Zvezde Forum Song Contest-a

Malo sam prolazio ovih dana kroz istoriju svojih učešća na FSC i stvarno je tu bilo svega i svačega..
Od 122 učešća, slao sam izvođače iz 35 različitih zemalja : Srbija (37), SAD (18), BiH (8), Ujedinjeno Kraljevstvo (7), Hrvatska (6), Švedska, Nemačka, Italija (4), Slovenija, Crna Gora (3), Rusija, Danska, Ukrajina, Letonija, Rumunija, Bugarska (2), Finska, Kanada, Kuba, Norveška, Iran, Irska, Malezija, Kipar, Nigerija, Austrija, Australija, Kolumbija, Barbados, Makedonija, Albanija, Meksiko, Južna Koreja, Južna Afrika i Francuska (1)
Zanimljivo je da sam prvog Francuskog predstavnika poslao na 230.FSC, a da još uvek nisam poslao nikoga iz Grčke :D
 
Pre no sto napisem detaljnije svoje utiske vezane za finale PZE-a, samo da cestitam mom FSC pulenu, Crnom Luki na pobedi :D

Jest' da se na tom "kobnom" 215. izdanju proveo kao bos po trnju (moj najveci flop u novijoj istoriji), ali se lepo iskalio za ono sto ga je sacekalo nepune 3 godine kasnije 😍
 
Predivna pesma:


sa 124. FSC -a " World Song Contest" - poslala ivana-ns (tada) - 8. mesto u finalu.
 
Last edited:
Šteta što ne snimaju na islandskom jeziku. Baš mu nekako glas lepše zvuči, barem meni.
Naknadno sam saznala da je pesma ustvari obrada neke druge.
 
Pa taj remix je vec godinama hit na svakoj zurci po hr
 
Opet sam otkriio fenomenalnu pesmu - Ima vremena - Leo Martin - kad ono neko je već slao - etica. grrrr Ali kako je moguće da je pesma tako loše završila 18. mesto u polufinalu ako se ne varam. Inače ovde je naznačeno kao da se radilo o nekom Laura Remix-u 2000. Originalna verzija mnogo po meni mnogo bolje zvuči.


Inače, saznao sam da je i Željko Šašić izvodio u TLZP imitirajući Lea Martina. (Prvo je pevao pola Odiseje pa tek onda od 2:04 Ima vremena - ne umem sa Dailymotiona - da ubacim link sa tačnim vremenom kad nešto počinje)

 
Posto slusam Leo Martina i jedan mi je od omiljenijih pevaca, pesmu znam. I slusao sam druge kako izvode, dobri su, ali najvise volim u njegovoj izvedbi.
 
@Boxy, moguce je sve na FSC-u. Slazem se da je originalna verzija bolja, ali ja sam poslala remix zato sto se u to vreme i pojavio, a ja se odusevila sto se uopste neko setio da uradi remix te pesme. A mislila sam da ce i ta modernija verzija bolje proci, ali eto nije.
Inace, kad smo vec kod Lea Martina moram da pomenem i pesmu "Ja te volim" koja je takodje ucestvovala na FSC-u (15. mesto u finalu). Meni je to jedna od najemotivnijih pesama.
 
Volim i ja Lea Martina - mrtva trka između Odiseje i Ja te volim, mada volim i Dane, Kristinu, Svet bez tebe... Ali u vezi ove pesme, ona u originalu skoro da zvuči kao remix (ako se posluša baš dobar snimak ). Inače u tom nekom fazonu je i njegova pesma sa Jugovizije, mislim da je iz 1972, Biću uvek sam.
 
@Boxy, moguce je sve na FSC-u. Slazem se da je originalna verzija bolja, ali ja sam poslala remix zato sto se u to vreme i pojavio, a ja se odusevila sto se uopste neko setio da uradi remix te pesme. A mislila sam da ce i ta modernija verzija bolje proci, ali eto nije.
Inace, kad smo vec kod Lea Martina moram da pomenem i pesmu "Ja te volim" koja je takodje ucestvovala na FSC-u (15. mesto u finalu). Meni je to jedna od najemotivnijih pesama.
Uhhh sta reci za tu pesmu, "Ja te volim", osim da se slazem. Meni njegova najbolja i uopsteno jedna mi (bila) od najomiljenijih pesama. Naravno da mi taj plasman jako slab, ali razumljiv. Imao sam u planu da saljem Leo Martina, ali ne bih voleo da sa njim prodjem lose. Sto se tice njegovih pesama @Boxy dodao bih samo jos ove dve, ne bih sad sve, "Zbogom, Kristina" i "Reci mi sta je ljubav". Preporuka za one koje vole stariji, slagerski zvuk i kome se dopadaju vec prethodno navedene pesme.
 
17. mesto u finalu. Ja sam je slao. Nije nesto sto slusam, ali mi je ova pesma bas odlicna.
 
Pa tačno bih popizdeo da sam bio 17. s ovom pesmom.
 
Meni se ne dopada. Mislio sam da nije ušla u finale kako si predstavio.
Hvala Bogu od 13. mesta sa Fotijom mene više nijedan plasman nije iznenađivao iako sam negodovao ugl.
 
Pa u suštini biti van top 10 je isto kao da nisi prošao u finale, ali stvarno bi bilo još gore da nije prošla lol
 
Ja sam prognozirao da ce ta pesma da bude prva. Ali iskreno, mislio sam da bi moglo da bude u TOP 5. Meni je nekako i motivaciona plus sto je ubola temu. Ova pesma je bila himna SP u fudbalu za zene. To sam saznao tek kada sam je poslao. Tada me je iznenadila etica sa12p i mislim da je jedina. Nisam od nje ocekivao poene.
Bilo mi je zao sto je ovako niska bila.
 
Back
Top