rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

Pa valjda ne vire jedni drugima baš u listiće, a njih predaju notaru ranije. Ne može smisliti glasove u trenutku kada hoće da ih saopšti.
 
Pa to, jos me ova idiotska izjava podseca na pokojnog Sanju Ilica kad je rekao dan pre ESC-a 2019. kako ce Srbija glasati za Crnu Goru
 
Ma verovatno su se i dogovorili jer su kontali biće svakako providno što svi forsiramo Konstraktu, al ovu trojicu svakako niko nigde i ne gleda, od Une se takvo glasanje i očekivalo, a Neda sutra mora pred narod i svoju bumersku publiku da izađe, pa joj je super promo da da 12 favoritu old skul Srbije i ispadne neukaljana kao. I svima super. Al da je retardirano jeste.
 
Pa ja verujem da su se dogovorili da prva tri mesta budu Sara, Zorja i Konstrakta... tesko da je eto sasvim slucajno na kraju ispalo da isti broj poena imaju Sara i Konstrakta, ali zbog vise 12 Konstrakta je prva.
Ne dopada mi se sve to... sada smo dobro prosli sto se tice glasova zirija, ali neki naredni put - ko zna....
 
Ma sumnjam da će RTS menjati taj sistem žiriranja skorije, to im je taman da uvek odrade šta treba, a da sve izgleda pitko za srpske uslove. Bukvalno im je Una vrhunac utiska savremenosti u žiriju.
 
Ma nije kalkulisala. Nije joj se svidela Konstrakta, a sada joj glupo da prizna. Uz to je verovatno i očekivala da će publika iskulirati ICS i da će ona biti taj član žirija koji oseća puls naroda. Mnogi su bili ubeđeni da glas publike glatko dobijaju Zorja, Lukas, Sara i Angelina. Htela je da bude u trendu, a to bi i sada pa uskače u vagon Konstrakta Ekspresa.
 
Neda Ukraden se uključila u program, rekla da joj se sviđa Konstrakta, i da je ona zaslužila 12 ali da je videla da će joj drugi člaanovi žirija dati dosta (pošto međusobno komuniciraju jer sede u istoj prostoriji za vreme glasanja) i publika, pa da joj nije potrebno, te je ostavila bez poena a dala nekim drugima. Malo čudno obrazloženje. :whistle:

Jao Nede što se izvlači.
 
Pa dobro nije greh ako joj se nije svidela pesma, a i da se pere. Sve je to legitimno.
 
Sigurno je da niko drugi sa PZE ne bi izazvao ovoliko pažnje. Pa ovo je najzapaženiji srpski predstavnik možda ikad. I to ne samo kod naroda, nego i kod dosta poznatih pjevača sam vidio. Evo sad sam vidio da je Cebe podijelila na stori
Cultural reset kazem ja.
 
Ne bih ja uvodio internacionalni žiri. Ne treba pesmu da nam biraju stranci. Eventualno ako bi se uvodilo, da im se da neki manji udeo, maksimalno do 20%. Radije bih povećao broj članova žirija na 10 i uveo proporcionalni sistem.
Ma realno sto ista menjati kad ovaj sistem funkcionise.
 
A posebno internacionalni žiri - NE, NIKAKO. I da menjaju nešto, manje zlo je da one demoscopic fore ubace kao neke zemlje, ali i to mislim da ne treba uopšte, a kamoli internacionalni.
 
Žiri je i uveden da bi se napravio taj neki balans, a to se i postiže nekim dogovorom između članova istog. A ne da jedna osoba odlučuje šta i kako će biti. Naravno da su znali kako je ko glasao i zato je Neda sa svojim glasovima sve prebacila na publiku, biće kako narod kaže. I bi tako
 
Možda ne bi bilo loše napraviti slično kako je na Dori (jedna od rijetkih stvari koja je na našem NF-u zaista odlično napravljena) - da žiri čini nekoliko regija, evo vidim da imate primjerice tzv. statističke regije, i u svaku se stavi po 3-4-5 člana i odmah to ima malo veću težinu. Nema mi gore stvari nego kad na nekom NF-u glas petoro ljudi vrijedi isto kao i nekoliko desetaka tisuća glasača (ma koliko god da žiri činili neki stručnjaci, a vidimo da se ponašaju na svakojake načine, samo ne stručno).
 
Da,ali trebala je reći nije mi se svidila pjesma i doviđenja.Mislim ajde da joj je dala neki bod.To bi isto bilo da je Bebi Dol 2007. rekla da je dala Mariji samo 4 boda zato što je znala da će pobjediti.
 
Ma realno sto ista menjati kad ovaj sistem funkcionise.
Bilo koji sistem funkcioniše na neki način. Problem može biti ako "sutra" neko dobije 100.000 glasova, a drugplasirani 5.000, i taj pobednik publike ne ode na Evroviziju jer je recimo bio treći kod žirija. Generalno postoji bojazan da bi tim sistemom profitirali popularni pevači, jer nam mentalitet takav, mada sad se ispostavilo da nam se menja svest i da je moguće da neko iskoči poput Konstrakte, mada više je ovo izuzetak nego pravilo, odnosno neko mora biti baš poseban i upečatljiv.
 
Nije isključeno da se Neda nagledala Zvezda Granda pa prosto smatra da je "nisam glasala za tebe jer su svi ostali glasali pa sam kapirala da ti nije trebalo" skroz kul i neproblematično obrazloženje glasanja.
 
Evo kako je dala sebi umjetničko ime:


Ah. Već sam i zaboravila. Sa jedne strane, nešto sam mnogo brojala slogove, stihove i pravila neke nove reči, konstruisala, to mi je bilo interesantno. To više ne radim. A sa druge, u to vreme sam studirala arhitekturu i na predmetu Istorija umetnosti, koji je predavao profesor Šuvaković, pričalo se o konstruktima, pre svega društvenim. Pa sam ceo svet i sve fenomene gledala kao konstrukt. I sebe, i pesme. Eto, nema misterije — rekla je Ana svojevremeno za 42magazin.
 
Back
Top