Petar Ma dobro niko ne kaže da je trendovanje SAMO i jedino zbog dijaspore, al uglavnom ga inicijalno povuče dovoljno velika dijaspora gde je ima (dakle bukvalno u svim zemljama gde sad ICS trenduje osim možda u Italiji), a naravno da se posle i u još većem broju nakače i drugi ljudi po tim zemljama, neki smo upravo i pohvalili dijasporu jer je katalizator, a ne jedini razlog.
 
Bilo koji sistem funkcioniše na neki način. Problem može biti ako "sutra" neko dobije 100.000 glasova, a drugplasirani 5.000, i taj pobednik publike ne ode na Evroviziju jer je recimo bio treći kod žirija. Generalno postoji bojazan da bi tim sistemom profitirali popularni pevači, jer nam mentalitet takav, mada sad se ispostavilo da nam se menja svest i da je moguće da neko iskoči poput Konstrakte, mada više je ovo izuzetak nego pravilo, odnosno neko mora biti baš poseban i upečatljiv.
Zato ovaj sistem mora da se menja. Nikako ne moze ea bude isto 40000 glasova i 5 tamo nekih strucnjaka.
Prekinite da pravdate trendovanje dijasporom, zašto onda LL nije bila u top 10 u Italiji i prva u Norveškoj
E ali bukvalno. Ako i kazemo da je to sve dijaspora onda to samo znaci da ljude vise interesuje ICS nego LL
 
Pa nije isključila ništa iz prostog razloga što tek treba da sednu i čuju ideje Konstrakte i njenog tima, pa da vide šta će i kako će. Možda bi neki tekst išao na ekranima, smisliće se već nešto.
 
Pa da ali nista nije zatvoreno. Cini se da ima nekih ideja ali nece javno o tome. Rekla je da ce se svi angazovati da smisle kako da prezentuju tu pesmu na sceni.
 
Moraju da to doooobro sve razrade bez žurbe... Jel postoji neki rok kada moraju da kažu tačno kakav će biti nastup ljudima iz organizacije Evrovizije?
 
Jedino što me plaši ove godine je da nećemo imati upotpunjen doživljaj odlaska, priprema i boravka na Evroviziji iz perspektive izvođača kao sa HCN jer se Konstrakta na eksponira niti preterano koristi društvene mreže.
Plašim se koliko možemo uticati na nju u smislu da čuje mišljenje domaćih fanova i da možda eventualno nešto prilagodi.
 
Jedino što me plaši ove godine je da nećemo imati upotpunjen doživljaj odlaska, priprema i boravka na Evroviziji iz perspektive izvođača kao sa HCN jer se Konstrakta na eksponira niti preterano koristi društvene mreže.
Plašim se koliko možemo uticati na nju u smislu da čuje mišljenje domaćih fanova i da možda eventualno nešto prilagodi.
Uf da... Koliko je bilo prezabavno gledati njih 3 šta sve tamo rade, od pada Ivane Boom na prvoj probi do intervjua sa Niki, toliko mislim da će ove godine biti dosta sve zatvorenije i pomalo uštogljeno
 
Back
Top