229. FSC - K-POP!

Ako se ne varam ja sam samo na prva 2 izdanja ove godine imao spremnu pjesmu odma, ostalo je bilo istraživanje, plus na svako izdanje sam poslao neki drugi jezik, tako da zasad mi je definitivno zanimljiva ova fsc sezona 👍
 
Ja znam za Blackpink, BTS, Nu'est... To je nešto što mi prvo padne na pamet.
 
Ja sam svojevremeno na faksu onako fenomenološki pisao esej o J-, K- i C- popu, tako da imam neko bazično predznanje o sceni od pre recimo nekoliko godina :geek:, a malo osveženo time što mi dobra drugarica obožava K-pop pa tako načujem za ove trenutno aktuelne.
Ali nisam vrsni poznavalac i iskreno, nije sad neki meni privlačan žanr koji bih aktivno i samostalno slušao, ali još mi se nije desio kutak u muzičkom univerzumu da mi se bar nešto nije svidelo, pa se tako kratko prošvrljalo i našlo nešto i za ovu temu.
Zalepio sam se za jednog izvođača, pa se tu dvoumio između dve pesme, pa nekako prelomio, bitno da me onako organski radi pesma. Nemam nikakva očekivanja od plasmana, ne znam sa čime sve mogu ostali da dođu, ali biće mi zabavno da slušam pa da mi se nešto neočekivano svidi + unapred proklinjem temu što mi već polako iskaču Koreanci na YT i Spotifaju, ne smem ni da zamislim šta će biti kad preslušam polufinala :ROFLMAO:
 
Last edited:
Ja sam svojevremeno na faksu onako fenomenološki pisao esej o J-, K- i C- popu, tako da imam neko bazično predznanje o sceni od pre recimo nekoliko godina :geek:, a malo osveženo time što mi dobra drugarica obožava K-pop pa tako načujem za ove trenutno aktuelne.
Ali nisam vrsni poznavalac i iskreno, nije sad neki meni privlačan žanr koji bih aktivno i samostalno slušao, ali još mi se nije desio kutak u muzičkom univerzumu da mi se bar nešto nije svidelo, pa se tako kratko prošvrljalo i našlo nešto i za ovu temu.
Zalepio sam se za jednog izvođača, pa se tu dvoumio između dve pesme, pa nekako prelomio, bitno da me onako organski radi pesma. Nemam nikakva očekivanja od plasmana, ne znam sa čime sve mogu ostali da dođu, ali biće mi zabavno da slušam pa da mi se nešto neočekivano svidi + unapred proklinjem temu što mi već polako iskaču Koreanci na YT i Spotifaju, ne smem ni da zamislim šta će biti kad preslušam polufinala :ROFLMAO:
Taman za neko buduce izdanje 😎
 
Ja sam svojevremeno na faksu onako fenomenološki pisao esej o J-, K- i C- popu, tako da imam neko bazično predznanje o sceni od pre recimo nekoliko godina :geek:, a malo osveženo time što mi dobra drugarica obožava K-pop pa tako načujem za ove trenutno aktuelne.
Ali nisam vrsni poznavalac i iskreno, nije sad neki meni privlačan žanr koji bih aktivno i samostalno slušao, ali još mi se nije desio kutak u muzičkom univerzumu da mi se bar nešto nije svidelo, pa se tako kratko prošvrljalo i našlo nešto i za ovu temu.
Zalepio sam se za jednog izvođača, pa se tu dvoumio između dve pesme, pa nekako prelomio, bitno da me onako organski radi pesma. Nemam nikakva očekivanja od plasmana, ne znam sa čime sve mogu ostali da dođu, ali biće mi zabavno da slušam pa da mi se nešto neočekivano svidi + unapred proklinjem temu što mi već polako iskaču Koreanci na YT i Spotifaju, ne smem ni da zamislim šta će biti kad preslušam polufinala :ROFLMAO:

Upravo zbog ovoga sam na incognito slusao🤣 Mada i ja sam trazio predloge od drugarice koja je obsednuta kpopom.
 
Dopada mi se tema i ovo mi je prvi put posle 224. izdanja da ne moram u ozbiljniju pretragu 🥰

I meni je K-pop relativno nepoznata priča, ali obožavam filmove iz tih krajeva i onda sam potpuno nenadano nailazio i na dobru muziku i par pesama i sačuvao. Sada mi preostaje da provalim koja me to pesma vraća u finale 😁
 
Od 2020 pratim Korejske drame i jedno vreme sam aktivno učio Korejski jezik koliko sam se zaludeo čitavom zemljom i njenom istorijom. Plus imam prijatelje koji su još gori zaluđenici Korejom nego li ja 🤣. Tako da mi je ova tema skroz legla samo mi je žao što nisam uspeo da pošaljem baš ono što sam želeo jer je zauzeto ali opet sam i sa ovim izborom i više nego zadovoljan. Od plasmana ne očekujem ništa ali očekujem da čujem dobre pesme i da unapredim svoju plejlistu.
 
Last edited:
Ja od plasmana nikad ne očekujem ništa. :ROFLMAO:
Ali od ove teme očekujem maksimum. Nek mi svi ostali organizatori FSCa na kojima sam učestvovala ne zamere, ovo mi je naj-d-best tema do sada, i van konkurencije.
 
Od 2020 pratim Korejske drame i jedno vreme sam aktivno učio Korejski jezik koliko sam se zaludeo čitavom zemljom i njenom istorijom. Plus imam prijatelje koji su još gori zaluđenici Korejom nego li ja 🤣. Tako da mi je ova tema skroz legla samo mi je žao što nisam uspeo da pošaljem baš ono što sam želeo jer je zauzeto ali opet sam i sa ovim izborom i više nego zadovoljan. Od plasmana ne očekujem ništa ali očekujem da čujem dobre pesme i da unapredim svoju plejlistu.
S obzirom da imamo vrlo sličan ukus, bi li ju proslijedio? Ja sam lijen proučavati kpop nove pjesme, ali kada naletim na nešto dobro ne popuštam...
Može i na PP.
 
S obzirom da imamo vrlo sličan ukus, bi li ju proslijedio? Ja sam lijen proučavati kpop nove pjesme, ali kada naletim na nešto dobro ne popuštam...
Može i na PP.

Naravno! Proslediću ti čim stignem sve.
 
Po prvi put otkad učestvujem mi se desilo da sam zaboravio kako ide pjesma koju sam poslao, tako da jedva čekam da je čujem kad i sve ostale. Nisam imao ništa spremno, naišao na neku playlistu, poslao prvo što mi je zazvučalo lijepo i to je to. Bit će zanimljivo :)
 
Slušam svoju pesmu po par puta dnevno i baš mi je drago što sam pronašao nešto među k-popom što mi prija i što liči na mene, nisam morao da šaljem pesmu koju ne bih poslušao nikad više posle FSC-a...
 
Back
Top