Zvezde Forum Song Contest-a

Secom se da se jednom produzilo nakon nove godine.
 
Verovatno jeste ponekad, dobro, ne računajući 9. koji se sastojao iz više segmenata pa je donekle i očekivano bilo da potraje.
 
STATISTIKA ZA KRAJ 2023.

Najviše sam davao visoke poene od
223 - 254 FSC-a (7p - 12p)

1. Stefan28
2. Replay
3. Stole
4. MilanB
5. Marko
6. Majsta94
7. Anhel


Najviše dobijao visoke poene od 223 - 254 FSC-a (7p - 12p)

1. Endrega
2. Micky
3. Stole
4. Majsta94
5. Stefan28
6. Ro97
7. Bebi


Nikada nisam dao visoke poene: (Mrm, Pokahontas, Mala, Kvazimodo, Sparkle, Nije sve tako sivo, Kakashi i Lignjoslav)

Nikada meni nisu dali visoke poene: (Sparkle, Dracarys, Pokahontas, Kvazimodo, MarkoH, Lignjoslav)

Ispada da se većinski sa forumašima sa spiska iznad ne poklapaju ukusi ali sam malo u šoku zbog Pokahontasa i Nije sve tako sivo, ostali su pretežno novajlije, biće vremena za poene. Statistiku od 1-6 ne beležim inače. Možda je međusobno bilo nekih sitnijih poena.

++++++++++++++++++++++++++++++++

Učešća: 24
Nisam učestvovao: 8
Polufinala: 11
Finale: 13
Pobede: 2
TOP 10: 7

TOP 5: 3
 
Malo sam slusao ovogodisnja FSC izdanja, i uz malo muke, napravio jednu top 100 listu.

1.Annalisa - Tsunami
2.Toni Storaro feat. Djamaikata - Nai-dobrata firma
3.Teya Dora - Džanum
4.Jessie Ware - Spotlight
5.E-Type - Here I Go Again
6.Konstrakta - Nobl
7.Fiona Apple - Criminal
8.Ana Mena - Madrid city
9.Mauvais Oeil - Mektoub
10.Videosex - Detektivska priča
11.Darko Radovanovic - Vreme da se rastaje
12.Charis Savva - Krifto
13.Miley Cyrus - Midnight Sky
14.Malu (Μαλού) - Ores Aixmis
15.Osvajaci - Gde da pobegnem
16.Luis - Mecava
17.Corona - The Rhythm of the Night
18.Tanja Savic - Poludela
19.Polina Dashkova - Plakala kalina
20.Alan Walker & Ava Max - Alone, Pt. II
21.Skylar Grey - Final Warning
22.Evangelia & Kelvin Jones - Diving
23.Šaban Šaulić - Šadrvani
24.Allan Walker x Jamie Miller - Running out of Roses
25.Dua Lipa - Physical
26.Sanja Đorđević - Crveni lak
27.Milica Todorović -Tri čaše
28.Lali - Disciplina
29.Emina Jahović – Da l' ona zna
30.Krajno - Život
31.ALIKA - You
32.Aleksandra Prijović - DamDamDam
33.Marija Mikic - Jul
34.Skunk Anansie - Weak
35.Goran Dimitrijadis Dima - Nije mene dušo ubilo
36.Billie Eilish - Bad guy
37.Ilda Saulic - Sve zbog ljubavi
38.Milica Todorovic - Konacna odluka
39.End Of The Dream - Until You Break
40.Áine ft Courage - Blood Diamonds
41.Aleksandra Prijović - Sačuvaj tajnu
42.Evanescence - Going Under
43.Ana Bekuta - S tobom bar znam gde je dno
44.Lady Gaga – Hold my Hand
45.NK - Peligroso
46.Agnes - Here Comes The Night
47.Snap! - Rhythm Is A Dancer
48.La Oreja De Van Gogh – Abrázame
49.Ivana Boom Nikolić - Ispočetka
50.Dragana Mirković i Daniel Đokić - Život moj
51.Dark Princess - Phoenix
52.Topic, A7S - Breaking Me
53.Macklemore & Ryan Lewis feat. Ray Dalton - Can't Hold Us
54.Mayssa - TiTi
55.Yazoo - Don't Go
56.Ariana Grande - No tears left to cry
57.Propellerheads ft. Shirley Bassey - History Repeating
58.Peggy Gou - (It Goes Like) Nanana
59.Gordana Lazarevic - Vidovdan
60.Annalisa - Mon amour
61.Kristina Kosheleva - Bol’she net sil
62.Sigala - Melody
63.Benny Benassi & Emma Muscat - M.I.A
64.Steelheart - She's gone
65.Mentissa - Mamma Mia
66.Nayer ft. Pitbull & Mohombi - Suave (Kiss Me)
67.Rachid Taha - Minouche
68.Regard, RAYE - Secrets
69.Maya Buskila - Mimcha u'mimeni
70.TheFatRat ft. Maisy Kay - The Storm
71.Sofi Tukker feat. Charlie Barker - Good Time Girl
72.Aleksandra Kovac - Boginja
73.Belen Aguilera - Vertigo
74.Tanja Savic - Sestre po suzama
75.Marie-Mai - Conscience
76.Spike - Lume
77.Dara Ekimova - Stokholm
78.David Guetta - Turn Me On ft. Nicki Minaj
79.Milica Pavlović - Provereno
80.Cian Ducrot - I'll Be Waiting
81.Petar Graso i Arsen Dedic - Sad te samo retko setim
82.Elena Esenina - Visnya
83.#2Mashi - Mama, ya tantsuyu
84.Grover Washington Jr. - Just The Two Of Us
85.Tea Tairović - Na jednu noć
86.Henny x Breskvica - Ko to tamo
87.Baiuca ft. Rodrigo Cuevas - Veleno
88.Dram - Mi nećemo promeniti svet
89.aespa 'Hold On Tight'
90.Iggy Pop - Strung Out Johnny
91.Lilith Czar - King
92.Adnan Nezirov - Drži me da ne padnem
93.Ashley Sienna & Ellise - Pretty In The Dark
94.Milena Ćeranić - Voleo si
95.Charis Savva - Distihos
96.AMARANTHE - Damnation Flame
97.Valentina Tioli - Ombre Cinesi
98.Ceca Slavkovic - Pola Pola
99.twenty one pilots - Stressed Out
100.Aleksandra Prijovic - Bogata sirotinja
 
