rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

I ja mislim da naravno da sada ne moraju uživo prateći, ali da su se tako odlučili. Verovatno jer nisu sad nešto zahtevne te deonice za prateće, niti se oni kreću po sceni nešto pa da je nužno. A moguće je (nemam pojma, razmišljam naglas, tako mi se čini) i da žiri na ESC više ceni kada nema ili bar kad ima što manje nasnimljenih vokala, a ova pesma to može da iznese.
 
Pa bez obzira da li moraju ili ne, mislim da je bolje da za ovu pesmu prateci vokali idu uzivo. Mislim da ce zvucati mocnije.

Neda Ukraden se uključila u program, rekla da joj se sviđa Konstrakta, i da je ona zaslužila 12 ali da je videla da će joj drugi člaanovi žirija dati dosta (pošto međusobno komuniciraju jer sede u istoj prostoriji za vreme glasanja) i publika, pa da joj nije potrebno, te je ostavila bez poena a dala nekim drugima. Malo čudno obrazloženje. :whistle:
Meni ova izjava zvuci skandalozno. Koja je onda poenta 5 clanova zirija kada oni medjusobno komuniciraju i montiraju glasove da bi se odredilo ko ce biti prvi, drugi, treci... i jos otkud je znala da ce joj publika dati dosta? Zar ziri ne glasa pre rezultata publike?
 
i jos otkud je znala da ce je publika dati dosta? Zar ziri ne glasa pre rezultata publike?
Pa u smislu da je bila ubeđena, a ne da je zaista znala. Da, žiri glasa na popodnevnoj generalnoj probi.

Pitao posle voditelj Oliveru kako to da članovi međusobno pričaju, kaže to je zato što oni sede zajedno u istoj prostoriji i gledaju, pa prokomentarišu naglas, ali da svako nezavisno boduje. Ipak, očigledno da to komentarisanje naglas utiče na poene, pa onda ne čudi što su svi dali nule Borisu i Igoru u polufinalu, jer očigledno im tu nešto nije štimalo itd. Ali to nije ništa novo niti samo kod nas, tako je uglavnom svuda po Evropi, i tokom glasanja na ESC-u.​
 
Bome, Neda bolje da je rekla nisam dala Konstrakti poene jer mi je pjesma sranje nego ovo što je rekla. Ali ajde, u jednoj rečenici je dokazala sav besmisao eurovizijskih žirija
 
Interesantna izvedba, Konstrakta veoma neobična. Pjesma je zarazna i mislim da će se dosta dugo (bar kod nas) održati po tom pitanju, a svakako najviše dio "biti zdrava..." 👏. Moj favorit je bila Zorja, te ne mogu reći da sam osupnut sa Konstraktom. Sve o unikatu stoji, ali još uvijek mi nije "predobra". Za sada na mjestu br. 11 kod mene.

Veoma mi je interesantno pri gledanju reakcija na pjesmu, gdje se svi pitaju koja je tajna u svemu što izvodi na sceni i u samom tekstu, a sa druge strane veoma mi je drago što je nama razumljivo. 😁
 
Malo se Neda posipa pepelom, za čim nema potrebe. Sasvim je OK da ti se pesma uopšte ne sviđa. Voleo bih da nije osetila potrebu da se pravda (pogotovo ne ovako nevešto).
Jeste se malo stvorila atmosfera da ako ti se ne dopada pesma ispadaš glup u društvu. To mi se ne sviđa. Meni je naša pesma ove godine vrhunska u svakom smislu, ali poštujem i potpuno suprotni stav. Zapravo me raduje da pesma izaziva tako jasno definisane stavove kod slušalaca. Najgora je opcija da opet budemo fini i mlaki.
 
Stoji to da trenduje gde ima dosta naših, ali neretko se radi o zemljama sa velikim brojem stanovnika pa nije lako ući u trend.
 
Ovo je prilican uspeh. Nasih ima u Italiji, ali mislim je to mali broj da bi se nesto izguralo u trending.
Mislim da ovaj put nasa pesma nije privukla paznju iskljucivo dijaspore, vec je zaintrigirala i ljude koji srpski ne govore. Moze Konstrakta da napravi ozbiljan rezultat na ESC-u, ali, naravno, moze da bude i nas najslabiji u istoriji.
 
Last edited:
Sigurno je da niko drugi sa PZE ne bi izazvao ovoliko pažnje. Pa ovo je najzapaženiji srpski predstavnik možda ikad. I to ne samo kod naroda, nego i kod dosta poznatih pjevača sam vidio. Evo sad sam vidio da je Cebe podijelila na stori
 
A sta bi bilo da je Nedino kalkulisanje slucajno uticalo na konacni rezultat...

Mada ono, bukvalno mozda da ocekujem i internacionalni ziri dogodine kako je krenulo
 
Ne bih ja uvodio internacionalni žiri. Ne treba pesmu da nam biraju stranci. Eventualno ako bi se uvodilo, da im se da neki manji udeo, maksimalno do 20%. Radije bih povećao broj članova žirija na 10 i uveo proporcionalni sistem.
 
A sta bi bilo da je Nedino kalkulisanje slucajno uticalo na konacni rezultat...

Mada ono, bukvalno mozda da ocekujem i internacionalni ziri dogodine kako je krenulo
Pa ja sam odmah pomislio da je ovo namjerno napravila da izjednači Saru i Konstraktu jer je vidjela kako su drugi prije. Nema mi to smisla, kao da su zvezde granda pa će Saša Popović odlučiti ko će u sljedeći krug 😄
 
Back
Top