Tenis

Hahah nisi jedini. Doduse, ja sam igrao hendikep gemove, tako da je mogao teoretski da izgubi, a da pogodim.

A da bude interesantnije, italijanka me na prvom mecu drugog tiketa vec srusila. :cautious:
 
Kako vam deluje Novak za sada u ova 2 meca na Rolan Garosu .
 
Meni nekako promenljivo. Ne uliva mi veliku nadu da ce osvojiti RG. Zavisice i od toga da li ce imati problema sa rukom. Mada u sustini ove godine nizakoga ne mogu reci da je favorit. Ima tu najmanje 6-7 tenisera sa podjednakim sansama. Siner, Alkaraz, Zverev, Cicipas, Medvedev...
 
Ja čak imam mišljenje da Alkaraz večeras može izgubiti.

Tako da ove godine mi niko nije ubedljiv. Samo Siner i Tsitipas ali videćemo koliko daleko će oni dogurati.

Novak zna da igra grend slemove pa videćemo da li može doći do neke dobre forme ili ne. Mislim da je sve u glavi. Ne možeš preko noći zaboraviti da igraš tenis :D.
 
Menjam Đokovićevo ispadanje na RG i svakom narednom ove god, u zamenu za pobedu na Olimpijskim igrama koje mu fale 👌🏻
 
Ja bih radije da Novak uzme još jedan Slem, bilo koji, pre penzije, nego olimpijsko zlato 🤷🏼

Olimpijski turnir ipak nije toliko bitan u tenisu i nema neku tradiciju.

Inače, Siner će biti #1 ukoliko Novak ne pobedi na Rolan Garosu, što mi je baš bzvz. Dobar je momak, ali mi se uopšte ne dopada njegov robotski tenis i ima ličnost i harizmu hladne ovsene kaše.
 
Morao sam da odgledam taj zavrsetak da vidim kako je Iga pobedila, jer na poslu sam zadnji put video da je bilo 5:2 za Osaku u 3. setu. Ona ako ovako nastavi i posluzi je zdravlje i kako stvari stoje u zenskom tenisu, mogla bi bukvalno da stigne to 400. nedelje pre napunjenih 30 godina (upravo danas je napunila 23), a trenutno je na broju 105.
Osaka je imala 4-1 i prazan teren na brejk loptu za 5-1, ali je promašila bekhend. Kasnije je na 5-2 imala 30-0, pa na 5-3 meč loptu, pa na 5-4 je bilo 40-40.

Inače, obožavam Igu, ali ovo za 400 nedelja na prvom mestu je preterivanje. Dobra je teniserka i definitivno najbolja iz ove generacije, ali jednostavno ne vidim kako može da stigne do visina Štefi Graf i Serene. Vrlo je disciplinovana i motivisana + je sjajan atleta/ sportista, pa ima prirodnu prednost, ali tenis joj jednostavno nije toliko dobar da osvoji 10+ Slemova. Previše ima rupa u igri (nestabilan forhend, slab servis, nedovoljno raznovrsnosti, slaba je na mreži, itd). Osim toga, ni tehnika joj nije sjajna i potpuno joj se raspadne igra pod pritiskom. Već sada kada je u prajmu i najboljim godinama se muči u 2. i 3. kolima Slemova iako izgleda kao Bog na ostalim turnirima. Dostigla je svoj vrhunac 2022. ali od tada nije napredovala, već je za nijansu nazadovala. Podseća me u tom smislu malo na Šarapovu koja je imala mentalitet i disciplinu velike trojke i Serene, ali ne i igru.

Naravno, uvek postoji šansa da će da popravi i unapredi igru, ali za sada nema još uvek nikakvih naznaka toga. I dalje je vrlo ranjiva van šljake.
 
Osaka je imala 4-1 i prazan teren na brejk loptu za 5-1, ali je promašila bekhend. Kasnije je na 5-2 imala 30-0, pa na 5-3 meč loptu, pa na 5-4 je bilo 40-40.