Hocu i da uradim nesto sto se retko radi, da ocenim svoje predloge. Ne postoje dve iste identicne stvari na svetu, tako da se ni pesme ne mogu podjednako voleti. Pa da pocenem, rangiracu od meni najdraze ka najmanje dragom predlogu.

249. Ace of Base - All That She Wants - Meni je Retro Decades FSC bio najjace izdanje u godini, moj zadatak 90s mi je savrseno legao i podsetio sam se sjajnih pesama iz te dekade. Ova pesma mi je uvek bila za neko lepo raspolozenje i drago mi je sto je bila u finalu najjaceg fsc-a.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
236. Dzej - Nedelja - Ovo je evergreen, za sva vremena pesma. Emocija, dusa, ovo ni ne moze da izvodi svako.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
242. ATC - Around the world - Ovo je takav evergreen, drago mi je da ste nagradili pesmu solidnim 3.mestom. Bukvalno me puca na nostalgiju i vraca u osnovnu skolu, jednostavno obozavam.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
243. Djordje Balasevic - Krivi smo mi - Djole je kanda bio prorok, mnoge njegove pesme pisane pre mnogo mnogo godina nazalost su aktuelne i danas i ostaju kao pecat jednog vremena. Forum je pokazao manjak ukusa sto ovakav predlog nije bio u finalu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
250. Gunes - NKBI - Jedna dobra stvar junior fsc-a je da sam pronasao ovu damu. Nije se uklopila u temu jer je par meseci starija, ali je sacekala svoju priliku kroz par meseci. Bas mi je drag ovaj predlog, nekako drugacije od mojeg sablona i pesma koja je pobrala dosta simpatija. Ne mora Turska iskljucivo da bude orijentalni zvuk.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
235. Zera - Kalasi - Na poslu me je jedan kolega bukvalno mesecima maltretirao sa sestrom Zerom. Toliko sam puta cuo pesmu da sam je zavoleo, iskreno bas mi je kidalica, a i slusao sam je dosta kod kuce, da mi je dete zapamtilo, kaze pusti tata Pijane noci.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
241. Grupa JNA - Vracaju se dani pobede - Skroz subjektivno, ali Grupu JNA smatram cuvarima plamena u ovim teskim vremenima za SD Partizan. Nekako se sumorna sudbina SD Partizan poklapa sa sektom koja nam je okupirala drzavu pre 11 godina.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
234. Saska Janx- Sori not Sori - Moja 3.organizacija u ovih mnogo godina, prva na ovom forumu, sam sam zadao zadatke i dobio "kosku", nisam hteo da budem neorginalan kao organizator, ova pesma me je kupila i bas mi je simpaticna. Nije moj fazon generalno, ali sam je stvarno jako zavoleo.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
246. Kemal Monteno - Nije htela - Istina da je orginalna verzija pesme mozda i jos bolja, ali ova pesma je stvarno prelepa i kod mene budi samo lepe emocije. Uvek mogu slusati i nece dokazati za jos 2 decenije.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
239. Melnitsa - Gori Moskva - Mnogo mi je licno draga ova pesma, redak biser u Ruskoj muzickoj sceni koja mi se uopste ne dopada. Nazalost moj preglog se drugim forumasima i nije bas dopao.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
251. Andra, Andrei Banuta - Nu m-am gandit la despartire - Razmisljao sam se neko vreme sta cu sa kombinacijom boja za ovo izdanje. Na pameti mi je bio Rammstein i Deutschland, ali nisam hteo da neko misli da trolujem FSC sa 9min pesmom. Ova Rumunska pesma mi je iskocila na spotifyu ko porucena, odgovarala temi i bas mi je nekako bila sladkasta i simpaticna. Bas me dovodi u neko lepo raspolozenje, bez obzira na plasman, drago mi je sto sam je poslao.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
