Dečja Pesma Evrovizije 2022

Sada kada konačno imamo svih 16 pesama,mogu da kažem pobednik biće Holandija,Gruzija ili UK,jedna od te tri 99%,teško da će bilo ko drugi osim te tri,to bi bilo ravno iznenađenju.
 
Je l neko zna zasto je samo nasa pesma stavljena kao youtube kids i odjednom su ukinuti komentari to nije bilo
 
Nije samo naša, Poljska i Španija su isto..Mada pretpostavljam da je to razlog, posebno imajući u vidu kakvi su španski fanovi.

EDIT: I Holandija je takođe..
 
Last edited:
Thing, what we always need
Thing, what we always want
It's just a simple peace
I wish it for the world

Sada sam pogledao prevod Gruzijske pesme i naježio sam se.. 🥲 a i rasplakao. Za mene je Gruzija pobednik ove godine..
 
Naišla mi sad Podigni glas na plejeru, da se ta pesma nije desila ne bi mi se zaista dopalo ništa što smo slali još od U la la koja je takođe bila kriminalna uživo.
 
Super su voditelji!Takođe,naša predstavnica Katarina Savić danas slavi rođendan!Puni 13 godina!
 
Prvi Freyin live.Ne zvuči loše...

 
Aj da vidim ovogodisnju ponudu...
:al: Ajme meni... ovo se utapa samo tako koliko je dosadna pesma.
:am: Fino, vrcavo, okej skroz. Jos jedan materijal za siguram vrh.
:fr: Vuce malo na proslogodisnju Spanski pesmu, deckic koji se samo smeska. Po meni zkatna sredina, ali zna da bude repetitivno pri kraju i monotono. Ne mislim da ce se proslaviti.
:ge: A ovo mi je skroz previse odraslo. Razumem ja da mnogi hoce da zvuce kao njihovi idoli i da deca zele sto brze da odrastu, ali ipak je bolje da uzivaju dok su jos deca i da snime nesto sto bi islo uz njihove godine. Sama pesma nije losa, ali je vise za odraslu osobu ne za dete.
:ie: Lepo. Ali bojim se da ce proci nezapazeno kao i 2019.
:it: Svidja mi se ovo. Jako lepo.
:kz: Klise. Izlizano a i dosadnjikavo.
:mt: Nit smrdi nit mirise. Mogu da poslusam a i ne moram.
:nl: Simpaticno. Mozda malo repetitivno, ali jako simpaticno.
:ua: Meh. Vec vidim da ce pobediti.

Sutra preslusavam ostale, posto mi se sad uzasno spava.
 
Prvi Freyin live.Ne zvuči loše...

Dosta gubi dah. Mora da se vežba još.. ali pristojno je. S tim što je ne vidim kao pobednicu ipak iako mi je pesma odlična. Lignjoslav me je inspirisao pa ću i ja detaljno komentarisati pesme.
 
Ja volim što je Iveta Mukuchyan voditeljka.Hoće li da peva Lovewave sa ESC 2016 u okviru intervala?Karina Ignatyan sa JESC 2019 je takođe tu,preslatka je!A i Garik Papoyan koji je radio Not Alone za Arama MP3 2014,kao i Walking out za Srbuk 2019.
 
:mk: Ovo mi zvuci kao nesto sto bi islo na PinKids. Bez uvrede, ali prvo sam procuo kao da kaze "ima vreme za saNkanje". 🤣🤣 Onaj mali rep skroz nepotreban. Mislim da opet ide na 12. mesto.
:pl: Okej je. Skroz solidno.
:pt: Dosadno. Pocne obecavajuce i onda dodje refren i sve padne.
:rs: Eh, dodje na red i nasa predstavnica. Zaista, pocne skroz prostojno ali onda pred kraj postane monotono. Ne vidim ovo visoko, zao mi je. Samo cu reci korektno i pristojno i to je to.
:es: Tipicno sto se tice Spanjolaca. Mislim da ide malo ispod zlatne sredine.
:gb: S obzirom da ih nije bilo skoro 20 godina, nije lose. E sad da li ce biti dobro uzivo, videcemo.
 