Inače, obožavam Igu, ali ovo za 400 nedelja na prvom mestu je preterivanje. Dobra je teniserka i definitivno najbolja iz ove generacije, ali jednostavno ne vidim kako može da stigne do visina Štefi Graf i Serene. Vrlo je disciplinovana i motivisana + je sjajan atleta/ sportista, pa ima prirodnu prednost, ali tenis joj jednostavno nije toliko dobar da osvoji 10+ Slemova. Previše ima rupa u igri (nestabilan forhend, slab servis, nedovoljno raznovrsnosti, slaba je na mreži, itd). Osim toga, ni tehnika joj nije sjajna i potpuno joj se raspadne igra pod pritiskom. Već sada kada je u prajmu i najboljim godinama se muči u 2. i 3. kolima Slemova iako izgleda kao Bog na ostalim turnirima. Dostigla je svoj vrhunac 2022. ali od tada nije napredovala, već je za nijansu nazadovala. Podseća me u tom smislu malo na Šarapovu koja je imala mentalitet i disciplinu velike trojke i Serene, ali ne i igru.

Naravno, uvek postoji šansa da će da popravi i unapredi igru, ali za sada nema još uvek nikakvih naznaka toga. I dalje je vrlo ranjiva van šljake.

Radi se o manjku konkurencije za prvo mesto. Jedino ako Sabalenka sredi glavu kad igra protiv Ige pošto Sabalenka ima igru za sve podloge, ali nema mentalnu stabilnost kad igra te najvažnije mečeve protiv najvećih rivalki.

Osaka može da se vrati i zada probleme Igi. Ali da li će se to dogoditi? Tako da, dokle god je ovakvo stanje Iga može biti prva još bar 2 3 godine. Ne vidim ko će da je skine. Možda mala Mira. Ima tek 17 a već vidim dosta potencijala kod nje samo joj je ponašanje još detinjasto. Što je i logično sa 17 godina ali opet treba da radi na tome.

Tu je i Koko Gauf ali opet nije to taj Igin nivo.

Edit:

I ne delim mišljenje da je Iga u prajmu. Danas je napunila 23 godine. Ima ona da igra još bar 10 godina i sumnjam da će da nazaduje može samo da napreduje. Još ako bude imala rivalke koje će je gurati, itekako će napredovati.
 
Last edited:
Radi se o manjku konkurencije za prvo mesto. Jedino ako Sabalenka sredi glavu kad igra protiv Ige pošto Sabalenka ima igru za sve podloge, ali nema mentalnu stabilnost kad igra te najvažnije mečeve protiv najvećih rivalki.

Osaka može da se vrati i zada probleme Igi. Ali da li će se to dogoditi? Tako da, dokle god je ovakvo stanje Iga može biti prva još bar 2 3 godine. Ne vidim ko će da je skine. Možda mala Mira. Ima tek 17 a već vidim dosta potencijala kod nje samo joj je ponašanje još detinjasto. Što je i logično sa 17 godina ali opet treba da radi na tome.

Tu je i Koko Gauf ali opet nije to taj Igin nivo.

Edit:

I ne delim mišljenje da je Iga u prajmu. Danas je napunila 23 godine. Ima ona da igra još bar 10 godina i sumnjam da će da nazaduje može samo da napreduje. Još ako bude imala rivalke koje će je gurati, itekako će napredovati.
Kako nije u prajmu? Već je više od dve godine prva i osvojila je 4 Slema. Šta je to ako nije prajm? Pritom, žene ranije dostignu sportski vrhunac od muškaraca. Zbog toga smo kroz istoriju tenisa videli dosta tinejdžerki koje su bile Gren Slem šampionke, dok je kod muškaraca to izuzetno retko. Pogledaj neke od najuspešnijih teniserki poslednjih 30 godina poput Graf, Seleš, Venus, Enan, Šarapova, Hingis, Davenport, itd. Sve su dostigle svoj vrhunac u karijerama pre 25 godina.

