ua Ukrajina 2022: Kalush Orchestra - Stefania

Kako nema osnova, prvi je osnov da zemlja pobedi, ako bude moglo da se održava u Lvivu na zapadu zemlje, ne vidim nikakav problem.. 🤷‍♂️
 
Evo upravo u finalu teniskog turnira u Rimu pustili Ukrajinu
Da, eto vidiš, ne mogu ja vama rečima da objasnim kakvo je osećanje ovde za Ukrajinu, to morate sami da iskusite.. :)
 
Ajmo objektivno nece tamo biti Evrovizije, to bi bilo sumanuto..
Bilo je politike na Evroviziji od osnivanja do danas i to je cinjenica, ali je to i najveci muzicki spektakl na svetu. Politike se uvek mesala, nekad manje nekad vise, ovo ce ostati kao umesanost politike na max. i najmanje kao pobeda umetnosti i muzike. Postavimo jedno pitanje, jel ko I kada osporio pobedu Ruslane, Elene Paparizu, Lorda, Marije, Rybaka, Lene, Lorren, Emelie, Mansa, Maneskina?? To su bile godine kad je svakako opet uticala politike, ali je to bilo minimalno do skoro uopste ne. Bilo je i tad ljudi ne svidja im se pesma logicno, ali niko nije mogao da kaze pobedila je zbog ovoga ili onoga sto nema veze sa muziikom 😀
 
Da, eto vidiš, ne mogu ja vama rečima da objasnim kakvo je osećanje ovde za Ukrajinu, to morate sami da iskusite.. :)
Pa ovde ljudi to i pokusavaju da ti kazu, ali ti neces da prihvatis. Ukrajina je pobedila zbog osecaja sazaljenja i politike, a ne zbog pesme.
 
Kako nema osnova, prvi je osnov da zemlja pobedi, ako bude moglo da se održava u Lvivu na zapadu zemlje, ne vidim nikakav problem.. 🤷‍♂️
Naravno da nije to prvi osnov, vec materijalna mogucnost odrzavanja. Niko nije lud da stavlja glavu u torbu
 
Ajde pošto je sve vama tako jednostavno i fino i lagano i smešno, dajte predlog za rešenje problema..
Smanjenje broja poena od žirija to svakako nije jer to je onda otvoreno fingiranje glasova, to onda otvara dalje, zašto ovom ili onom ne bi smanjili ili povećali..
Ja želim samo da malo osećanja uključite u sve ovo, da malo sagledate, sa nekoliko strana..
 
Sve je to fino i lepo, ali nije fer prema drugim učesnicima, pogotovo prema UK i Španiji jer da je sve bilo normalno neko od njih bi pobedio.
 
Ne vidim samo zašto ne bih čestitao pobedu.. Čestitao sam svakom, Norveška 2009 je pobednik kojeg ja ne mogu organski da podnesem, ali kako ne bih čestitao, svašta..
 
Možda prema Španiji. Kontam da će UK dobiti organizovanje, tako da i oni će biti "namireni."
Čak mi se sad čini i da nije bilo slučajno izlaženje onog članka gde navijaju da Ukrajina pobedi.
 
Naravno da nismo mogli, pa to je popuno jasno, isto će se dešavati Rusiji i Belorusija, ko zna do kada..
 
Ovakvu pobedu ne treba nikada čestitati, zato što nema niti jednog razloga za čestitke. Pobedili bi i da su poslali samo video snimak ukrajinske zastave da se vijori 3 minuta... a oni koji su se za ovaj ESC spremali mesecima, uvežbavali koreografije, pravili animacije, zezali se sa pokvarenim suncem, e njima reći - više sreće drugi put. Sledeći put izaberite bolju godinu za učestvovanje.
 
@Mrm ovu pesmu ne bi pobedio ni Rybak ni Lorin ni Salvador, a to su neke najubedljivije pobede na ESC? Jel to pravedno? Ja sam prvi uvek za sportski duh i cestitke pobedniku, ali ovo je bilo kao da se igra 11 na 7 u fudbalu, apsolutno nije fer prema svim ostalima.
A fer je da se diskvalifikuju?
Daj mi predlog rešenja..
 
To je samo bilo za ESC.Sportaši su od kraja 1994. već normalno igrali.Npr pred kraj bombardovanja su rukometaši igrali na SP, fudbaleri utakmicu protiv Malte u Grčkoj.
 
Izvini ali imam pravo i da čestitam...i to eto od srca..
 
Nema zemlje koja je vise koristila Evroviziju za politicku promociju od Ukrajine.

Verovatno zato sto nisu uspesni ni u jednom drugom sportu
 
Back
Top