229. FSC - K-POP!

Ja od plasmana nikad ne očekujem ništa. :ROFLMAO:
Ali od ove teme očekujem maksimum. Nek mi svi ostali organizatori FSCa na kojima sam učestvovala ne zamere, ovo mi je naj-d-best tema do sada, i van konkurencije.
Nikad ne bih rekao da ovako nesto obozavas. Nekako te ne mogu zamisliti da ti je ovo medju naj ( za ovo malo sto te poznajem kroz FSC). A pritom ne mislim da je to ista lose.

Prijava je bilo 26, mozda u medjuvremenu jos koja prosla, sto znaci da imamo pf-e. ☺️

Ne znam da li organizator ima u planu, ali bi nam mogao (za nas koji nismo upuceni) malo blize pojasniti sta je u stvari K-Pop i u kakvim je vezama sa J-Pop i C-Pop koji se spominju. Jer ja zamisljam da je K-Pop u stvari sve ono sto je korejsko, tj. sve sto potice iz Koreje spada u K-pop. Ne znam. 🤷‍♂️
 
Bilo bi dobro ići malo kroz istoriju i predstaviti K Pop u njegovom pravom svetlu i malo uputiti one koji možda ne znaju ništa o ovoj sceni. Nekome će verujem to biti zanimljivo i interesantno.
 
Da, bilo bi super da se ovaj FSC iskoristi kao vodič za K-Pop za nas koji to ne pratimo.
Ja pesmu koju sam poslao slušam svaki dan, baš sam se navukao. Imam osećaj da će biti jedan veliki flop što se glasanja tiče, ali dobro, svakako sam hteo da ekperimentišem na ovom FSC-u.
 
To je bio i moj cilj ali nazalost zbog novog posla nece biti toga. Upoznacemo se vise sa samim izvodjacima i njihovom istorijom kada bude prestavljanje pesama 😇
 
hahaha, ako ces ti da mi placas racune mogu i otkaz dati :D salu na stranu K-pop muzicki pravac je opsti i ne razlikuje se toliko od generalnog ali zato cete doziveti spamovanje o izvodjacima i njihovim pesmama :3 da prosirimo malo njihovu vidljivost na nasim prostorima a i mozda se nekima svidi ono sto sam izdvojio
 
Moja prva reakcija na temu je bila kukuu.... o_O I prozvah je kuku-pop.:LOL: Jer, osim Gangnam Style-a i Gentleman-a i onih nekih par pesama koje su bile na FSC-u (a koje sam slusala samo tada, pa ih se i ne secam) nista drugo ne znam. Nepoznat teren.
U medjuvremenu sam ukapirala da sam i sama jednom slala K-pop izvodjace, duet Eddy Kim & MAMAMOO's Solar i romanticnu pesmicu 'Coffee & tea' (usli su u finale, mesto 18.) Kazem ukapirala, jer sam mislila da zbog zanra pesme ne pripadaju K-popu, medjutim K-pop je ipak malo siri pojam od pesama koje izvode Psy i viseclane zenske i muske grupe sa kosama obojenim u sve moguce nijanse, kako sam ja otprilike zamisljala. :LOL:
Sada znam i da se ovo MAMAMOO's odnosi na grupu u kojoj je bila Solar.
A shvatila sam i da je na ASC pobedila K-pop pesma/izvodjacica (mozda je neko i poslao).
Uglavnom, naslusala sam se K-popa samo tako, cesto s utiskom da mi se cini da sam nekog iz jedne grupe videla malopre u onoj predhodnoj - toliko su slicni; muzicki se ne razlikuje toliko od onoga sto se snima i slusa po svetu, nesto sam izdvojila, jos razmisljam sta cu.
 
Nikad ne bih rekao da ovako nesto obozavas. Nekako te ne mogu zamisliti da ti je ovo medju naj ( za ovo malo sto te poznajem kroz FSC). A pritom ne mislim da je to ista lose.
Ma pre par godina ni ja to ne bih rekla za sebe.
Moj muzički ukus je opšta papazjanija. Nema tog žanra u kojem ja neću naći neku pesmu da mi se sviđa. Barem do sad nisam našla.
Ali ljubav prema K-everything je počela pre nekoliko godina, kada mi je neki FB algoritam poslao u thread trejler za She Was Pretty (k-drama). Nisam stigla do kraja serije, već sam imala aplikaciju za učenje korejskog na telefonu. (nisam daleko stigla, ali nisam ni odustala)
Onda sam krenula da širim korejski virus po kući i među užom rodbinom.
I tako... u glavnom, neke od najboljih serija/priča koje sam gledala su korejske, a meni u autu svira k-pop. :)
 
Ma pre par godina ni ja to ne bih rekla za sebe.
Moj muzički ukus je opšta papazjanija. Nema tog žanra u kojem ja neću naći neku pesmu da mi se sviđa. Barem do sad nisam našla.
Ali ljubav prema K-everything je počela pre nekoliko godina, kada mi je neki FB algoritam poslao u thread trejler za She Was Pretty (k-drama). Nisam stigla do kraja serije, već sam imala aplikaciju za učenje korejskog na telefonu. (nisam daleko stigla, ali nisam ni odustala)
Onda sam krenula da širim korejski virus po kući i među užom rodbinom.
I tako... u glavnom, neke od najboljih serija/priča koje sam gledala su korejske, a meni u autu svira k-pop. :)
Slična priča ^^. Nisam bio neki K Poper na početku. Ali su me pesme iz Korejskih serija privukle da počnem da slušam i njihovu muziku. Samo što je meni prva serija bila serija koja se neće svakome na prvu svideti ali eto mene je privukla i uvukla u čitav taj svet :ROFLMAO:
 
Potrebne su nam još dve prijave da bi smo imali dva polufinala. Ako ne budemo imali 28 onda msm da imamo odmah finale. Ali mislim da ćemo doći do broja 28.
 
sexy gangam star GIF
 
Ja našao pesmu još pre nekoliko dana i kao šaljem ovu sigurno ali da vidim još sta ima narednih dana, a ovu ću upamtiti. I sada nikako ne mogu da se setim koja je to bila pesma, pokušavam je naći opet al bezuspešno. CRĆU -.-
 
Back
Top