Ovo je jedna od lošijih godina što se tiče JESC-a. Ovo bi bio neki moj poredak:

01. :kz: Kazakhstan - Produkcijski i vokalno savršeno, pesma jako lepa. Prošla godina im je bila fejl, ali generalno do sada su slali jako dobre pesme. 10
02. :ie: Irska - Magično, bajkovito, ima nekako i primese keltskog zvuka. Pesma sama po sebi jako slušljiva i prijatna. 10
03. :it: Italija - Zvuči jeftino, ali je zarazno do srži. Ovo mi je najveći GP ove godine. 8
04. :mk: S.Makedonija - Pesma ima nekog šmeka, baš je "child appropriate" i ima neki veseo i pozitivan vajb. Nije sela na prvu, sad mi je kul skroz. 8
05. :ge: Gruzija - Pesma jeste dobra, ali po meni preozbiljna za takmičenje dečijeg tipa. 7
06. :gb: UK - onako, catchy, poletno, mladalački. Daleko od nekog remek dela, ali može proći. 6
07. :rs: Srbija - Popravilo mi se mišljenje o pesmi, drugačija je od ostalih, ima fin "Dizni" vajb. Ostaje problematična boja glasa. 6
08. :es: Španija - Fina latino melodija, može da se sluša. Tu mi je negde kao i prošlogodišnja, za nijansu bolja. 6
09. :nl: Holandija - Bez nekog posebnog utiska sam, samo ok. 5
10. :fr: Francuska - Od povratka, ovo im je možda i najslabija pesma. Nekako, nešto krupnije nedostaje. 5
11. :am: Jermenija - Moderan beat, ali ništa autentično, ništa po čemu bi se izdvojila iz prosečne mase. 5
12. :pl: Poljska - Ovo je isto meni jako prosečno, nema neke konkretne melodije. Kao da nisam ništa čuo, otprilike takav utisak. 4
13. :al: Albanija - Jedna ogromna ravna linija. Na momente vokal iritantan i nekompaktan. Ima nekog potencijala, ali nije iskorišćen. 3
14. :ua: Ukrajina - Ovo mi je u startu jako odbojno. Prvenstveno zbog boje glasa, a i pesma zvuči kao da je sklepana za 2 i po minuta. Pobeda? Verovatno. 3
15. :pt: Portugal - Ovde mi se ništa ne sviđa. Jeste glas dosta neobičan, ali pesma loša. 3
16. :mt: Malta - Ovo ne bi prošlo ni na JESC-u 2009. Bledo, neupečatljivo i zalutalo u vremenu. 2
 
Rangiranje pesama od 1 - 16 mesta (before the show)
1.Gruzija - Na prvu mi se nije dopala međutim vremenom kako sam shvatio poruku same pesme, kupila me je. Iako je ozbiljnija pesma vidim je pri samom vrhu pa čak i kao pobednicu.
2. Velika Britanija - What a comeback! Odlična pesma.

3.Holandija - Vrcavo,slatko,neodoljivo.
4.Španija - U prvih pet mi je ali nešto mi fali u pesmi. Super je za đusku.

5.Irska - Prelepa balada, pozitivno iznenađenje. Očekujem bolji plasman nego prethodnih godina za Irsku.

6.Francuska - Simpatično.
7.Kazahstan - Kao i uvek Kazahstan šalje balade i ne eksperimentišu mnogo.
8.S. Makedonija - Veselo i zabavno, mislim da će super izgledati na sceni.
9.Jermenija - Očekivao sam qami qami 2 ali ovo je bilo iznenađujuće. Daću šansu za live ,za sada solidno.
10.Poljska - Vidim da je mnogima favorit ali meni je nešto ovde mlako.
11.Italija - Zarazno ,samo što se meni ne dopada ovakav koncept pesme uopšte.

12.Malta - Jedna od najlošijih.
13.Portugal - Not my cup of tea 🤷🏻‍♂️

14.Srbija - Neinspirativno,svake godine pokušaj nečega. Ne dopada mi se ništa osim instrumentala.
15. Albanija - Dosadno i očekivano.
16.Ukrajina - Usiljeno mi je sve.
Energija nula
.
 
Ukrajinska predstavnica Zlata Dziunka predstavila je novu verziju svoje pesme “Nezlamna” (Unbreakable) u emisiji "Ranok Pro" radija Promin. Dodato je više dinamike i stihova na engleskom jeziku. Video spot će biti objavljen u petak, 25. novembra.

Snimak njenog gostovanja i nova verzija pesme može se poslušati na
http://ukr.radio/schedule/play-archive.html?periodItemID=3297199
* pesma je na 14:47
 
Za razliku od Poljaka, oni su poboljšali pesmu.
 
Back
Top