Jedini “izuzetak” je Klajsters koja je osvojila većinu svojih Slemova kao majka, ali ona je poseban slučaj jer mislim da je najbolje igrala 2003-2005, ali je najviše osvojila 2009-2011 zbog slabije konkurencije u odnosu na onu sa početka 2000-ih.

Dešava se da igrači dostignu svoj vrhunac kasnije u karijeri poput Kerber i Vavrinke, ali Iga već sada ima dosta drugačiju karijernu putanju od njih.

Nije uopšte isključeno da smo već videli najbolje od Ige.
 
Kako nije u prajmu? Već je više od dve godine prva i osvojila je 4 Slema. Šta je to ako nije prajm? Pritom, žene ranije dostignu sportski vrhunac od muškaraca. Zbog toga smo kroz istoriju tenisa videli dosta tinejdžerki koje su bile Gren Slem šampionke, dok je kod muškaraca to izuzetno retko. Pogledaj neke od najuspešnijih teniserki poslednjih 30 godina poput Graf, Seleš, Venus, Enan, Šarapova, Hingis, Davenport, itd. Sve su dostigle svoj vrhunac u karijerama pre 25 godina.

Jedini “izuzetak” je Klajsters koja je osvojila većinu svojih Slemova kao majka, ali ona je poseban slučaj jer mislim da je najbolje igrala 2003-2005, ali je najviše osvojila 2009-2011 zbog slabije konkurencije u odnosu na onu sa početka 2000-ih.

Dešava se da igrači dostignu svoj vrhunac kasnije u karijeri poput Kerber i Vavrinke, ali Iga već sada ima dosta drugačiju karijernu putanju od njih.

Nije uopšte isključeno da smo već videli najbolje od Ige.

Kad kažem da nije u prajmu mislim na to da nije sada da igra najbolji tenis svog života i da je to to. Debelo bih je potcenio ako bih mislio da će za godinu dve iza nje biti najbolje godine njene karijere.

Imaš pravo kad spominješ karijere drugih teniserki. Ali ima i izuzetaka. Novak je sa 24 godine ušao u svoj prajm a prvi slem je uzeo sa 20. Sada ima 37 pa i dalje verujem da može uzeti najveće turnire.

Klajsters što kažeš osvajala je grend slemove i kao majka. I niko neće reći da je to bio njen prajm ali osvajala je turnire.

Pogledaj i Nadala. Prvi grend slem je uzeo sa 19 godina pa nije tada ušao u svoj prajm. I šta je sve uradio nakon toga...

Alkaraz je još mlađi bio kad je uzeo US Open. Da li je ovo njegov prajm? Sumnjam. Ima tu još da uči i da gura.

Isto kao i Iga.

Što se Seleš tiče, moje mišljenje već znaš jer sam spominjao na ovoj temi već jednom da su njoj najbolje godine oduzete zbog te tragedije. I da je ona mogla da uzme još mnogo slemova i sigurno da bi. Ali to nikada nećemo znati pa i nije fer da je stavljamo u ove konverzacije jer nikada nećemo znati šta bi uradila i koliko toga bi osvojlla da se onaj napad nije dogodio.

Teško mi je da zamislim da Iga sad odjednom samo stane. Ne kažem da nije moguće da za godinu dve samo stane i više je nema. Ali nekako sumnjam da će se to dogoditi. Mislim da može još toliko toga da pruži i želim joj da napravi razliku u ženskom tenisu i razbije dosta rekorda :).
 
Videćemo kako će joj se razvijati karijera. Kao što sam već rekao, volim Igu i voleo bih da uspe da dogura do 7 Slemova. To je za sada realističan cilj i stavilo bi je u kategoriju Enan/ Venus/ Gulagong/ Seleš, tj. tih legendi drugog reda koje su u top 10-11 svih vremena. Ukoliko uspe da ostvari to u narednih nekoliko godina, onda treba krenuti da se razmišlja o onim najvećim ambicijama i šta dalje.
 
Back
Top