ua Ukrajina 2022: Kalush Orchestra - Stefania

Ovo ne bi pobedio ni Pavaroti da je ustao iz groba i izašao na scenu. Jednostavno su trebali da otkažu ovaj ESC i da ih proglase pobednicima onog dana kada su izabrani kao predstavnici i kraj. A ne da se na ovako skaradan način ošteti velika većina učesnika i vređa inteligencija gledalaca.
 
@Djole89 Veruj mi svi učesnici su tako stajali uz Kalush orkestar tamo.. Sve delegacije su iz Ukrajinu, ne postoji ijedna kojoj ova pobeda smeta..
 
A fer je da se diskvalifikuju?
Daj mi predlog rešenja..
Nisam ja rekao da se diskvalifikuju. 🤣 Pametnog i fer resenja nema, ako su vec hteli solidarnost i jedinstvo, mogao je neki procenat da ide za najugrozenije, nesto na tu temu, a da Ukrajina bude neki revijalni ucesnik. Ovako su pobedili, ali ce ih svi prekosutra zaboraviti i dobice samo jos dodatan hejt zbog svega ovoga.
 
Sa ovim se nikako ne slažem, nikav "hejt" Ukrajina neće dobiti...

One kojima bi ova pobeda smetala su uklonjene sa takmičenja...
 
Pa ima još ovih SSSR zemalja za koje se čulo preko ESC.Ali nijedna nije pobjedila 3 puta u 20 godina.
 
Pa za javnost možda i ne, ne možemo znati da li iza zatvorenih vrata neko možda misli drugačije. :) Mislim, viđala sam po YouTube snimke Ochmana i mislim Nemca kako izvode zajedno sa njima pesmu, tako da potvrđujem to.
@Djole89 Veruj mi svi učesnici su tako stajali uz Kalush orkestar tamo.. Sve delegacije su iz Ukrajinu, ne postoji ijedna kojoj ova pobeda smeta..
 
Sigurno se nikom od izvođača OVAKVA pobeda Ukrajine ne dopada (dobro, osim Islanđanki), ali šta treba da rade u konkretnoj situaciji? Da vrište, plaču, histerišu... prosto mogu samo da ćute i gledaju kako su javno poniženi.
 
Upravo. Naravno da niko neće javno da izrazi nezadovoljstvo političkom pobedom. Svi su toga svesni, ali ćute i tome leži srž problema. Jednostavno ne treba tako da bude.
 
Sigurno se nikom od izvođača OVAKVA pobeda Ukrajine ne dopada (dobro, osim Islanđanki), ali šta treba da rade u konkretnoj situaciji? Da vrište, plaču, histerišu... prosto mogu samo da ćute i gledaju kako su javno poniženi.
A šta kao nisu znali unapred kako će biti?
Mislis da je Monika Liu lažno nosila zastavu i govorila "Slava Ukraini" u više navrata.. Ja tako ne mislim...
 
Ma meni je ovo kao da pred finale Zvezda Granda nekom osrednjem ucesniku pogine majka i on ucestvuje i peva pesmu Kao moja mati i pobedi na televotingu sa milion glasova iako je falsirao i sve bude traljavo.

Znaci klasicno sazaljenje zbog ruske agresije ali me vise zanima do kada ce oni da pobedjuju na ESC na racun sukoba sa Rusijom.
 
Naravno da nismo mogli, pa to je popuno jasno, isto će se dešavati Rusiji i Belorusija, ko zna do kada..
Ti ladno uporedjujes nas u toj asituaciji i Rusiju i Belorusiju, toliko o tvojoj objektivnosti.
 
Nažalost, protiv ovoga se nije moglo osim da im je se zabranilo učešće. Bilo je jasno da će kod publike izdominirati jbg.

A je li kod njih ESC ovih zadnjih godina baš popularan? Mislim, popularan je i u mnogim drugim zemljama, ali uglavnom samo ta tri dana (osim u slučaju pobjede), nije da je to nogomet ili tenis. Nekako imam osjećaj da i nije toliko, ali opet su ga godinama politizirali, počevši od NF
 
Dzamala je bar delovala kao pobednik a ovi na sceni kao orkestar Aleksandra Sofronijvica na PZE.
 
Ma meni je ovo kao da pred finale Zvezda Granda nekom osrednjem ucesniku pogine majka i on ucestvuje i peva pesmu Kao moja mati i pobedi na televotingu sa milion glasova iako je falsirao i sve bude traljavo.

Znaci klasicno sazaljenje zbog ruske agresije ali me vise zanima do kada ce oni da pobedjuju na ESC na racun sukoba sa Rusijom.
JEDINA PRAVA UKRAJINSKA POBEDNICA JE RUSLANA, OSTALE NE PRIHVATAM
 
Sa ovim se nikako ne slažem, nikav "hejt" Ukrajina neće dobiti...
OK mozemo da se ne slazemo, ok je to, ali mislim da duboko gresis i da neces da skapiras sta ovde ljudi pisu. Ova pobeda samo donosi jos vise novih neugodnih pitanja u vezi Evrovizije. A neku stvarno korist ne donosi bas nikome. Niti ce Kalush postati popularan, slusan i poznat niti ce makar jedan Ukrajinac zbog solidarnosti ziveti bolje. Sta ce 2023. biti niko ne moze da zna. Meni je samo zao obicnog sveta tamo, sad stradaju sa Istoka, jednog dana kad stane ovo stradace od kulturnog Zapada i to je tuzno sve.
 
A šta kao nisu znali unapred kako će biti?
Mislis da je Monika Liu lažno nosila zastavu i govorila "Slava Ukraini" u više navrata.. Ja tako ne mislim...
Pa da li je lažno ili ne, to ne mogu da znam. Ona moguće da je zaista i bila iskrena, ali da su se neki kitili ukrajinskom zastavom radi sopstvene promocije, ooo da. Jadno, ali tako je.
 
Ne vredi sa vama, a zašto vam je u redu da dijaspora glasa za pesmu samo jer je to određena zemlja, nemojmo se zavaravoti, i Srbija kada je dobila bil je 100% televoting.

Ti ladno uporedjujes nas u toj asituaciji i Rusiju i Belorusiju, toliko o tvojoj objektivnosti.
A čekaj šta nije za porediti, pa Jugoslavija nije mogla da učestvuje jer je bila optužena kao agresor u ratu u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i na Kosovu, isto se sada dešava sa Rusijom i Belorusijom koje su agresori u Ukrajini... 🤷‍♂️
A Belorusija je i pre toga isključena zbog kršenja najosnovnijih ljudskih prava..
 
Pa gde je Ukrajina uopste uspesna? Ima ih 10 puta vise od Hrvata a jesu ikada bili negde na SP u fudbalu? Kosarka? Tenis? Poznati glumci ili muzicari iz Ukrajine?

Sta oni imaju uopste za promociju osim ESC?
 
Najgori pobjednici ne samo u povijesti esca, nego i u povijesti pobjednika u svim sferama ikada xD
 
Back
Top