ch Švajcarska 2024: Nemo - The Code

Opet se priča o žiriju kao da isti ljudi sede tamo iz godine u godinu i kao da su isti ti ljudi izglasali i Nema i Loreen za pobedu.

Poređenje kako je jedne, a kako je druge godine žiri glasao nema smisla ljudi, aman, drugi ljudi, drugi kriterijumi, drugi ukusi, da ne pričam o tome da je konkurencija svake godine drugačija.
 
  • Like
Reactions: FFM
Meni je samo drago kada favorit kladionice ne pobedi, cak sa tolikim procentima. Ove godine kladionice su par puta bas zestoko pogresile, sto mi je bas zbog kladionica veoma drago.
Bilo bi dobro da uopšte nemamo kladionice, jer mislim da i žiri i publika uzimaju u obzir to prilično, i onda su retka iznenađenja.

Jeste, namestili su bar da pobedi originalna pesma i nastup i da ESC sasvim slučajno ode na neutralni teren nakon burne godine, ko bi se tome nadao. :D
Nisu morali da nameštaju kada je neko došao sa najupečatljivijim nastupom. Na stranu što nije bio moj prvi favorit, ali mislim da je zaslužena pobeda. Nije nužno da pobedi favorit publike, inače bi žiri bio nepotreban. Ovde mnogi drame jer im favorit nije pobedio, a koliko sutra će se, baš kao i ove godine na PZE-u, moliti da žiri vadi stvari.
 
Pa žiri je problem i na PZE. Breskvica kakva god da je, bila je želja naroda i bolje bi prošla od Teye. Teya je super, ali činjenice su činjenice. Ako ništa imala bi hajp, a ne bi bila nebitna kao lanjski snijeg.

I problem je što previše dajete ovlasti fanovima i žiriju, a general public je taj koji treba odabrati. Jbg to je tako.

80% fanova je operirano od bilo kakvog predviđanja i veze nemaju. Samo se treba osluškivati generalna publika.
 
I problem je što previše dajete ovlasti fanovima i žiriju, a general public je taj koji treba odabrati. Jbg to je tako.
Ovo je svakako istina i mora da se promijeni ploča sledeće godine.
Da je forum bio aktivan 2008. kao što je danas, kapiram da bi Aleksa i Ana pobijedili sa Jablanom uz naša opravdanja 'već smo slali balade dajte nešto brže ovo je hitično ide u top 5 sa baladom ćemo lošije proći'

Stvarno ne bi imao smisla više festival da tri godine za redom ne pobijedi onaj koga publika izabere (da, znam, Luke je bio baš blizu Princa a Breskvica imala kampanju, ali poenta stoji). I meni je bolji izbor Luke od Princa a i Teya od Breskvice, ali sledeće godine ako generalna publika želi nekog drugog a ne favorita foruma ili Tviteraša, treba da pobijedi favorit te većinske publike i to je to.

Da se ignorišu priče 'ali ako ode, biće 22, glasaće samo dijaspora, žiri neće', jer i da bude 22. u finalu, nije baš da smo mi kao 'eksperti' nešto više plasmane izgurali od toga.
 
Pobedio je jedan od favorita od starta i sa te strane je sve legitimno, ALI... Upliv politike je ponovo naširoko uticao na rezultate i to niko ne može da ospori. Orkestrirano i gotovo nerealno pumpanje Nema poenima od strane žirija i izraelska besramna krađa tvt glasova, ukrajinska patetika i dijaspora protiv koje je postalo nemoguće boriti se, EBU-ova politika guranja i forsiranja bogatih zemalja... i još mali milion faktora. Odavno je meni sve ovo izgubilo pravi, izvorni smisao, ali eto, ostadoh da pratim kao verni fan. Ali bez bilo kakvog hajpa, euforije i pozitivnog uzbuđenja koje je bilo prisutno pre petnaestak godina.
 
Ali gde je svima dokaz da je glasanje žirija namešteno ili orkestrirano? Ko ga je namestio i zašto baš Švajcarska?

Takođe, zar se nisu već oglašavali ljudi koji su prethodnih godina bili u srpskom žiriju i rekli kako nisu dobijali nikakve sugestije za koga da glasaju niti je bilo dogovora sa drugim delegacijama?

Odakle vam da imate veći uvid u glasanje od ljudi koji su učestvovali na samoj Evroviziji? Ne razumem aroganciju zaista. Ako je već namešteno glasanje, zašto se nijedan jedini izvođač ili član delegacije ove godine nije oglasio???
 
Last edited:
Ja sam dobio jedan komentar da 'Srbija treba da o'ladi koju godinu' ali ne zbog pobjede Nema, nego zbog 'trenutne geopolitičke situacije' u kojoj je očito da nema šta da traži i teško će izboriti bolji rezultat.

Iskreno, razumijem taj stav potpuno, ali opet, nikad ne znamo kad će doći nova Konstra i uvuče se u top 5 i pored ubjedljive pobjede kod publike neke druge zemlje
 
Osterdahletina besramno izjavi da bi pasala pobjedica jedne bogatije države i sad se pravimo naivni i tražimo dokaze. Ljudi molim vas, neće Nemo prestati biti pobjednik ako stvari na moment sagledate racionalno.
 
Još je naveo koje mu države odgovaraju. Bravo, kralju moj! Ponos! 🥰
 
Ali gde je svima dokaz da je glasanje žirija namešteno ili orkestrirano? Ko ga je namestio i zašto baš Švajcarska?

Takođe, zar se nisu već oglašavali ljudi koji su prethodnih godina bili u srpskom žiriju i rekli kako nisu dobijali nikakve sugestije za koga da glasaju niti je bilo dogovora sa drugim delegacijama?

Odakle vam da imate veći uvid u glasanje od ljudi koji su učestvovali na samoj Evroviziji? Ne razumem aroganciju zaista.

Pa čisto zdrav razum. Dokaze svakako da ne možemo imati.
A i naravno da žiri neće priznati čak i da je bilo nekog sugerisanja. Pritom ja ne verujem da je sugirisano svim članovima, već pojedinim, tako da je to sasvim dovoljno da se utiče na konačno ocenu. Dovoljno i dva člana od pet da glasaju po direktivi. Pritom ne siguriše im se da glasaju za neku pesmu koja nema nikakve šanse, već naprotiv. Tako da ako npr. Nemo na kraju na taj način dobije 12 poena umesto 8, razlika se polako stvara.
 
Zanimljivo je da vam je problem broj poena od žirija za Nema ali vam nije problem to što je taj isti žiri dodelio preko 200p Baby Lazanji čija pesma, budimo iskreni, uopšte nije tip pesme za koju bi žiri toliki broj poena dao... Možemo reći da je to samo zbog toga što je važio za najvećeg favorita u javnosti i neki vid podrške
 
Zanimljivo je da vam je problem broj poena od žirija za Nema ali vam nije problem to što je taj isti žiri dodelio preko 200p Baby Lazanji čija pesma, budimo iskreni, uopšte nije tip pesme za koju bi žiri toliki broj poena dao... Možemo reći da je to samo zbog toga što je važio za najvećeg favorita u javnosti i neki vid podrške

Pa naravno da je i to problem, Lazanja je trebao pobijediti kod žirija 😍
 
Zapravo je problem što se ESC uopšte održao, mislim da je odmah posle Dore i za pobednika Evrovizije trebalo proglasiti BL
 
Back
Top