Forum Song Contest - Pravilnik

Pravila FSC-a sa dopunjena izmenom člana 8 u kome je dodato:

Drugačija podela po polufinalima je moguća samo uz odobrenje nadležnih moderatora, u slučaju kada je tema dovoljno specifična te je ta podela prirodnija od podrazumevane.
 
Na kakav nacin glasanja si mislio? Moze i u temi Pravilnik da odgovoris. Ne bi bio offtopic.
Evo da ti odgovorim ovde, da ne spamujem temu. Pričalo se o tome ranije, ali obično naiđe na otpor i komentar - stalno bi nešto da menjate.
Ja mislim da bi najpravedniji način glasanja bio da se glasa za svaku pesmu, u okviru polufinala u kojem učestvuješ, ocenama od 1 do 10 (slično kao što radimo na kladionici). S tim što i to treba razraditi. Konkrektno da bi se izbegle manipulacije i davanje gomile jedinica pesmama, postavio bih neki limit, npr. svaka ocena može da bude dodeljena najviše tri puta.
 
Tako nesto bi moglo proci, ali kada bi svi rangirali onako kako zaista mislimo,tj. onako kako nam se dopada. Generalno, tesko je naci priblizan realan sistem u kome bi se manipulacije svele na minimum.
Ovaj sistem za kladionicu za sada je ok, jer je neobavezno i zabavnog je karaktera.
 
Je l' ste sigurni da je taj sistem za kladionicu, a ne za Panel? Vratio bih Panel od idućeg izdanja, pa sam zbunjen sad.
 
Pa, zar to nije isto. To je ono kada ocenjujemo oba pf-a od 1-5.
To je onda Panel sa kojom povezujem kladionicu.
Kladionicu nemamo koliko se meni cini.
 
Mislim da ste ocenjivali od 1-10 i da, na osnovu prosecnih ocena se kao formirala neka vrsta kladionice.
 
Imamo u finalu kad rangiramo pesme od one koja ima najviše šansi da pobedi do najmanje haha

I jeste bilo od 1 do 10 ocenjivanje u Panelu.
 
A sto je meni ostalo u secanju od 1-5. :unsure:
Eh, sta ovaj COVID napravi. Cccc
 
Evo još:
 

Attachments

  • Tabele - polufinala i finale 121.xlsx
    21.1 KB · Views: 8
  • Tabela195.xlsx
    22.8 KB · Views: 7
  • Tabela 211.xlsx
    31.7 KB · Views: 6
Odlično, saćemo videti ko su ti koji glasaju za neki tamo narodnjak
 
Ako fali neka izmedju 78 do 200, recite, imam vecinu (ali ne sve).
 
Meni bi trebalo za sledeće: 154, 162, 178, 190, 201, 207 i 221, ako može ;)
 
Meni bi trebalo za sledeće: 154, 162, 178, 190, 201, 207 i 221, ako može ;)
Nemam sve, ali evo ovo što sam našla:
 

Attachments

  • 190.xlsx
    30.2 KB · Views: 6
  • 201. fsc finale.png
    201. fsc finale.png
    165.7 KB · Views: 6
  • 201. fsc pf1.png
    201. fsc pf1.png
    147.6 KB · Views: 6
  • 201. fsc pf2.png
    201. fsc pf2.png
    143.9 KB · Views: 6
  • 207.xlsx
    56.1 KB · Views: 4
Ljudi, predlažem da se na glasanje stavi pravilo da je zabranjeno slati pesme koje su starije od 10 godina.

Dva razloga:
1. Nije fer da se ocenjuju uporedo sa nečim što je aktuelno i moderno
2. Do kad više bre? :D FSC treba da bude platforma gde ćemo promovisati i otkrivati novu muziku, the past is for the past!

To je neko moje mišljenje, pa ako ima volje i sluha, biće mi drago da se pokrene bar anketa. :)
 
Ja se slažem skroz. Dosadilo je da svako izdanje moramo da slušamo nekoliko decenija stare pesme, a uglavnom su to i pesme koje svi već znamo, u kontekstu FSC-a nisu zanimljive uopšte.
 
Back
Top