rs Srbija 2022: Konstrakta - In corpore sano

spongebob squarepants GIF
 
Moram još ovo da dodam, mislim da je Konstrakta jako lepo ovo rekla da je njen favorit Porrgal za 12 poena a Ukrajini bi dala 7 poena tačno 4. mesto, nije to baš za džabe rekla..
 
Jelena Tomašević servirala ukus u glasanju

1. Švedska
2. Španjolska
3. Estonija
Iskreno moram joj zamerito što je Island rangirala zadnji, iza Rumunije čak, obzirom da kao vrsni pevač nije harmoniju nagradila barem malo više.. :)
Ali kao što rekosmo, ima i žiri svoje lične ukuse i afinitete.. :)
 
A rekla da joj se sviđa onako a da joj 4. mjesto.Sad vjerovatno joj se većina pjesama nikako ne sviđa.
 
Pravila koja važe u mirnodopsko vreme ne važe u vreme rata, i to se preliva u sve sfere života (pa i na ESC, i otud i ovakav ishod takmičenja). U tom smislu logika kroz prozor, ova pobeda jeste legitimna iako možda nije fer iz nekog drugog ugla, ali sad nije ni bitno. Čitajući komentare po raznim društvenim mrežama vidiš gomilu ljudi koji su glasali isključivo jer je Ukrajina napadnuta, kao simbolički gest podrške, inače ne bi ni glasali. Dodaš na to ukrajinske izbeglice, i ovaj tvt je sasvim očekivan, ali je i obesmislio takmičenje. Onda smo mogli imati još jedan Europe shine a light kako bismo donirali pare za obnovu Ukrajine.
 
Ova od 03:13 do 03:16:

I oni imaju svoju Maju Nikolić :D:D

Prošle godine da su pobedili bilo bi skroz zasluženo, mada dobro je što nisu, ove godine ne bi ni bilo esc-a.
Naravno da bi bilo, samo u nekoj drugoj zemlji.
Kada se 2008. povelo pitanje o bezbednosti delegacija, nakon proglašenja nezavisnosti Kosova, Finska (Helsinki) i Grčka (Atina) su razmatrani kao potencijalni domaćini. Tako da bi se i ovde lako i brzo našla zamena.
 
Ma pobeda Ukrajine je bila neizbezna ovako ili onako, prvi put kad se pojave na ESC nakon rata, uostalom kao i 2016e.

Svi su(a i ja sam sebe) lagali sebe da se to nece desiti.

Nadam se samo da smo odradili Ukrajinu za vijek i vijekova. Dobili su jednu pobedu kada su izgubili Krim, jednu sad nakon agresije. Jednu mozda jos ako pobede u ratu lol

Inace ovo sve pokazuje koliko su ratovi na Balkanu i na Kavkazu u sustini nebitni. Mi smo neka divlja plemena koja se kolju i njih to i ne zanima. BiH 93e dobila malo jaci aplauz lol O visokom plasmanu a tek pobedi nije bilo ni reči.

Isto i sa mucenom Gruzijom ili Jermenima i Azerima.
 
Nina 2011. je bolje prosla kod zirija, nego Konstrakta ove godine. 8. mesto u finalu kod zirija.
 
Gledam snimak ovok ukrajinskog komentatora, lepo najavio Konstraktu pre nastupa, spomenuo da je pevala u "Mistakemistake" i "Zemlji Gruva", da je završila arhitekturu i da je veoma popularna ovde, te da je ICS kritika "srpskog zdravstvenog sistema i nedostižnih standarda lepote". Po završetku nastupa kaže "Biti zdrava. I vi Srbi, budite nam zdravi". U par navrata pevušio refren.

Čovek je hiljadu posto pristojniji nego oni bednici iz OGAE Ukrajina.
A Timur Miroshnychenko je baš duša od čovjeka, 2019. godine je isto bio na mjestu komentatora kada oni nisu učestvovali i sjećam se da je Nevenu u finalu (da li tokom razglednice u live-u ili dok je nastupala, ne sjećam se) pohvalio da je prelijepa djevojka sa balkanskom baladom, tako nešto... :D Generalno,
Tijana je imala pristojan tretman u Kijevu, ona glavna dva voditelja su je fino najavili kada je trebala otvoriti polufinale a i Timur joj je kasnije u green room-u udijelio par komplimenata, mada to je više zbog toga što je naš žiri Džamaletini dodijelio 12-icu godinu ranije pa da se kao revanširaju i ispadnu ljubazni domaćini. Ja sam donekle očekivao da će naša delegacija biti šikanirana te godine i neprijateljski dočekana, ne bi me iznenadili ni zvižduci iz publike na sami spomen imena naše države zbog mase Srba koji ratuju na strani Rusa ali ni ukrajinsku predstavnicu u Beogradu niko nije negodovao ni na koji način, iako se recimo znalo da je Ukrajina slala svoje dobrovoljce da ratuju protiv Srba u Hrvatsku.

A nekada smo fine poene dobijali iz Ukrajine. Sad kad Ukrajina i Srbija postanu Jermenija i Azerbejdzan na ESCu. STETA, nadam se da cemo izgladiti odnose, nekako mi je cudno da se mi i ukrajinci nekako ne volimo, bez obzira na Ruse.
Ako ne računamo 12-icu za Željka i ''Lane moje'' jer smo tada bili u državnoj zajednici sa Crnom Gorom, otkako se Srbija osamostalila Ukrajina je jedino Mariji dala neke osrednje poene i bijedna 2 poenčića Željku 2012-e a nakon toga više ni boda od njih nismo dobili ni u polufinalima ni u finalima (možda su eventualno Moje 3 i Sanja od njihovog žirija dobile neku siću u polufinalima, ne sjećam se), dok mi njih skoro svake godine punimo poenčinama - kako žiri tako i televoting (pri tom u većini slučajeva potpuno nezasluženo) tako da Ukrajina nas ignoriše već godinama a neki to tek sada počinju shvatati. Dakle, svake godine nas uredno iskuliraju i njihova publika i žiri a njihov animozitet prema nama je ove godine dostigao vrhunac zbog neuvedenih sankcija Rusija zalijepivši Srbiju na posljednje mjesto u finalu (kao slučajno, je l' te?!), takođe Ukrajina je jedina slovenska zemlja od koje Konstrakta ni boda nije dobila na televotingu dok od svih ostalih jesmo (i to prilično visoke) upravo zbog upečatljivog stiha ''Biti zdrava'' koji je razumljiv i univerzalan za sve Slovene. Očigledno je u Ukrajini široko rasprostranjena anti-srpska propaganda u javnosti i sami su stvorili od Srba sebi neprijatelje, nadam se da će i naši ljudi se opametiti i prestati glasati za njih ubuduće!
 
Ani Lorak je druga strana, nju danas u Ukrajini baš i ne vole.. Iako je poreklom sa zapada Ukrajine koliko znam..
 
Živi u Moskvi pa je zbog toga ne vole tamo.Mada je kada je počeo rat rekla da je protiv rata,da u Kijevu živi njena familija itd...
 
Back
Top