237. Dzejla Ramovic - Sparta - Ovu sam pesmu prvi put cuo na forumu u temi sta slusate, dopala mi se pesma. Posle sam je zapazio i na radiju. Mislim da je zasluzila mnogo vise, ako ne top10, onda makar finale. Ovo je mozda jedini put ove sezone da mi bas nisu legli forumasi u pf.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
254. Sasa Matic - Kralj izgubljenih stvari - Jako volim ovu stvar i lepa je pesma, ali istina je malo sam omasio temu. Za kraj godine sam imao turbo folk i hteo sam poslati Aspirin, da je pesma mogla da ucestvuje mislim da bi bila pravi slag na tortu i da bi sto se kaze "pokidala". Ovako malo nedoreceno za kraj godine.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
252. Aerosmith - Cryin - Volim Aerosmith naravno, ovo mi nije najbolja njihova pesma i jesam pomalo bio neorginalan, iz dva razloga. Ustvari razlog je dupli, em sam ih ja slao, em pobedio sa njima. Dakle za orginalnost 0 poena, ali ako cemo nisam bas toliki expert za Americku muziku i Severo Istok SAD.
Kako god mislim da je fer i korektno prosla, okrznula top10.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
240. Hardy feat. Lainey Wilson - Wait in the truck - Ne znam kako sam dosao do ove pesme, malo pobrkao yt algoritam, slusao sam je u vreme kada je dosla ova tema i posto je sve odgovaralo zadatku poslao sam predlog. Kantri ne prolazi dobro, nazalost nije ni ovaj predlog. Meni se ceo koncept pesme dopao, prica i radnja pesme i spota.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
238. Marija Serifovic - Dobar vam dan - Jos nesto sto nije bas moja solja caja. Doduse priznajem dugo mi se nije dopala neka Marijina pesma, ova jeste.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
248. Bilyanish - Iskam - Ne volim kada imamo bas previse ogranicenja. Kad bude takva tema nekako izgubim i volju za istrazivanjem pa posaljem nesto prvo sto je na umu. Ovo je bila pesma koju sam nasao preko Breskvice, a zna se koliko gotivim Breskvicu, nadam se da ce u 2024. biti na FSC kao moja predstavnica. I da dok sam ja slao Bugarski turbo folk pre 8-9 godina to je bio seljacizam, sada se lozimo na to cccc..
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
247. Sys Bjerre - Alle Mine Veninder - Ovde nisam imao srece za zemljom Danskom, u datim uslovima mislim da sam nasao najbolje moguce resenje. Meni je pesma bila zanimljiva, a cini mi se i jos ponekom.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
245. Andromache - Me Tin Próti Matiá - Meni je ova pesma max pogodila temu, bila letnja vesela i vrcava. Svidja mi se predlog, nije neka umetnost na max, ali je bilo i vise nego korektno.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
253. PUF - Djovani - Ovo je vise parodija nego muzika, iskreno ostao sam bez ideja i na kraju se odlucio za sprdnju, nek se organizator ne ljuti. Svakako mislim da je parodija skroz na mestu i da su Pufovci pogodili u metu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
244. Dzejla Ramovic - Jedna ko nijedna - Ovo je bilo iznudjeno resenje cisto da bih ucestvovao na junior izdanju i da ne bih uvredio organizatora. Pesma mi je ok i to je to. Generalno samo mi se dopala 12-ka u pf Alika, a i ona je ispala, ostalo osrednje u najboljem slucaju, doprineo sam i ja ocegledno kolektivnom sivilu na ovom izdanju.
 
Meni ubedljivo u vrhu pesma, koju slušam neprestano @Djole89


Ovako bih nešto slao na ESC 😍
Ni mene ne popušta ZARAza od prvog momenta kad sam je čuo. ❤️ Retko koja komercijalna pesma mi se toliko uvuče pod kožu da ne mogu da prestanem da je slušam, ova je to uspela bez problema. :love:
 
Back
Top